Strhávání

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#91 » pon 11. črc 2016, 11:27

kolombo píše:Řeším problém s mířenou střelbou. Střílím pomalu a pečlivě. Na zhruba 10-12 metrů mám soustřel do chumlu, na šířku málo, výškový rozptyl je větší, ale celá ta skupinka děr je posunutá nalevo od středu terče. Určitě je to rukama, protože pokud mířím více napravo, dostanu se na střed terče. Ale zbraň, pokud jí vezme do ruky někdo jiný, tak střílí přesně.

Co tak můžu dělat špatně ?


Střílej na větší vzdálenost, lépe uvidíš chyby. Spoušť bys měl mačkat posledním bříškem prstu, když máš střílející prst moc vysunutý, tak máš tendenci odtlačovat pistoli vlevo (za předpokladu, že jsi pravák). Pistoli měj v ose paže, při zvednutí pistole ze stolu, ji někteří usadí v dalni vyosenou, jestli je to tvůj případ, tak ji vezmi levou rukou za závěr a vlož do ruky tak, aby jsi hřbet pažbičky cítil v celé dlani. No a pokud budeš mít i potom dobrý soustřel na těch 25m, ale vlevo, neboj e ťuknout do hledí. Časem jak s ní něco odstřílíš a pistole si "sedne" se ti to může posunout vpravo, pak můžeš zase korigovat. ono se těžko radí, když nevidím jak pistoli držíš a jak stojíš :-)



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#92 » pon 11. črc 2016, 11:53

Jak píše DanielX. Mrkni kdyžtak na tuto mapu. Taky ti může trošku pomoct:
http://www.mujglock.com/vyhodnoceni-spa ... -terc.html

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#93 » pon 11. črc 2016, 14:27

Do hledí ťukat nebudu, pistolí to není. To mi bylo jasné už když si ji bral jiný střelec a zkoušel ji.

Takže úchop a spouštěcí prst. To se dá testnout i u sušení, kouknu na to.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#94 » pon 11. črc 2016, 14:31

No on každý kouká do mířidel jinak, ťuknout do hledí není ostuda. Ale dělej jak myslíš...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#95 » pon 11. črc 2016, 14:36

Vzhledem k mému nástřelu to je spíše rukama, než čímkoliv dalším a tak chci, nejdříve, najít chyby u sebe.

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#96 » pon 11. črc 2016, 15:17

1. dej pistoli do ruky někomu, kdo to opravdu umí, pak budeš mít jistotu, že je to rukama.
2. na 90% je to špatným držením zbraně a moc rychlým stiskem spouště. Prostě očekáváš výstřel místo toho, aby rána překvapila.

Na sucho je to jiné než naostro. Sám jsem nasucho udržel hilznu na hlavni a naostro mi to lítalo vlevo dolů. Nakonec jsem si domluvil trénink s profíkem a ten mi kompletně "předělal" úchop zbraně i styl spouštění. Sice mi to sem tam ještě uletí, ale jak říkal: "Až budeš stát po pás ve vystílených nábojnicích, tak to bude dobrý..."

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#97 » pon 11. črc 2016, 16:04

kolombo píše:Vzhledem k mému nástřelu to je spíše rukama, než čímkoliv dalším a tak chci, nejdříve, najít chyby u sebe.

Podívej, já jasně napsal: pokud budeš mít SKVĚLY SOUSTŘEL, třeba na těch 25m, ale vlevo, tak bych ťuknul Pokud na 25m střílíš jako bys měl v ruce brokovnici, tak piluj... ufff



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#98 » pon 11. črc 2016, 19:52

Sice se teprve na zkoušky chystám, ale pár příspěvků dopředu jsem se ptal na strhávání a ve finále skončil v podobném stavu, jako popisuješ. Když, tak mě jistě zkušení střelci opraví. Podle mě je to pravděpodobně držením. Moje zkušenost: při první střelbě na kurzu mi, jak popisuji výše, téměř všechno lítalo mimo terč, trochu do strany a hlavně dolů, půl metru i metr pod terč. První rada mířit výš, nezabrala, následovala ukázka jednoho úchopu, nepozoroval jsem změnu. Těžká deprese, jestli se vůbec mám o ZP pokoušet, připisoval jsem to dioptriím a neschopnosti. Dal jsem hodinu střelby s jiným instruktorem na jiné střelnici. Sice to původně bylo tak, že mi rozhodně nebude radit, ale zkouška se blíží a neměl jsem moc termínů na vybranou. Když to viděl, nevydržel, a přece poradil ( v posledním doposud doporučeném úchopu nejenom že mi to lítalo mimo terč, ale ještě jsem si pákou záchytu závěru vždycky pohnul a závěr nezůstával po dostřílení posledního náboje v zadní poloze, ale já jsem to v zápalu nervů vůbec nezaznamenal-tedy to, že nezůstává vzadu ano, ale ne proč :lol: ). Najednou to začalo lítat do černého, skoro celá krabička, ale o něco vlevo od středu. Třetí pokus opět s jiným instruktorem, opět další drobná úprava úchopu, na řadu přišel reset, a najednou mi začalo připadat, že bych to u zkoušky přece jenom mohl dát (no, to se teprve uvidí :? ). Ale proč o tom píšu, při posledním doporučeném úchopu mi hned přišlo, že ačkoliv zbraň je pořád stejná, najednou mám nějak krátký prst na spoušti. Ve finále se instruktor ptal, proč mito lítá sice do černého a se soustřelem při resetu, ale přece o něco vlevo od středu, kouknul na mě pořádně zblízka a ejhle, fakt mám krátký prst, resp. moje, laické, poučení: kromě toho, že každý máme jiné fyzické dispozice, mimo jiné i délku prstů, tak i u stejné zbraně při různém úchopu a stejném střelci může být "prst krátký" když to lítá mírně vlevo a výškově v pořádku, mačká prst na spoušti při daném úchopu spušť posledním článkem a ještě našikmo, výsledkem je mírná úchylka na terči doleva. Pokud naopak je prst "moc dlouhý", mačkáš spoušť třetím článkem od konce prstu, jde to o něco doprava. Řešení: změna zbraně, výběr gripů, změna úchopu, možná stranová korekce zamíření. Pokud jsem jako zelenáč mimo, omlouvám se a prosím zkušené u uvedení na pravou míru, případně doplnění možností řešení ;) .

A ještě doplnění, pokud se kdokoliv z instruktorů v příspěvku pozná, snažte se to nebrat osobně, všem, kterým jsem prošel rukama jsem maximálně vděčný a věřím, že se mě snažili naučit to, co se jim nejvíc osvědčilo ;) ;) .
Naposledy upravil(a) cmd_ dne pon 11. črc 2016, 20:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#99 » pon 11. črc 2016, 19:57

Zatím platí spíše za B, takže bych asi měl trénovat úchop a spouštění. Soustřel mám rozumný tak na 10 až 15 metrů, na 25 jsem si to zatím jen testnul, jestli jsem stále ještě v terči.

Jedna z rad byla, až se to naučím na krátko, tak zvedat vzdálenost. A asi budu více střílet na ty terče http://www.beareka.cz/ostatni/terce-zaslepky/terc-5.htm , zalepování zbytečně zdržuje.

Podle rad k tréningu by sušení mělo být asi 80% a to tedy rozhodně nesplňuji. Ono to sušení není taková zábava, jako ostrá střelba.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#100 » pon 11. črc 2016, 20:01

Začni na delší vzdálenost. Když trefíš na delší, trefíš i na kratší. Střílej na klasický pistolový terč, nejlépe se na něm odhadne výška a stranový posun. S tímhle přístupem si vypěstuješ jen hloupé návyky a střílet se nenaučíš a jak se říká: 100x zopakovat pro naučení a 1000x zopakovat pro odnaučení.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#101 » pon 11. črc 2016, 20:07

A k tomu sušení... já taky moc nesušil, jen ze začátku abych viděl jak se chová zbraň při spouštění, než jsem vypiloval úchop a pak s každou novou zbraní, ale jen chviličku. Taky jsem kdysi začínal na 25m, piloval jsem mířenku a když jsem začasl jezdit na klubovkyx, kde se střílí na bližší vzdálenost, tak to, že umím střílet na 25m mi to strašně usnadnilo. Otázka je co budeš chtít, ale rozhodně je přesná střelba, mířenka na 25m základ, pak se dá zrychlovat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#102 » pon 11. črc 2016, 20:12

Pokud si dám terč na 15 metrů, tak ho mám, většinou, nejdále ze všech, co střílí z krátké.

Zkusím si začít hlídat pozici prstu na spoušti i úchop a na příští ostré uvidíme. A zjistím si, jestli bude na střelnici šéf, slíbil mi, že koukne, co asi dělám špatně.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#103 » pon 11. črc 2016, 20:17

to je argument? Já to sice na hodně střelnicích vidím taky, ale střílet na 10-15m mířenou střelbu je dost nuda a nic moc ti to nedá. Ale ok, dělej jak myslíš, ale pak je asi zbytečné se tady ptát co máš zlepšit, když máš vlastní hlavu. Přesná střelba je umění a přesně střílet záleží na spoustě faktorů, nejen úchopu a spouštění i když tam se dělá hodně chyb. A je třeba si to zautomatizovat. A jak jsem napsal, pak při akčnější střelbě se to sakra vyplatí.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#104 » ned 16. říj 2016, 19:07

Zeptám se trošku blbě, ale nevím kde jinde. Jsem střelec samouk, zatím si troufám na 10-15 m. Lítá to nějak takto:
Obrázek
Je tu někdo z Brna a okolí, profík, jak píšeš MilanoX, kdo by byl ochoten a schopen poradit a pomoct? Samo že ne zadarmo :) rád se něčemu přiučím.



paja.jelinek
Příspěvky: 3

Příspěvek#105 » pát 21. říj 2016, 12:29

Snažím se zbavit špatného úchopu - jak píšete, je to evidentní na 25 metrů, na 10 metrů to není tak vidět. Podle střeleckého kola chyb: tlačení, očekávání zákluzu. To mám z toho, že jsem začínal na krátkou vzdálenost, ale střílím čtvrt roku - tak snad se to ještě odnaučím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů