Strhávání

Co jinam nepatří...


WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#121 » ned 30. dub 2017, 07:52

To kolečko mám v mobilu a koukal jsem na střelnici, ale teď už vím teda co je očekávání zákluzu.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#122 » pon 14. kvě 2018, 14:25

Ahoj chtěl jsem se zeptat. Už nějaký čas bojuji se strháváním, je mi jasný že problém je na mé straně ale nedaří se mi přijít na řešení. Zkoušel jsem kde jakou radu ale nakonec jsem usoudil že bude nejlepší najmout si instruktora. Někoho kdo by analyzoval co dělám špatně a poradil. Máte někdo tip na nějakého instruktora z Liberce?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#123 » pon 14. kvě 2018, 14:48

A vyloučils chybu ve střelivu, zbrani. Tohle je taková všehochuť. Možná přidat vzdálenost a typ zbraně, střeliva. Jestli jseš pravooký pravák a další možnosti. A správce střelnice kam chodíš neporadí?

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#124 » pon 14. kvě 2018, 14:57

Chodím na střelnici v Homecredit Aréně v Liberci. Mám v plánu se tam taky zeptat. Střílím z Glocka 19. Fotka je ilustrativní (už si nepamatuji z jaké vzdálenosti to bylo), v podstatě to dopadne tak že 90% zásahů je v levé straně terče. Jsem pravák a dominantní oko taky pravé.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#125 » pon 14. kvě 2018, 15:59

Taky mi to šlo doleva, šikovná holčina mi poradila drobet obalit střenky, že mám moc velkou ruku. Trochu to pomohlo, ale spíš to bylo takové placebo. Pak mi upravila úchop a drobet na mě dohlédla a výrazně se to zlepšilo. Mě osobně z toho vyšlo řádně zapřít do slabé ruky, palec slabé ruky ne šikmo nahoru po závěru nahoru ale položit vodorovně po spodní části závěru, palec silné ruky pokud to jde tak na rám - to mi nejde tak první článek na rámu a druhý na palci slabé ruky. A hlavně si myslím že pomohlo pořádně obejmout slabou rukou (levou) zepředu silnou (pravou), ne přidržovat ze strany, ale vyloženě zepředu z prstů udělat mističku a do té vložit pravou ruku.
To všechno nějak skloubit dohromady (hlavně si na to všechno vzpomenout) a v klidu spouštět.

A to strhávání nahoru jsem se dozvěděl že to je únavou, ruce začínají poklesávat a koriguju to podvědomě zvednutím zápěstí.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#126 » pon 14. kvě 2018, 18:16

Dnes jsem si také trochu "postrhával". První je z Walthera PPQ 22, možná zkusím trochu poštelovat hledí.
15m PPQ
PPQ22.jpg

Poté jsem vzal do ruky stařičkou Berettku 71 (rovněž v 22LR), stejná vzdálenost.
B71_22.jpg


Minulý týden s G19 jsem takhle "prasácky" nenastřílel, tak uvidím jak to půjde zase za týden. Možná promluvila únava, možná jsem neměl úplně čistou hlavu. Vím, že těch faktorů ovlivňujících výsledky může být docela dost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#127 » úte 15. kvě 2018, 06:04

ppindian píše:Taky mi to šlo doleva, šikovná holčina mi poradila drobet....

Ano, to je přesně ten správný úchop. Silná ruka obejme pažbičku, mezi články prstů přijdou prsty slabé ruky. Palce vodorovně, ale moc netlačit na rám zbraně. Ideálně vůbec ne. Poloha prstu na spoušti prostředkem posledního bříšku prstu a plynulé "překvapivé spouštění" ... a pak to půjde, jen to chec ze začátku na to myslet, každou ránu odpracovat. To znamená vystřelit, odpočinout a zase pečlivě. A až ti to přejde do krve, tak to půjde i rychle bez odpočinku.

Asi takhle ... (25m / 40 výstřelů)
Obrázek



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#128 » úte 15. kvě 2018, 06:39

Jo, přesně, palec slabé ruky klidně, netlačit. to se mi pak rozkmitá celý úchop když to moc mačkám.
Taky jsem zpočátku myslel že to je rozhozeným hledím a vaklem v závěru a tak, až poslední dobou se mi daří s devítkou, když všechno uhlídám, na 25m trefit tam kam namířím.
To mi ta slečna taky říká, každou ránu odpracovat, a nekecá :-).
Akorát mám ještě drobet problém, že s devítkou (CZ75 Shadow1) mám na 25, lepší soustřel než s SigSauer1911 22lr.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#129 » úte 15. kvě 2018, 08:58

to bych neřešil. Je tam jiný úchop a jiná spoušť, je to jen o drilu. Sám střídám tři pistole, pro rúzné soutěže. Na mířenku Kimbera a malorážkový Browning a na akční střelbu vyladěný Tactical Sport. Každý má jiný úchop a jinou spoušť, ale je to o tom z nich střílet a zvyknout si. Dej tomu prostě čas a jde o soustřel. Pořád mířít stejně, lepší střílet na 25m než 15m, jsou více vidět chyby a až bude rozptyl řekněmě v devítkovém kruhu, tak pak posunout mířidla.



Korzybski
Příspěvky: 54

Příspěvek#130 » stř 16. kvě 2018, 11:38

Poučné je nechat se nafilmovat při výstřelu a pustit to zpomaleně.
Pohyb zbraně je zřetelný i při pouhém 10x zpomalení, takže přinejhorším i 60 fps a pustit 5x zpomaleně a to umí i mobil, nejlíp se stabilizací obrazu, já to zkoušel z ruky (jen opřený o stěnu stavu) s BB Z10, který dneska nechtějí ani v bazaru. A s akční outdoorovou kamerou na stativku to půjde dokonale.
Záběr zezadu přes levé rameno, do kterého vkopírujete nějakou mřížku nebo kříž odhalí nejen strhávání a zdvih hlavně, ale i rotaci doleva v ose hlavně při vyhození nábojnice a podvědomé vyrovnání zpět (které kdekdo podvědomě přežene a zbraň přetočí moc doprava a zase koriguje zpět),

Uživatelský avatar
Terry1
Příspěvky: 57

Příspěvek#131 » stř 16. kvě 2018, 18:03

Zaujímal by ma názor tých, čo si túto cestu už prešli :) na dva body:
1) je kľúčom (vedome) izolovať pohyb ukazováka na spúšti od zvyšku ruky stabilizujúcej zbraň pri výstrele?
2) spätný ráz zbraň pri výstrele vzpriamuje - nakoľko tomu má strelec brániť? Alebo je zmysluplné zámerne nechať zbraň urobiť pohyb, ktorý jej je "prirodzený" a potom čo najskôr ju dostať na cieľ? Nakoľko sa toto líši zbraň od zbrane, napr. veľkorážový revolver vs. veľkokapacitná pištoľ?

Dávam to sem preto, že strhávanie súvisí s očakávaním spätného rázu a keď vedome nechám zbraň urobiť čo chce a nesnažím sa jej brániť, malo by to predchádzať vzniku reflexu spôsobujúceho strhávanie - neviem, nakoľko sa v tomto mýlim.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#132 » stř 16. kvě 2018, 19:32

Koukni se na tohle video a zaplať si kurz u jedný z mnoha firem co je dělaj ušetříš si tim spoustu času a nábojů https://m.youtube.com/watch?v=Tuu7vhH28C4

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#133 » čtv 17. kvě 2018, 05:53

Terry1 píše:Zaujímal by ma názor tých, čo si túto cestu už prešli :) na dva body:
....


1. klíčem je držet záměrnou a plynule a pomalu mačkat spoušt (vědomě). A to tak dlouho až se ti to nezautomatizuje. Něco jako když jsi se učil řídit auto. Nejdříve na vše myslíš, pak automatika. U střelby je to stejné. Dá se říct, že pak už slušně nastřílíš s čímkoliv, protože už strhnout skoro neumíš (ne že bych občas nestrhnul, viz můj terč). Ale když chci třeba ukázat nováčkovi, chybu "očekávání výstřelu", tak se musím více soustředit abych jako strhnul :-)
2. Při akční střelbě zpětný ráz využívám (i když na toto mám své vlastní "pukavky" :)). Máme třeba tři terče nad sebou a je to na čas, tak začnu dole a pistole mi pomáhá při přenášení nahoru. Pochopitelně i tohle chce trochu cviku. A zpětný ráz revolver vs pistole.. liší se velmi, už jen pro zcela jiný úchop revolveru.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#134 » čtv 17. kvě 2018, 06:06

Jak/v čem je úchop revolveru zcela jiný? Pořád se s tím nějak peru.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#135 » čtv 17. kvě 2018, 06:24

Když si poskládám ruce na revolver tak jako na pistoli, v lepším případě jen popálím prsty :)

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, LaRi a 15 hostů