Poraďte něco do ženských drobných ruček...

Co jinam nepatří...


Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#1 » pát 8. bře 2013, 22:03

Ahoj. Už delší dobu pokukuju po nějaké pistolce pro ženu. Má hodně malou ručku a málo síly. Střílí ráda, ale když je to pohodlná zbraň na střelnici, tak nevyhovuje požadavkům na občasné nošení. Znáte to.
Žena si prostě vezme na sebe napřed oblečení a potom teprve zbraň, která nesmí nic zkazit. Požadavky jsou následující:

- lehká (do těch 700g - nabitá)
- plochá - jednořadá
- příjemná spoušť (dostatečně jemná, aby s ní vydržela i trénovat)
- příjemné chování při střelbě (musí k ní mít prostě kladný vztah :))
- určitě ne SA spoušťák
- no a samozřejmě i pohledná

Ve výběru jsou zatím jen PPK v .32 (.22 a 6,35 raději ne).
Nemáte další typy? Ideálně něco do 10k, klidně i z komise.....

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#2 » pát 8. bře 2013, 22:48

Nevim, jestli zrovna poradím, ale zkusím nasměrovat:
http://www.youtube.com/watch?v=_tYL6VXm1mo - 7,65mm Browning
http://www.youtube.com/watch?v=Sp29PVHPYlg - 9mm Browning
http://www.youtube.com/watch?v=T4ZlZmbSK6Y - 9mm Browning
http://www.youtube.com/watch?v=3ZVYIB2Xd5M - 9mm Browning
http://www.youtube.com/watch?v=texTi0oo7Hs - 9mm Browning
http://www.youtube.com/watch?v=arYdGWm3s1A - 9mm Browning
na těchto stránkách lze najít inspiraci. Že by něco takového ?
Mimochodem má teta, která je znatelně menší postavy kdysi hledala takovou nějakou malou pistolku na osobní ochranu. Chtěla po mě nějaký tip. Po nějaké době mi povídá: "už mám takovou malou pistolku. 4 a půlku nebo co. Dobře se mi s ní střílí. Přijď se někdy podívat" Když jsem se u ní zastavil, ukázala mi malou pastovou krabičku. Pomyslel jsem si něco o Kevinovi, 83-jce nebo Waltrovi PP/PPK. Když ji otevřela, mrkl na mne Spartan STI v ráži .45 ACP. Koukal jsem jak žaba z kyšky, ale ona tvrdila, že jí se z toho dobře střílí :D Proti gustu ...
Pravdivost mé historky zde mohou dva z GC potvrdit :D od nich tu "malinkou" pistolku má :D



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#3 » pát 8. bře 2013, 23:02

Doufám, že časem stejně jako já konvertuje k 1911, ale vzhledem k náročnější přípravě ve zvládnutí všech drilů, s né zrovna blbuvzdorným ovládáním, bude asi lepší začít s něčím jednodušším a levnějším.
Každopádně díky za tipy ..... není to jednoduché :roll:



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#4 » úte 2. dub 2013, 16:05

Výběr zbraně je vždy těžké, kor když je to podřízeno k oblečení nejdříve :lol: musíš zkoušet a zkoušet a pak raději až něco koupit ... Ale jak bylo napsané v Manuálu obranné střelby: Je lepší i malorážka v pistoli než nic ....

Co mám GLOCKa 17 tak jsem si myslel že taky nebudu moc s tím nikde skrytě chodit. No a koupil jsem na to pouzdro kydex od LHS a ejhle, na mé koncentrační postavě to není za opaskem na první pohled vidět .... dle mého skryté nošení dělá i dobré vhodné pouzdro ;)



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#5 » úte 2. dub 2013, 16:10

Hilly: pod to se podepisu ! ;)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#6 » úte 2. dub 2013, 16:13

Pokud s tím má jemná dívčina pravidelně trénovat, musí to být pořádný kus železa (nebo plastu). Z PPKem nebo jiným prckem bude mít okopanou ruku a trénovat nebude.

Nejdřív ať se naučí pořádně trefovat fullsizem, z krytu, z různých poloh, jednou rukou (i slabou), ve tmě s baterkou. Pak ať se naučí trefovat rychle, z tasení ze skrytého nošení.

Pak teprve má smysl uvažovat o zmenšování. Na čistě obranné nošení pro takovou osobu bych uvažoval o G36, spolehlivá, lehká, placatá, pořádná ráže, čitelná miřidla a celkem kultivované chování při střelbě. Lehce přes 10 by se měla nechat pořídit.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#7 » úte 2. dub 2013, 16:45

no nejdriv bych sni zasel na strelnici si vyzkouset co se ji libi a co je prijemnejsi a lip se stim strili... vybirat neco bez ni je podle me blbost... treba vas pak prekvapi a bude chtit 1911 ;)



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#8 » úte 2. dub 2013, 17:39

Já myslím, že nejlepší volbou je Walther PP 7,65Br. Střelba je velice příjemná. Díky své velikosti nekope jako PPK a je jen o kousek větší

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 2. dub 2013, 18:37

Mě docela překvapuje, že do výběru není vůbec zařazen revolver. Sice o trochu tlustší než pistole s jednořadým zásobníkem, ale zato rukojeť se dá sehnat/udělat prakticky na míru. Doslova "blbuvzdorná" obranná zbraň, není potřeba žádné natahování závěru, spouštění kohoutu atd, snadno se nabíjí i vybíjí.

Pak je holt třeba udělat nějaké kompromisy ve velikosti. Pro nošení mi takový pětiraňák se skrytým kohoutem a DAO přijde jako poměrně dobrá volba pro toto zadání. Např. ve stylu S&W Centennial nebo Ruger LCR nebo Taurus CIA Model 650 atd.
Pro rekreační střelbu na střelnici je vhodnější šestiranný s větší pažbičkou a hlavní/záměrnou. Najít ten správný kompromis už je ale na vás a vašich požadavcích. Nejlepší kompromis je stejně pořídit zbraní víc :)



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#10 » úte 2. dub 2013, 18:45

Ještě doplním spolehlivost u revolverů. Bez problémů s nepřebitím, bez problémů s nevyhozenou nábojnicí, žádné vzpříčení podávaného náboje, nejjednodušší řešení neodpáleného náboje pouhým dalším stiskem spouště...



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#11 » úte 2. dub 2013, 19:32

protoze normalni lidi vedej ze revolver je prezitek :) a když už revolver tak jenom kvůli ráži :)



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 3. dub 2013, 07:28

kuba: to mi přijde dost odvážné tvrzení. Asi tak striktní bych nebyl, protože revolver má taky spoustu výhod. Například mé přítelkyni dělá problém natáhnout závěr jak u full size tak i menších pistolí, tudíž revolver s DAO by pro ni byla ideální volba.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » stř 3. dub 2013, 08:56

kubu neber vážně, cokoli mimo Glocka nebere :roll:
Je fakt že spoustě ženských se revolver dobře drží a dávají mu přednost.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#14 » stř 3. dub 2013, 09:26

ano, revolver je fajn ... třeba S&W .500



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#15 » stř 3. dub 2013, 09:44

Urdo znám jednu dámu, která ve věku 56 let,při váze 53kg (sem se na drzo zeptal) na 12 cm jehlách a s dvoucentimetrovéma nehtama v ABSOLUTNÍ pohodě vystřílela buben z pětikila a cca 30 pánům spadla čelist. Ajnšto natáhla ručičku a pronesla Já chcu ještě patrony. Pepa.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů