Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#61 » úte 16. pro 2014, 20:18

Už jste to XDS ve .45 ACP měl někdo v ruce? Bude to těžká konkurence pro muj Kahr P45. ;)

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#62 » úte 16. pro 2014, 21:21

Taky mi padla do oka :) Na proarms ji mají za 18 200.



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#63 » úte 16. pro 2014, 21:52

Bohužel ji nemají. Nemá ji nikdo v CZ ani v SK na prodejně. Taky na. I moc čekám bude ještě v 9mm Luger



Kevin
Příspěvky: 5

Příspěvek#64 » stř 25. úno 2015, 07:52

Možná jsem to v diskuzi přehlédl, ale nikde jsem neviděl pistoli KEVIN. Dle mého názoru, na osobní obranu ideální. Co se týče skrytého nošení, je „neviditelná“. Před lety jsem řešil stejné dilema při výběru zbraně a svého rozhodnutí nelituji. Chtělo to akorát vymyslet vhodné pouzdro.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#65 » pát 27. úno 2015, 23:46

Už se opakuji, ale Makarov zvládne vše.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#66 » pát 27. úno 2015, 23:54

ale nevyhoda tehle mikropistolek je ta že človek ani pořádně nevi že ji ma a v připade že potřebuje rychle tasit poradne ji uchopit zamiřit a vystřelit tak to je s timahle zbranema neco hroznyho s timahle mikropistolkama to proste nejde jsou tak miniaturni že jejich manipulace je i v klidu dost nepřijemná natož v krizové situaci -> na obranu a skryté nošení jedine full size zbrane připadne vetsi compacty
problem že velikost překáží při nošení je hrozne precenovaná a není to tak všechno je o kvalitním pouzdru a pásku na kterem človek pouzdro má

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#67 » sob 28. úno 2015, 07:16

Takze popíráš sám sebe. "na obranu a skryté nošení jedine full size zbrane připadne vetsi compacty" A pak píšeš, že nosit to nejde. :mrgreen: :shock:

Tohle řešení prostě nemá.
Na obranu full size, ale na skryté nošení by to chtělo něco menšího a hlavně lehkého. 2m 120 kg chlap může nosit i 1911, ale člověka normálního vzrůstu bude tížit i CZ75, nebo G v 9mm.
Pěkně skrytě nosit půjde něco .22, nebo větší ráž jedno/dvouraný, což je a obranu slabý, nebo min diskutabillní.

Takže píísssss všem. Noste co chcete neexistuje jedinná správná cesta. :idea:

Uživatelský avatar
zepr
Příspěvky: 18

Příspěvek#68 » sob 28. úno 2015, 09:05

Vystřídal jsem všechno,7,65,9 mm luger a 9 browning court ale po 4 setkáních s divokými prasaty v lese(bez napadení) se nejlíp cítím s Tokarevem TT a nejnověji Ruger .357 mag.Jako vášnivý detektorář ale chodím ozbrojen jenom na hledání do lesa,takže skryté nošení není tak aktualní.Takže záleží na tom kde se pohybuješ.



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#69 » sob 28. úno 2015, 09:22

Zepr, mám špatnou zprávu. Tokareva mám ve velké oblibě, přesto musím konstatovat , že v praseti prostě nefunguje. Střela (dohromady tři)projde bez sebemenší deformace a minimální střelné kanál. Drž se Rugeru a krm ho žrádlem od Hornadyho s červeným čumáčkem. Pepa.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#70 » sob 28. úno 2015, 11:23

nepsal jsem nic že se t nosit neda jestli to tak vyznelo tak pardon chodim s full size zbrani a nikdy mi v ničem neomezovala ani neprekažela pouze jsem řekl že mikro pistolka -ok ale v krizove situaci bych to hledat nechtel natož to rychle nacpat do ruky zamirit a vystrelit to je jako čistit podlahu kartačkem na zuby ano jde to ale vhodny to není



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#71 » sob 28. úno 2015, 11:32

Tak ono taky zalezi co delas, ja bych s full-size cely den u pocitace sedet nechtel (jsem rad, ze rano vyhodim vsechno z kapes na stul)...



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#72 » sob 28. úno 2015, 11:45

prace je jediny misto kam ji nenosim jak přijdu z prace okamžite zandavam do opasku (at jdu venčit psa nebo nekam do restaurace/kina na návštevu) z pouzdra ji vytáhnu až když jdu večer do sprchy a do postele nosim G17 i ted když sedim u PC a piši tohle ho mam na opasku

Uživatelský avatar
zepr
Příspěvky: 18

Příspěvek#73 » sob 28. úno 2015, 18:57

Gastly:
žatím jsem nanašel kde koupit,máš tip?



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#74 » pát 6. bře 2015, 13:39

Ideální zbraň na sebeobranu jsou rychlé nohy. :-) Přiznejme si otevřeně, že legálně držené zbraně slouží spíš jako hračky nám držitelům. Zaboucháme si na střelnici, máme radost, když to lítá do černého... a to je tak asi vše. Legislativa, a především její uplatňování v praxi není obránci se zbraní nijak nakloněna. Spíš naopak. Vidí v každém držiteli zbraně potenciálního vraha. Takže než vytáhne člověk zbraň a začne střílet na útočníka, měl by se napřed nechat solidně dokopat, ještě lépe bodnout nožem, případně postřelit. Jinak riskuje, že skončí na Borech, nebo v jiném "rekreačním" zařízení pro nepřiměřenou obranu. Nebo nedejbože vraždu.

Nemyslím, že by zrovna toto bylo přínosem k tématu, i tak už dost širokému.
Peggy

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#75 » ned 8. bře 2015, 09:08

Bohužel je to ale velice, velice trefné...jinak souhlasím s Tebou, Peggy, toto téma je tak rozsáhlé, že se v něm už nic převratného asi neobjeví. Někomu bude stačit malorážkový revolver, někdo si nebude připadat bezpečně ani s Glockem s 33ti raným rohlíkem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů