Nelegální zbraně - odkud se berou?

Co jinam nepatří...


Ivan1919
Příspěvky: 20

Příspěvek#31 » stř 24. črc 2013, 11:42

No, kdyby děda ještě tehdy nebyl hloupé děcko tak jsem mohl mít MG- 42 a plné kible nábojů k tomu. Němci ho nechali u něho doma ve sklepě když ustupovali, a o pár týdnů později ho s ním na zahradě viděli Rusáci, prvni mu tvrdili že se chtějí jenom podívat, ale vzali mu ho :D . Samozřejně vím že by mi k ničemu nebyl a ten průšvich bych si nelajznul, ale člověka to pěkně naštve :D



Martin Zvara
Příspěvky: 17

Příspěvek#32 » pát 30. srp 2013, 12:57

fixfokus píše:Ne, nechci si sehnat nelegální zbraň, spíš mě to zajímá jako případný argument, až mi někdo bude tvrdit, že "zbraně by se měly zakázat, aby se k nim nedostali zločinci". Tedy, otázka zní, odkud je zásobován černý trh se zbraněmi? Mám na mysli hlavně moderní, nové (tzv. "čisté") zbraně, ne krámy uložené ve stodolách pod slámou.

Napadají mě následující možnosti:
- Krádeže legálním držitelům (těch asi bude málo)
- Krádeže ze zbrojovek, policie, armády (obtížně proveditelné)
- Pašování ze zemí s liberálními zákony (jsou vůbec ještě nějaké?)

Má někdo fundovanou odpověď, případně odkaz na nějaký relevantní zdroj?

V určitých oblastech Afghanistánu jsou skuteční mistři, kteří "na koleni" udělají cokoli - od nože až po "automaty" (typicky AK-47). Kvalita profesionální, ceny vpravdě lidové, doby dodání krátké, fronty minimální. A anonymita zaručena.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » sob 7. zář 2013, 13:48

Ano, přesně tak. Viděl jsem dokument na DVD, kde afgánec doslova na koleně vyrobil jak poloautomatickou pistoli, tak samopal. Jediným strojem byla obyčejná vrtačka. Vše ostatní ručními nástroji. Prostě taková manuální zručnost se jen tak nevidí. Sám mám doma dva nože přímo od afgánců, kteří je zde v Brně před několika lety prodávali. Inu není se čemu divit. Jak se říká "nouze naučila Dalibora housti", a co jinéhoo očekávat od národa, který byl už od dávné historie téměř trvale někým napadán, či okupován, a potřeba se bránit byla často před všemi ostatními potřebami.



Návštěvník

Příspěvek#34 » sob 7. zář 2013, 21:21

Akorát to pákistánské samodomo jsou naprosté sračky pro ty nejchudší, kteří nemají ani na Type 56. Hlavně že to vypadá jako AK a dokonce to vystřelí :roll: Materiál bude taky špička včetně naprosto precizního tepelného zušlechtění.



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#35 » ned 8. zář 2013, 08:39

Však si to ti Afghánci asi nepořizují jako soutěžní speciály.



Návštěvník

Příspěvek#36 » ned 8. zář 2013, 23:11

S tímhle nikdo že zkušených mudžáhidů nebojuje, je to střep pro pastevce na zahánění jiných pastevců (bude-li Alláh milostiv, povede naše střely).



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » pon 28. říj 2013, 20:43

Ocitoval bych pana shi z diskuse na D-F:
shi píše:Zbraně patří do rukou jen profesionálům, těm se neztratí. Třeba armáda se před časem přiznala k tomuto:

- 4. srpna 1993 - z muničního skladu vojenské posádky ve Slaném na Kladensku zmizelo 36 pistolí a střelivo.

- Prosinec 1994 - dva maskovaní vojáci přepadli v areálu Ministerstva obrany v Praze strážné a ukradli jim šest samopalů.

- Říjen 1995 - skupina maskovaných osob přepadla dozorčího posádky v Hodoníně a odcizila 29 pistolí.

- Červenec 1996 - desítky granátů a střelivo odcizili z muničního skladu v Radošově na Karlovarsku dva vojíni.

- Červen 1999 - krádež rekordního počtu zbraní v Žatci na Lounsku: voják základní služby odcizil více než 1000 pistolí, osm samopalů a další zbraně.

- Září 2000 - ze skladu v Bohuslavicích nad Vláří na Zlínsku zmizelo pět tun nebezpečné výbušniny trinitrotoluenu.

- Listopad 2001 - řízenou protitankovou střelu a dva ruční protitankové granáty odcizil voják z Liberce v Čermné nad Orlicí.

- Květen 2002 - u vojenského útvaru v Rožmitále pod Třemšínem se ztratilo 130 granátů.

- Září 2002 - ze skladu ve výcvikovém prostoru Boletice na Českokrumlovsku zmizely dvě bedny se 40 ručními granáty.

Krádeže od soukromých osob jsou proti tomu drobnost.

Zdroj:
http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=1416



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#38 » stř 11. pro 2013, 00:27

Tady je zajímavý story, odkud se berou zbraně v "bezpečné" Británii. http://www.dailymail.co.uk/home/moslive ... chine.html



xb.h
Příspěvky: 13

Příspěvek#39 » úte 11. úno 2014, 20:37

Tak me napada jeste nekolik moznosti-v jednom obchode se zbranemi byly u nekterych vystavenych kousku popisky, ze zbrane nejsou evidovane v CR. Nevim teda co si pod tim kloudne predstavit ale podle me kdyz je zbran zaevidovana nekde za hranicema CR tak u nas by ji tezko nekdo dohledaval. Pak me jeste napadla jedna usmevna historka kdyz jsem shanel malorazku na inzerat. Ozval se mi kdosi, kdo nabizel tercovou malorazku na zp ale povida mi, jestli by mi nevadilo ze je bez zaveru ze ji udajne mel nekdo pujcenou a jaksi zapomel vratit zaver....cloveka pak napadne ze vic takovych "pujceni" a dotycny si muze v klidu poskladat zbran doma. Priste by treba mohl zapomenout vratit hlaven:-D

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#40 » stř 12. úno 2014, 00:03

kousek zprávy z ledna roku 1992
Jak již řekl kolega Šuman, po krádeži zbraní v Holešově, ke které došlo před vánočními svátky, ředitelství České policie nepovažovalo za nutné provést kontrolu uložení a zajištění zbraní proti krádeži. Až teprve na základě usnesení našeho výboru ze 7. ledna byla provedena od 10. do 16. ledna 1992 kontrola, která potvrdila, že i zde uvnitř policie na tomto úseku je co zlepšovat, jak už řekl pan poslanec Šuman.
Ze zprávy policejního ředitele je třeba sněmovně říci, že v minulém roce bylo v naší republice odcizeno 611 ks střelných zbraní. Objasněno z toho bylo pouze 18 případů, což je pouze 9,7 %.
To při tak závažné trestné činnosti, v rámci objasnění případu trestné činnosti je velice málo. Mezi odcizenými zbraněmi je celkem 153 samopalů.
Velmi závažná je situace, že 12. listopadu dojde k odcizení 56 kusů pistolí u vojenského útvaru Brno a za měsíc nato se u policejní školy v Holešově ztratí takové velké množství zbraní. Nedalo se tomu předejít? Kdyby opatření, které navrhl náš výbor 7. ledna, sama policie od listopadu do prosince učinila, pak se nemuselo stát, jak se ukazuje ve zprávě z Holešova, že tam zbraně nebyly zajištěny dostatečně.
Dále bych chtěl citovat ze zprávy ředitele policie takovou skutečnost, která rovněž je velice závažná. V rámci policie v České republice bylo v roce 1991 evidováno celkem 15 ztracených a 14 odcizených zbraní, převážně pistolí. Dále cituji: šetřením bylo zjištěno, že k těmto případům došlo převážně při nesprávné manipulaci se služebními zbraněmi. Nebylo zjištěno odcizení či ztráta více zbraní na jednom pracovišti či útvaru policie České republiky, ani cílevědomé vniknutí do objektů policie za účelem odcizení zbraní. Tolik zpráva policejního ředitele a nic víc. Takže když se u policie ztratí jedna pistole a není jich tam ztraceno více, není tam případ vloupání, tak se nic neděje? Což za to nikdo nebyl brán k zodpovědnosti? 29 pistolí ztracených u policie za rok je málo? Zpráva o tom víc neříká.

Rovněž se připojuji k tomu, že otázka bezpečnosti je i otázka podílu občanů na zajišťování bezpečnosti. V tom sehrály a mají úlohu i občanské bezpečnostní komise. Myslím, že došlo ke zbytečnému vyhrocení situace, což nepřispívá k tomu, abychom tuto otázku mohli pozitivně řešit. Pan ministr vnitra, a to ať se na mne nezlobí, klade akcent především na negativní zkušenosti, které v té či oné činnosti byly zjištěny, ale málo hledá to pozitivní, co činnost komisí přinesla. Myslím, a opakuji to už podruhé, že k tomu přispělo i to, že žádný z ministrů vnitra, ať pan federální ministr Sacher, pan federální ministr Langoš, pan ministr Hradílek nebo pan ministr Sokol se nikdy nesetkali na shromáždění zástupců občanských komisí, aby se tyto věci mohly v celém kolektivu pozitivně řešit. Myslím proto, že bychom měli hledat cestu, jak zákonným způsobem upravit činnost těchto komisí, aby to bylo ve prospěch na upevnění bezpečnosti našich občanů.


http://www.psp.cz/eknih/1990cnr/stenpro ... 030026.htm

A takto se dá pokračovat až do dnešních dnů...

Pokud je to OT tak se omlouvám



Gurney
Příspěvky: 10

Příspěvek#41 » stř 27. srp 2014, 20:09

Jedna hypotetická možnost - v každé továrně někdy udělají "zmetek", ano i ve zbrojovce, no a pokud nějaká část zbraně řekněme třeba závěr je o něco větší např. o 0,1mm delší pak máme věc která je považována dle české legislativy za cituji "železný šrot" a proto nepodléhá zákonu o zbraních ale zákonu o odpadech. No a šikovnému kutilovi stačí plochý pilník či např. frézka aby tuto součást nepatrně upravil. Toto jistě nemusím dále rozvádět. Pak máme kompromis mezi továrními "špičkovými" materiály a zušlechtěním a ruční afghánskou výrobou navíc pokud má série několik stovek či tisíců kusů a vada se objeví u všech, pak tohoto železného šrotu máme opravdu dost na vyzbrojení kohokoli.
Kde je vůle tam se cesta vždycky najde.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#42 » stř 27. srp 2014, 21:36

tak podle me nejčastejni "nelegálni zbraně" jsou nalezeny zbrane po dedovi napřiklad ktery ji mel z války jeste a nebo legálni ale pouze ukradeny majitelum připadně ze skladů v armade atp... si pamatuju Moji rodiče pred par lety našli na kolne nejakou zbran s kupou náboju luxusne pry zachovalou nakonzervovanou v koženem pouzdru a dali ji hned pryč na policii !!! :x kdyby ji dali do uschovy mam mazlíka když jsem se to rok na to dozvedel skoro jsem proskočil stropem



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#43 » stř 27. srp 2014, 23:03

Gurney píše:Jedna hypotetická možnost - v každé továrně někdy udělají "zmetek", ano i ve zbrojovce, no a pokud nějaká část zbraně řekněme třeba závěr je o něco větší např. o 0,1mm delší pak máme věc která je považována dle české legislativy za cituji "železný šrot" a proto nepodléhá zákonu o zbraních ale zákonu o odpadech. No a šikovnému kutilovi stačí plochý pilník či např. frézka aby tuto součást nepatrně upravil. Toto jistě nemusím dále rozvádět. Pak máme kompromis mezi továrními "špičkovými" materiály a zušlechtěním a ruční afghánskou výrobou navíc pokud má série několik stovek či tisíců kusů a vada se objeví u všech, pak tohoto železného šrotu máme opravdu dost na vyzbrojení kohokoli.
Kde je vůle tam se cesta vždycky najde.

V každé zbrojovce (v civilizované zemi) je každá součástka (i zmetek, tedy dle ISO nesouhlasný výrobek) přísně evidována a i ten zmetek musí být protokolárně zničen. V žádném případě si ho "kutil" neodnáší domů k dopilování. Viz bezpečnostní rámy při průchodu vrátnicí. To je jako kdybych řekl, že z tiskárny cenin si Lojza nosí domů bankovky.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#44 » čtv 28. srp 2014, 06:00

Gurney - až bude někde den otevřených dveří ve zbrojovce, zajdi se tam podívat.

Pokud vznikne zmetek, je to jak uvádí robokop. A i kdybys nakrásno získal i celý závěr, zbývá dalších několik desítek kusů součástek, které potřebuješ k složení funkční zbraně. A ty kutil v garáži neudělá.

Vyzbrojit kohokoliv není tak jednoduché,pokud teda nemáš na mysli vyzbrojit ho půl kilem železa vhodným tak na házení do 30 metrů.



Gurney
Příspěvky: 10

Příspěvek#45 » sob 11. říj 2014, 19:32

Ve zbrojovce na dni otevřených dveří jsem bohužel nebyl ale rád bych zašel. Přísná kontrola je v každém strojírenském závodě. Já poukazoval na to, že zmetky jsou podle českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva železný šrot. Nevím jaké jsou interní předpisy např. v ČZ ale uvědomte si že peníze dovedou velice motivovat lidskou představivost a v ČR je korupce národní sport. Rámy na vrátnici? Dětská hračka. Já byl s půlkilovým kusem železa (ne se zbraní) v poslanecké sněmovně jen tak že jsem to na střední chtěl zkusit. Navíc robokop pravil "každá zbrojovka v civilizované zemi" Ale zbraně vyrábí celý svět a přivézt třeba kontejner "železného šrotu" opravdu není takový problém. Co se týká toho že zbraně jsou složité na konstrukci tak prosím uveďte evidované součástky kromě hlavně (pokud se nepletu tak v ČZ protlačované za studena) ktreré nejdou vyrobit za použití běžných strojů jako je soustruh, frézka a bruska. Rád se poučím - proto na tohle fórum píšu - netvrdím, že jsem sežral Šalamounovo H...o.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů