Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » pát 24. říj 2014, 08:43

Přesně pro tento účel jsem cca před rokem taky vybíral zbraň. Něco malého co se dá nosit, ale chtěl jsem to v 9mmLuger (protože mě to vyjde nejlevněji a hlavně pro všechny své zbraně budu mít jeden typ střeliva). Nakonec jsem se rozhodoval mezi Ruger LC9 a Walther PPS. Vyhrál Walther.

Edit: A teď vyšel novej Waltřík CCP. Toho bych si chtěl taky vyzkoušet a porovnat s PPS.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#32 » pát 24. říj 2014, 12:03

Bohuliby: 13 tis. za novy G42 mi neprijde nijak prehnane.
Doporucuju vyzkouset.



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#33 » pát 24. říj 2014, 21:57

Když bych ještě upřesnil jakou zbraň když by stě nehledali na peníze ale na to jaká je to zbraň. Mi se ten Glock 42 líbí čím dál víc. Má sním někdo už osobní zkušenosti?

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#34 » sob 25. říj 2014, 18:10

I.C.E: Jj, co konkretne Te zajima?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » ned 26. říj 2014, 11:49

I.C.E.: jestli nemusíš koukat na cenu, tak mrkni na sig sauer p938 :-D V nerezu vypadá úžasně ;)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#36 » ned 26. říj 2014, 15:12

Xerxes : ano budu si kupovat zbran na obranu podle toho jak vypada :roll:



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#37 » ned 26. říj 2014, 15:48

idealni zbran "petka" 9mm nebo nejidealnejs .45. Ne velká ktera by mu stahla kalhoty a ani ne mala o ktere ani človek nevi že ji ma natož aby si ji velikostne spletl v kapse s tatrankou proste standartní mensi velikost. Tak jsem to hodne zjednodušil jak to vidím já



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#38 » ned 26. říj 2014, 15:55

Int1m1thy píše:Xerxes : ano budu si kupovat zbran na obranu podle toho jak vypada :roll:

To jde o to, co si kdo pod tím pojmem představí. Já jako technik nejen vzhled, ale i parametry, vlastnosti a další rozhodující údaje (recenze, zkušenosti...) ;-)

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#39 » ned 26. říj 2014, 15:59

Dneska jsem byl poprvé otestovat Glocka 42 a jsem příjemně překvapený a nad míru spokojený. Na obranu je to pro mě ideální zbraň.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#40 » ned 26. říj 2014, 18:23

Carloss: pokud napise ,,V nerezu vypadá úžasně´´ tak je asi jasne co tim myslel ;)



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » ned 26. říj 2014, 19:37

Int1m1thy: Každý máme ty priority jinde, ale podle mě, pokud je to opravdu zbraň na obranu a denní nošení, je to věc se kterou člověk tráví nezanedbatelnou část času a proto třeba mě i na vzhledu záleží (krom jiných praktičtějších parametrů :D ). Pokud si koupím papírově ideální, ale jinak nevzhlednej plastovej krumpl... :roll:
Edit: a Carlossův argument taky není k zahození. Mám známého, který kupuje jen zbraně v brynýru, protože pod něj nejdou schovat jakékoliv vady materiálu i výroby...



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#42 » ned 26. říj 2014, 19:41

Povrchocou úpravou se dají jednak zamaskovat vady, jednak zvýšit odolnost např. proti otěru, což pro někoho může být docela důležitý parametr. ;-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#43 » ned 26. říj 2014, 19:54

držte se tématu prosím



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#44 » ned 26. říj 2014, 20:09

mám menší ruce a i výška není nejvyšší a váhově taky spíš mín. takže aby se dobře ovládala, byla snadno schovatelná pro denní nošení, stačí jednořadý zásobník. spolehlivá, učinná, menších rozměrů, na povrchové upravě mi až tak nezáleží. ten Glock 42 se mi čím dál víc líbí. v Brně bude taky do měsíce předváděcí akce tak jak ted v Liberci tak si ji určitě osahám popř jiné Glocky 19, 26, ... jak je na tom např Bereta či jiné zbraně.



xmeda
Příspěvky: 4

Příspěvek#45 » čtv 20. lis 2014, 01:17

PM Makarov je z celokovovych zbrani s vnejsim kohoutem asi ideal na sebeobranu a neustale noseni. Je to mimoradne spolehliva zbran, relativne placata, neni ani velka ani nesikovne mala. Osm az devet ran je pro sebeobranu az dost. Co nevyresi jedna dve, to casto nevyresi ani deset.

No a v ceskych podminkach je jeste fajn varianta, kterou jsem nakonec zvolil sam, totiz ČZ pi. vz. 82.. 9x18Makarov, 12+1, vhodna na noseni i na strelnici. Trochu tezsi a tlustsi nez PM, ale zase ma jine plusy.

Jen samozrejme neuvazujme nejaky odpad z vojenskych vyrazenek, to je bez poradne repase lepsi po protivnikovi hodit a zdrhat :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů