Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#271 » ned 28. dub 2019, 11:27

Co ti pride idelaniho na revolveru? :O



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#272 » ned 28. dub 2019, 11:31

Na revolveru je ideální spolehlivost oproti pistoli



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#273 » ned 28. dub 2019, 17:33

Tak ta spolehlivost revolveru oproti pistoli je dneska u moderní pistole trošku diskutabilní. Neberte mě zle...revolvery miluju, vůbec bych se nebál ho nosit a mít ho na obranu. Kapacita bude dostačující ve většině situací běžného smrtelníka.
Ale výhodu revovleru vidím hlavně u osob, které nejsou trénované a u lidí kteří se bojí nosit nacuknuto. Namířím,zmačknu, bum. Žádná manipulace se závěrem nebo pojistkou. A v případě té malé šance selhače to prostě stačí v nouzi zase jen zmáčknout. Plus bezchybná funkce i hodně otevřených JHP (a v případě 357 pěkně našlapaných - přiznávám se že jsem dost fanda tohodle náboje)
Pokud budu nosit moderní pistoli tak jak se má a budu mít odzkoušeno, že v ní střelivo chodí, dost se to setře. Většinu závad na pistoli si vyrobí její uživatel.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#274 » ned 28. dub 2019, 18:36

To máš pravdu jen dodám ještě jednu výhodu které u pistole moc nevěřím a to z důvodu bezpečnosti a to náboj v komoře u pistole a nebo u revolveru kde máš připraveno 6 x 44 magmum ( 300 gr. XTP ) které jsou připraveny bezpečně oproti pistoli kde je náboj v komoře - vím že někteří budou oponovat ale vlastním i Gloky které mají pojistku ale ne 100% jim tolik nevěřím při pádu a podobně ;) Proto beru revolver jako spolehlivou a bezpečnou zbraň .



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#275 » ned 28. dub 2019, 21:13

Výhody a nevýhody SA/DA soudobých revolverů a pistolí.

Revolver:
+spolehlivost zbraně při výstřelu
+při selhači vinou náboje stačí znovu stisknout spoušť
+pohotovost k výstřelu
+bezpečnost při nošení-konstrukce nevyžaduje žádnou pojistku
+použíté střelivo nemá vliv na funkci zbraně-možnost použití rozmanitých druhů nábojů a střel
-rozměrnější, širší a většinou i těžší než pistole zejména u velkých ráží
-omezený počet nábojů ve válci
-zdlouhavé přebití zbraně i s použitím rychlonabíječe

Pistole:
+pohotovost k výstřelu srovnatelná s revolverem
+bezpečnost při nošení srovnatelná s revolverem
+méně rozměrné, plošší a mnohdy také lehčí (Al slitiny, plasty)
+samočinné vyhazování nábojnic ihned po výstřelu
+kapacita zásobníku a jeho rychlá výměna
-díky složitější konstrukci větší pravděpodobnost poruchy zbraně při střelbě
-významná prodleva při střelbě z důvodu odstraňování selhaného nebo vzpříčeného náboje
-větší náchylnost k poruše zbraně při použití různých laborací střeliva



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#276 » ned 28. dub 2019, 22:13

greenhorn píše:mladým klukům prokazatelně chybí vojna (sebekázeň, kolektiv, psychická odolnost, manipulace se zbraní)

Mě teda vojna rozhodně nechybí. Aby se po mě vozil nějaký debil, jen proto, že má šarži nebo je tam dýl? Tak to fakt ne... Nějaká vojenská služba by sice byla pěkná, ale rozhodně ne tak, jak byla nastavená dříve...

kosatka: Nevím jak ty, ale já bych si teda XTP střely nosit nelajznul... Vždyť to má řízenou deformaci. Z jakého důvodu nevěříš Gčkům?

Já jsem nosil Norinco NC226 s nábojem v komoře, teď jsem přešel na P-10F taky s nábojem v komoře. Ten Norek se mi nikdy nezasekl za možná 3-4k ran. Jinak zádržku to chce trénovat i tak, protože i u revolveru má člověk tendenci zmrznout, když nevyjde očekávaná rána. U pistole sice může náprava trvat o malinko déle, ale zase tak tragické to není.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#277 » ned 28. dub 2019, 22:38

Ted jsem drzel v ruce CZ P10S (nestrilel jsem z ni) a rekl bych, se to bude jedna z nejlepsich voleb pokud se jedna o subcompact kategorii. Osobne bych si stejne vybral SFP9 (pripadne SK). Kdyz pro nic jinyho tak vypousteni zasobniku je na HK lepsi a spoust taky (srovnavam s P10C).



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#278 » pon 29. dub 2019, 06:11

DJ diesel - ne že bych nevěřil Géckum ale při testech se slepím nábojem pri pádu Třeba zrovna u P-10 vyšla rana ale i CZ 75 ale nezatracuju je. Ale prostě SW 29 v 3 palci je prostě jistější a za 17 let co ho mám nikdy nezklamal což se za 30 let střílení o pistoli říci nedá, býval jsem i u zkušebních testů zbraní takže zkušenosti mám svoje a nikdo mi to neveme :)



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#279 » pon 29. dub 2019, 07:41

Greenhorn, jen technicka poznamka, k vyhodam pistole vs revolver, existuji i odlehcene revolvery ....



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#280 » pon 29. dub 2019, 08:08

skagerak píše:Greenhorn, jen technicka poznamka, k vyhodam pistole vs revolver, existuji i odlehcene revolvery ....

Ano a taky existují u revolveru různé velikosti rámů v závislosti na použité ráži a různé délky hlavně. Ale to už jsou detaily, které si umí každý vyhodnotit sám. Pokud se budu bavit o revolveru na sebeobranu, tak můj ideál je nerezový sedmiranný revolver SW model 686 Plus v ráži 357 magnum, délka hlavně 3" nebo 4". A to už je kus železa. Ale ještě se mi nepodařilo přesvědčit ministryni financí naší domácnosti, že v rodinném rozpočtu je zbytečných 30.000,- Kč na tuto investici (zbraň+náboje+pouzdro). :lol:

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#281 » pon 29. dub 2019, 08:16

Teď jsem měl možnost vyzkoušet Ruger KLCR, podle mě ideální moderní revolver na nošení a obranu. Malý, lehký, bezkohoutu, ráže 357 i 38. Zpracování na vysoké úrovni.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#282 » pon 29. dub 2019, 08:49

Já ti rozhodně nic neberu, dokážu ocenit pěknou pistoli i pěkný revolver, taková nerezová 686 s 6" laufem...
Spíš mě zajímají ty důvody. Co to bylo za test s P-10? Že to umí 75 jsem slyšel, ale u P-10 jsem o tom neslyšel.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#283 » pon 29. dub 2019, 08:55

SmrtihlavMAGOR píše:Teď jsem měl možnost vyzkoušet Ruger KLCR, podle mě ideální moderní revolver na nošení a obranu. Malý, lehký, bezkohoutu, ráže 357 i 38. Zpracování na vysoké úrovni.

Krásná zbraň, ale na můj vkus při ráži 357 mag. je příliž lehká. Chlap s prackama jak lopaty asi nebude mít při zvládání zpětného rázu zásadní problém, ale co ti ostatní? A navíc já jsem stará konzerva a chci mít zbraň pod vizuální kontrolou i přes viditelný kohout. Takže za mě vždy SA/DA a revolvery či pistole bez kohoutu mě nějak neberou. Ale to je moje osobní preference. Proto vždycky říkám, že na světě se vyrábí tolik druhů zbraní proto, aby si každý vybral tu, která mu nejvíc vyhovuje. ;)

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#284 » pon 29. dub 2019, 09:16

Greenhorn: souhlasím, byl jsem nervózní když jsem neviděl ten kohout, osobně je ten skrytý kohout a polymerovy ram pro mě překážka. Mám p10c a tak nějak kouzlo celokovove zbraně s viditelným kohoutem mi chybí. Abych tenhle handicap vyřešil, musím si pořídit nějakou 1911 a v nejbližší době i nějaký revolver právě na skryte nošení. Ráže 38., 2" kohout celokov a cena okolo 15 tis podmínka. Takže SW 637 nebo Taurus 856 UL. Ale na nošení jedině revolver, jsou lehké,méně zavadove ,na obranu dostačující, dá se střílet z kapsy od bundy...a při výstřelu nezůstávají nikde nabojnice.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#285 » pon 29. dub 2019, 09:34

Tak kohouty i u revolverů se často řezaly, kvůli možnému zachycení za oděv, ale i toho se dá vyvarovat. Já bych to nedělal protože tak člověk přichází o tu byť asi ne tak při obraně využitelnou možnost natáhnout si do singlu.

Glock by neměl vystřelit ani při narposto totálně katastrofickém scénáři, neboť a) blokace úderníku za b) pružina je sice předepnuta ale pokud ji člověk nedotáhne (zmáčknutím spouště) tak nemá tolik energie na iniciaci zápalky.

kosatka444: Předpokládám že pro tebe slouží revolver i jako obranná zbraň proti čtyřnohým predátorům, v tom případě snad ani moc voleb než .44 nebo jiné revolverové ráže (takže revolver) není. Možná 10 mm.

greenhorn: Jen jsem slyšel že 7 rané verze mají problémy...a to je zase moje osobní úchylka revolver je pro mě na 6. Níž nebo víš mi prostě přijde divný. :D Připojuju se k tomu že střílet z KLCR .357 bude asi zajímavý zážitek. Na revolveru chci ocel. KLCR se dělá i s nekrytým kohoutem. Taky jsem zprvu chtěl kohout i na pistoli, ani ne tak kvůli kontrole(stejně bych nenosil cocked and locked) ale hlavně kvůli tomu pocitu, že u strikeru mi někde neustále něco "visí" v napnutém stavu. Zvykl jsem si. Moje XDM mají poměrně solidní reputaci v tomhle ohledu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů