Strhávání

Co jinam nepatří...


Borda
Příspěvky: 19

Příspěvek#166 » pát 21. zář 2018, 17:13

Tak jsem si zkoušel dát větší pozor na spouštění a úchop,ale o moc lepší to nebylo.Resp. mi to litalo už spíš jen nahoru,než doleva a nahoru.Většina v 9 a 8,pak 7 a méně 10 a dvě ulétly.Soustřel stejný jako vždy. Tedy taky nic moc....Jinak obojí je cca 15 m,série po 7,různé střelivo (v nich jsem moc rozdíly nepoznal).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#167 » pát 21. zář 2018, 19:33

Typ brokovnice?



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#168 » pát 21. zář 2018, 19:57

Ještě doporučím, dej si terč 5 metrů a střílej dokud nebudeš ve středu, pak posuň na |10 metrů a tak dál po 5 metrech až na 25 metrů. Věř že tohle také pomáhá ale i jak psal ppindian správně držet zbraň je také podstatná věc.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#169 » ned 23. zář 2018, 19:17

Na jakou střílíš vzdálenost?
Pokud se ti nezdá zbraň, zkus jí dát do ruky někomu zkušenějšímu, aby se ověřilo nastavení mířidel. Případně správci střelnice aby ti jí nastřelil ze stolice.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#170 » ned 23. zář 2018, 22:47

Pokud začínáš, tak se mi to na 15m zdá celkem dobrý. Jestli se ti podařilo vylepšit úchop a spouštění, tak prostě jenom cvičit a cvičit, Při mířence se popasovat s každým výstřelem, a zkoušet si uvědomit jestli tvůj pocit z držení, spouštění a výstřelu souhlasí se zásahem.
Taky docela hraje roli osvětlení, pokud nemáš pokaždé stejné světlo, může to míření ovlivnit.
A taky jestli správně koukáš přes mířidla, jako jestli pokaždé stejně. Na prvním terči je znát že asi koukáš dvěma způsoby zarovnání mušky do hledí.

A ještě jak ti nese nahoru. Může to být únavou, po nějaké době začnou paže poklesávat, podvědomě to registruješ a zalomíš zápěstí nahoru. Nebo se snažíš nestrhávat a nadnášíš. Může toho být spousta.
Cvič a snaž se zlepšit soutřel (a netahat doleva). Až pak se zajímej jestli nemáš rozhozený mířidle. Ale horizontálně se mi zdají ok (je to rukama :-D )



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#171 » pon 24. zář 2018, 10:32

A pokud se chceš věnovat hlavně mířené střelbě tak doporučuju vyměnit zbraň za nějaký terčový speciál. Já osobně bych s Glockem a jeho těžkou spouští taky moc netrefil.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#172 » pon 24. zář 2018, 11:12

I s tím glockem se dá trefovat úplně krásně, to strhavani je v rukách a hlavě, zbraň za to může minimálně. Spíš naopak, tunena zbraň s lehkou spouští potlačí projevy střeleckých chyb a pak později se to velmi špatně preucuje.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#173 » pon 24. zář 2018, 11:34

Necitujeme těsně předcházející příspěvky!
Ano je to v rukách.....



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#174 » pon 24. zář 2018, 15:36

ppindian píše:Ty obrázky jsou dobré, ale ne samospasitelné. Taky jsem myslel že posunutím prstu na spoušti dojde ke zlepšení (lítalo mi to doleva). Prdlajs.
Až teprve na Magnumu mi Petra řekla že "tu pistoli musíš držet jako kdybys jí chtěl těma rukama sežrat", tedy silnou pevně držet, zapřít do pravé a držet. A opravdu se okamžitě muška uklidnila, významně se zlepšil soustřel i zamíření, přestalo to lítat doleva a na desítku.
Samozřejmě to chce spoustu cviku, a naučit se oddělit pohyb ukazováčku na spoušti od pevného držení, tedy začátek pohybu ukazováčkem nesmí způsobit křečovité držení a chvění.
Když se mi podaří správně držet, tak pozice ukazováčku na spoušti není tak rozhodující. Protože držení musí být tak pevné aby eliminovalo páku tvořenou pohybujícím se ukazováčkem .... si myslím.


Do kamene tesat...řešit pozici prstu na spoušti si můžou dovolit tak možná Olympijští střelci. Správnej a pevnej úchop a mít správně srovnaný mířida. S tím pomůže taky zaostřit pohled především na mušku a ne na cíl.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#175 » pon 24. zář 2018, 17:59

Je potreba se stoprocentně soustredit na musku, ne jen na ni koukat. Funguje obdobně jako u optickych klamu



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#176 » úte 25. zář 2018, 16:44

Koukni se na YouTube na kanál Sellier Bellot. Mají tam hezký instruktážní videa ze střelnice Leiko. Ukazuje tam jak stát, jak držet zbraň, jak ovládat spoušť atd...



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#177 » pát 12. črc 2019, 10:25

Pánové a případné dámy,

zachvěje se vám muška při spuštění, nebo je prostě jak přibitá? Suším si tak s novým mlockem (neochozená spoušť) a všímám si, že ať to držím sebelíp (nebo spíš sebehůř) tak se mi po spuštění a propadu, muška zachvěje, spíš směrem doprava (pravák). Měl jsem pocit, že s Berettou 71 se mi to nestávalo, ale už je to dlouho co jsem sušil.

Večer jdu mlocka otestovat na střelnic tak uvidím co tam, ale pravdou je že na rozdíl od sušení jsem měl i s Berettkou terč vždy jak po zásahu 7mm broky :)



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#178 » pát 12. črc 2019, 10:54

To je divne pravák skôr strháva do ľavá .
Mne sa zbraň hýbe vždy , ale ani sa ju nesnažím držať na jednom mieste . Hlavne je strhávať vždy rovnako :)



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#179 » pát 12. črc 2019, 11:40

RK: zbraň sa hýbe (suším na čistobielu stenu), ale tu ide čisto o to, že muška se v hledí jako kdyby zachveje, najskor doprava potom o maličko prebehne stred do ľava a potom ju už zase "podvedomo" vycentrujem.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#180 » pát 12. črc 2019, 11:49

No ved uvidiš večer na strelnici či to má vplyv .
Ja si tak pri strieľani kreslim muškou po terči v oblasti 9/10 nesnažím sa ju držať sledujem len mušku . A keď prechádza muška z 9 do 10 ták plynulo stlačím spúšť . A v čase výstrelu si všimnem polohu cielnika oproti muške ták viem kam to v terči šlo .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů