Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#316 » čtv 2. kvě 2019, 17:40

kosatka444: Ale pánové nezpochybňují revolver na sebeobranu z hlediska počtu ran, to je OK. Ale udivuje je tebou používaná ráže, která může vzhledem k výkonu způsobit po prostřelení cíle poranění nezúčastněných osob.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#317 » čtv 2. kvě 2019, 17:54

Hele asi takle, je těžké vysvětlovět něco kdo nebyl ani na lovu ale asi takle - pokud na teba zautoří člověk pod nějakou omamnou látkou, nebo člověk v amoku kde působý adrealin, můžeš do něj nasipat třeba 10 nabojů 9mm Luger a ten dotyčný bude dál útočit protože v tom amoku tedy pod silou adrealinu to neucití ale pokud danou osobu zasáhneš střelo 44 magnum nastane teprve šok z rány ......... Další věc je obrana a obrana a určitě člověka který Vás napadl nechceš zabít ale zastavit útok - to že by tu někdo řekl dám mu jednu do halvy a jeto není pravda - vysvetli pak soudu proč vedle tebe bylo vystřeleno třeba 50 nabojnic - to ses bránil ??? nebo střela do hlavy ?? byla to obrana nebo vražda ? Vždy jen odvracíš útok a ráže 44 mag je z mého hlediska a zkušenosti dostačujicí - nevíš co a kdo tě napadne či ohrozí --- pokud budeě v lese s dětmi a napadne tvou rodinu divoké prase a budeš chtít zachránit děti myslím že šimrátko 9 luger ti na prase asi stačit nebude , Takže pokud tě napadne tedy člověk zločinec ze zbraní, jedna 44 magnum do nohy či ve větším nebezpečí třeba břicha je dostačující a zastavující ................... Nevím jak přesně vysvětlit, je to spíše na pohovor než písmenka v řádku

Jinak jsou i střely se zastavujícím účinkem ( legální ) NE FMJ

Dodám náboj si přebíjím a střela je celoolověná s plochou špiškou
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#318 » čtv 2. kvě 2019, 18:56

Tu ránu bych zase nepřeceňoval, u nás někdo prý střelil feťáka do nohy právě .44 a ten si toho ani nevšiml. Až když střelec trefil dalšího, kterému to šlo přes kost, takže spadl, si ten první blbec všiml rudého fleku na kalhotách.

A jinak když narazíš na debilního soudce, tak budeš muset vysvětlovat, proč potřebuješ tak velkou ráži. Přece nemusíš nosit ruční kanón, ne? Na kamaráda takto ještě v 90. letech řval místní policajt, který si neuvědomoval, že už není komunismus a on nemá co kecat lidem do toho, co si chtějí koupit.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#319 » čtv 2. kvě 2019, 18:59

Hele nechci opět a zase rozpoutávat flame tématem, který se jako červená nit táhne diskusemi dlouhá léta od dřevních dob internetu.
Možná je dobré přečíst tenhle článek.
https://www.buckeyefirearms.org/alterna ... ping-power
Ve zkratce: není důležité čím, ale kolik a kam a také...tréning.
Neboli, .44 RM nedává žádnou větší výhodu oproti ostatním rážím, nehledě ke zvládání zpětného rázu, zvukovému a hlavně světelnému projevu při výstřelu, zakrytí cíle rukama a revolverem po výstřelu, atd. atd.
Naposledy upravil(a) Petzold dne čtv 2. kvě 2019, 19:15, celkem upraveno 1 x.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#320 » čtv 2. kvě 2019, 19:12

No na jednu stranu máš pravdu ta střelná šoková rána je u každího jiná a jinak působí ale po mých zkušenostech je to ráže pro mě dostačující a mnou vybebené střelivo s mou navážkou a celoolověnou střelou je na obranu jako dělená - vyzkoušeno před lety na uloveném divočákovy - znám průbojnost svého náboje a to i sílu a účinost :)

O spětném rázu to u mě není mám pře dva metry i skoro 150 kilo přesto jsem sportovní postavy - narodil jsem se uz jako větší miminko a spětný ráz mi moc nedává vědět, nehledě že střílím 44mag pravidelně každou neděli sportovně cca 50 ran, nejhorší z nás po střelbě platí pivo jinak oblíbená ráže je 465 casull kde už je znát že střílíš a ještě sou dobrí i gumové pažbičky ne ty dřevěné co nepohlcují otřes .

Petzold - ano ten článek znám, zajímám se o balistiku a učinost střeliva . Ale i v tomto se dá říci že je to to pravda to uznám ale vždy je to o poměru. O mě taky řikaj že naco nosim zbraň že když dám facku tak zabiju - nebo že mě žádnej náboj neprostřelí :)

ale četl jsem i toto :
https://www.jeetkunedo.cz/mytus-zastavu ... nku-strel/

Ze skušenosti říkám že je to vše 50 na 50 :) :) :) :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#321 » čtv 2. kvě 2019, 19:17

Á opět salonní studie pana Enžla, vycházející ze 100x vyvráceného Marshalla :D :D



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#322 » čtv 2. kvě 2019, 19:24

Proto říkám že se řídím jen vlastní zkušeností a poznatky, které jsem poznal i na lovech ..............



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#323 » čtv 2. kvě 2019, 19:55

kosatka444 píše:Proto říkám že se řídím jen vlastní zkušeností a poznatky, které jsem poznal i na lovech ..............


Ten tvůj argument s divokými prasaty v lese se mi zdá trochu přitažený za vlasy. Myslivost dělám 23 let a s manželkou a malýma dětma jsem se v hlubokých lesích VVP Libavá (nyní již vykácených-měsíční krajina) při sběru hub běžně potkával s divokými prasaty i na vzdálenost pouhých 10 m, ale nikdy to nebylo na střelbu. Stačilo zůstat stát a pár krát zatleskat a prasátka byla pryč. :) Jedinný průser je postřelené prase, ale s tím se setkáš nejspíš na nátlačce a né na procházce v lese. Prase je velice inteligentní zvíře se schopností se učit a styku s člověkem se vyhýbá. To není žádná krvelačná šelma. Samozřejmě problematiku narušení útěkové vzdálenosti zvířete znám.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#324 » čtv 2. kvě 2019, 20:06

Jo byl to příklad ale divočák mi zabil psa a to sem byl na procházce a na lovu jsem zažil kdy kolega špatně střelil a prase šlo proti němu a ani 5 ran z 308 ho nezastavilo až druhá rána 12 brenek - i to je důvod mé ráže 44 proč nosím toto :) ( v případě nouze dostřel ) Já jsem jinak v mysliveckým združení od roku 1972 - máme to v rodině -----------------

Jinak divočák jen tak neutočí jen někdy ...... kdy ? :D :D



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#325 » čtv 2. kvě 2019, 20:56

Vím, že je to OT, ale co to bylo za plemeno psa? Divočák normálně neútočí na malé plemena, protože se jich nebojí.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#326 » čtv 2. kvě 2019, 22:17

mila prasatka jsou mila...
jak kdy...
me tady vpodstate za barakem par prasatek malem roztrhalo sousedovic psa i se sousedem.
kdyby nevyskocil na zed a cokla nevytahl za sebou, tak meli funus...
a to jsem v lesich potkal prasata a nemel jediny problem

tahat s sebou .44, nebo jeste lepe Ruger Alaskan v .454 Casull ale nezacnu :)



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#327 » čtv 2. kvě 2019, 22:52

Kosatka444:
Tvl, to máš vychozených jen 5 tříd , ze v jednom příspěvku napíšeš 5 hrubek??
Avšak vlastně co čekat od bejvalýho lampasáka v CCCP "vyštudovaného" ? .. :twisted: :lol:

Týden na uklidnění. McFly



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#328 » pát 3. kvě 2019, 04:10

Zohlednujete nekdo u obranne zbrane hladinu akustickeho tlaku pri vystrelu? Dokud jsem nemel prcka, tak mi to bylo jedno, vubec me nad tim nenapadlo premyslet. Ted to je jiny... Existuji nekde nejake tabulky, jakou hladinu akustickeho tlaku vyvola vystrel te ktere raze?

Padaji tady raze na obranu typu. 44 RM,. 454. Cassul, tak proto se ptam...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#329 » pát 3. kvě 2019, 05:49

Správný postřeh. .44 Rem Mag má z 4" hlavně někde kolem 163 - 165 dB. Strašná mrda, bez sluchátek, nedejbože kolem nějaké stěny nebo v chodbě, střelec druhý výstřel většinou už nedá.

I z tohoto důvodu je .44 RM v revolveru pro HD, mírně řečeno, ne příliš vhodná.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#330 » pát 3. kvě 2019, 07:23

Kosatka: jakmile napises ze pri SD budes strilet do nohy tak se automaticky vyrazujes z veskere odbornejsi debaty... jinak jsou pouze 2 zpusoby jak zabranit utoku
1. Ze si to utocnik sam rozmysli
2. Zneskodnis utocnika, a to jde pouze znicenim prodlouzene michy, nebo masivni ztratou krevniho tlaku... to ze zpusobis smrtelne zraneni neznamena ze utok zkoncil a nebude pokracovat, proto v americe apod. z utocniku delaj cednik, ono totiz jinia zpusobit masivni ztratu krevniho tlaku moc lehce nejde. Ty se odkazujes na zkusenosti tve, my na X desitek let vyzkumu FBI apod. Prase neni clovek.


https://youtu.be/T6kUvi72s0Y

Cas 7:13

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů