Jakou ráži na psa?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#16 » pon 2. zář 2013, 19:26

graver píše:Nejsem si jistý, že při sebeobraně proti psovi je ráže to, co primárně rozhoduje.

graver: Samozrejme, ze ne.
Rozhoduje vzdy trenink.

Ale pokud nekdo nakousl male raze, ja doporucuju spis plnotuk...



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#17 » pát 13. zář 2013, 07:53

Hoši zde je vidět http://www.youtube.com/watch?v=t_tqessWvQg jak je to rychlé!!

Myslím si že NYPD má glock v 9 mm Luger což jde vidět že zastavovací účinek tam je velký! Zde je kontaktní vzádlenost a rozhodnutí policisty během ani né vteřiny .... musím uznat jestli to trénují tak pěkné a jestli ne, tak ještě lepší, protože zastřelit psa je hodně těžké!!



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#18 » pát 13. zář 2013, 09:55

Policajt je hodně dobrej. Kolemjdoucí jsou celkem v klidu na to, že se tam střílelo.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#19 » pát 13. zář 2013, 10:08

Jack: Mě teda moc v klidu nepřišli, hlavně ten hysterický ženský hlas "Why did you shoot him!?!?". Škoda psa, policajti měli spíš odvést lidi dál a počkat na veterináře s uspávačkou. Zastřelit takovýho krásnýho psa kvůli smažce/ožralovi v bezvědomí bych si asi dlouho vyčítal...
...ale nebyl jsem tam, takhle od monitoru se to dobře kecá, já vím

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#20 » pát 13. zář 2013, 10:30

Už jsem na toto video reagoval v jiném vlákně a zcela jistě nejde o žádný hrdinský čin, který si zaslouží oslavovat. No a už vůbec nejde o náhlé rozhodnutí, ten policajt byl na to připravený a jejich hysterické reakce netřeba rozebírat. A už vůbec to nepovažuji za správné rozhodnutí, nehovoříc o možnosti odražení střel, nebo o případné následné agresi psa…
BTW: pes je pro mne po člověku druhý tvor na světě, ale pokud bych byl napaden, budu to řešit, jak to jen půjde, ale zde to šlo řešit určitě jinak.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#21 » pát 13. zář 2013, 16:34

No, asi nebudu oblíben (ač zvířata mám obecně rád),ale co kdyby ten pobíhající pittbull někoho kousl, potrhal, napadl dítě? Mě se vždycky líbí, jak jsou všichni "generálové po boji"... Jak asi všichni dobře víme, v USA má policista nebývale velkou pravomoc, autoritu a pokud je na něj páchán jakýkoli útok, brání se většinou palnou zbraní a to ultimativně. Navíc to zcela chápu, zvláště když vidím u nás "pejskaře" (ne jezevčíkáře a ostatní malá plemena), jak pouštěji v podstatě nebezpečné psy na volno, bez náhubku, bez vodítka tam, kde je to vyloženě zakázáno, tak se ve mně pění krev a pokud zrovna nosím, tak mi automaticky jde pravá ruka to pohotovostní polohy!
Naposledy upravil(a) jamira dne pát 13. zář 2013, 16:53, celkem upraveno 1 x.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#22 » pát 13. zář 2013, 16:37

jamira : je daleko pravděpodobnější, že tě pokouše čivava nebo jezevčík než doga, vlčák, vlkodav, pittbul nebo staford.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pát 13. zář 2013, 16:39

Hilly: NYPD sice používá G19 (a taky Smith & Wesson 5946, SIG Sauer P226), ale mají nabito Speer Gold Dot, 124-grain hollow-point. I když v tomhle případě by i FMJ mohlo stačit.
Tady jsou další informace k případu http://www.dailymail.co.uk/news/article ... nders.html
a ještě: http://www.liveleak.com/view?i=df7_1345061784
"It's a tragedy, but I may have done the same thing that the cop did.
If you got a pit bull coming at you, I don't know if you stand there
and get bit or use your gun," Rodriguez says. "The dog was protecting
the owner, that's what it does."

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#24 » pát 13. zář 2013, 16:50

Kdo umí anglicky, ten pochopí...
Citace pod fotkami ze zákroku:I do not see a leash around this dogs neck. The man lying on the ground could not have restrained the dog because he was unconscious, but why did he not have the dog on a leash in the first place. I have watched the video several times, and it is obvious that the dog was in attack mode. He had already bit a bystander and was now attacking an officer. If I had a dog coming at me like that or at my child, I would shoot first and ask questions later. To be mauled by a "poor sweet doggy" is not a pretty sight.- erinc , Harrisburg, PA, 17/8/2012 01:53



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#25 » pát 13. zář 2013, 17:51

Kublajchán píše:jamira : je daleko pravděpodobnější, že tě pokouše čivava nebo jezevčík než doga, vlčák, vlkodav, pittbul nebo staford.


To sice pravda, ale následky jsou nesrovnatelné.



Martin Zvara
Příspěvky: 17

Příspěvek#26 » pát 13. zář 2013, 18:34

A jsme tam, kde jsme byli :D Nejsem sadista, ale v krizi malého psa stačí nakopnout. A průměrně trénovaný civilista bude mít co dělat, aby útočícího psa trefil, pravděpodobnější je, že nejméně jedna střela půjde mimo. Proto mě zajímalo, jak co nejméně ohrozit okolí.
No co, už vybírám "devítku" a doufám, že se mi toto vyhne.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » pát 13. zář 2013, 18:42

Tak mě tak napadá jestli nebude lepší praštit toho psa pažbou mezi oči nebo do čumáku než nekontrolovaně okolo sebe střílet :lol:



Martin Zvara
Příspěvky: 17

Příspěvek#28 » pát 13. zář 2013, 19:02

To určitě. Ale kdyby k něčemu došlo, chci mít víc možností, než jen pejska polechat a zkoušet "sedni" :) Samozřejmě všechno záleží na momentální situaci, na psovi, na majiteli, na mém šoku... Kdyby třeba byl po ruce silný a nepříliš suchý klacek, je to lepší než pistole (nastavit, ať si kousne do něj, strhnout k zemi a klackem přitlačit na zem).

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#29 » pát 13. zář 2013, 19:25

Kublajchán píše:jamira : je daleko pravděpodobnější, že tě pokouše čivava nebo jezevčík než doga, vlčák, vlkodav, pittbul nebo staford.

Není, protože babky a dědkové obvykle vodí čivavy a jezevčíky pěkně slušně na vodítku, na rozdíl od zamindrákovaných posluhů jmenovaných velkých čoklů.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » pát 13. zář 2013, 19:31

To je pravda vždycky potkám velkýho psa bez vodítka. Hold ty babičky na pokutu nemají peníze aby riskovali chůzi psa bez vodítka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů