Praktické zaučení

Co jinam nepatří...


suprabolak
Příspěvky: 2

Příspěvek#16 » pon 7. pro 2009, 16:40

tak ja myslim ze se spis jedna o slozeni rozlozeni viz clanek na webu a to zalezitosti ktere sou uvedeny v pozadavcich na praktickou zkousku kdyby prisla na radu strelba sem presvedcen ze vecina novacku by nejakej ten peniz minimalne za strelivo placla me spis de o to jesi je tu moznost a ochota a tyhle veci ty se moc zaplatit nedaj...



jachymko
Příspěvky: 25

Příspěvek#17 » úte 29. pro 2009, 23:39

Taky rad pomuzu, nejcasteji chodim na Avim v Praze. Mam Glocka a pumpu Remington 870.

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » sob 9. led 2010, 23:35

pomoc zacatecnikum :arrow: :arrow:
lokalita: Vysocina (Havl. Brod), Praha(Sporilov, Cestlice), Libusin + vychod a jih Cech
v trezoru bydli: CZ75, 1911, CZ858



azeret
Příspěvky: 9

Příspěvek#19 » čtv 13. kvě 2010, 07:19

Chtěla bych to jako dárek pro manžela k narozkám - má o to veliký zájem, ale nikdy na střelnici nebyl a v podstatě ani nikdy nestřílel. Takže bych uvítala střelnici, kde bude někdo, kdo nám poradí (jak se se zbraní zachází, ukáže, jak správně "na to" apod.) Já bych chtěla dělat doprovod a povzbuzovat, střelbě se též nebráním ;) Můžete mi ještě poradit, jak to zařídit a kolik taková instruktáž stojí? Koukala jsem na stránky různých střelnic, ale popravdě z toho moc rozumná nejsem :( Je možnost vyzkoušet víc zbraní?
Myslím, že časem si budeme chtít udělat i ZP...
Moje otázky jsou asi "hloupé", ale jak už jsem říkala, jsem totální laik - zatím :lol:

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 13. kvě 2010, 07:27

Na avimu je to tusim za 200 instruktaz pri zapujceni zbrane, jestli potom platis instruktora, to nevim - obvykle to byva 1-2 stovky navic ke strelnici, pujceni zbrane a nabojum. Zkus si zavolat na ten avim, popis jim svoji situaci a uvidis, ze ti vyjdou vstric :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » čtv 13. kvě 2010, 07:55

taky bych doporučil AVIM, slušný výběr zbraní (i když na poprvě nejspíš skončíte u jedný, je toho dost co je potřeba vstřebat) a kluci jsou ochotný. Jen je potřeba to domluvit dopředu.

Uživatelský avatar
lra
Příspěvky: 17

Příspěvek#22 » čtv 13. kvě 2010, 12:00

Kdysi jsem dostal od manželky přímo dárkový balíček od jedné ze "zážitkových agentur".
Například zde je nabídka jedné z nich: http://www.uzijsito.cz/produkt/strelba- ... zdeho.html a jsou určitě i další.
Výhody: hezky zabalené, na střelnici předjednané
Nevýhody: dražší, je třeba si na střelnici ohlídat, abyste dostali, co slibuje prospekt

Zrealizoval jsem to na Avimu a z toho, že držím v ruce skutečnou zbraň, jsem byl tak hotovej, že jsem se nechal trochu odbýt :-) - nedali mi přednášku o zbraních.

Tenkrát mi manželka udělala radost. Pak jsem já jí radost neudělal, když jsem si pořídil ZP a pak i zbraň. Ale mohl jsem to na ni alespoň svést, že za to může její dárek.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » čtv 13. kvě 2010, 12:07

To se cenove absolutne nevyplati, za ty prachy te klidne vezmu strilet ja na cely odpoledne :mrgreen:

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#24 » čtv 13. kvě 2010, 12:55

jako dárek je to pěkné. s tím, že je to cenově vysoko si dovolím nesouhlasit. pokud nemáš někoho známého, kdo ti ty zbraně půjčí, tak jen za to zapůjčení by jsi dal cca 1500 (beru podle GC 150kč/zbraň), cca 500 za náboje, instruktor, střelnice. tohle mi připadá vcelku přiměřené. už jsem viděl daleko horší "výhodné nabídky".
je jasné, že my to půjčíme klidně zadara (max jen za střelivo, je-li ho více), ale pokud někdo investuje do zbraní aby mu vydělávali, tak se hold nějaké půjčovné zaplatit musí.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » čtv 13. kvě 2010, 13:01

Missak: jo, jako darek je to fajn, tak jsem to nemyslel - kdyz uz azeret (Tereza? ;) ) uvazuje timhle smerem, tak je zbytecne, aby kupovala drahy darek, kdyz se muze domluvit na peti zbranich na Avimu (tam bych se neochoty nebal) a instruktazi. Nehlede na to, ze kdyz bude chtit, tak se tady urcite najde nekdo, kdo s nima zajde :)

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#26 » čtv 13. kvě 2010, 13:19

jasně, pokud ji jde o užitnou hodnotu a ne o "zabalení", je varianta přímé domluvy se střelnicí, případně i nějakým střelcem lepší. pokud někdo hledí i na to "zabalení" forma nějaké takové poukázky není špatná a obdarovaný si sám domluví termín. ale někdy jsou tam ty ceny opravdu vydřidušské.

Uživatelský avatar
lra
Příspěvky: 17

Příspěvek#27 » čtv 13. kvě 2010, 15:56

Zkusme pocitat ze standardnich komercnich nabidek opet Avim:
- skoleni na zbrojak - 1250Kc (teorie, praxe se zbrani, bez 50 naboju, jedna pistole)
- 115 naboju prumerne po 5Kc za kus - 575Kc
- pujceni zbrani 8 po 100Kc - 800Kc
============
Suma: 2625Kc

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » čtv 13. kvě 2010, 16:01

Tak rovnou odecti 1050, protoze skoleni na zbrojak neni instruktaz k zapujceni zbrane :)

Uživatelský avatar
lra
Příspěvky: 17

Příspěvek#29 » čtv 13. kvě 2010, 18:40

Školení na zbroják jsem bral jako časově srovnatelné s dobou, kterou instruktor se střelcem stráví - tedy zaplacení času instruktora včetně poplatku za střelnici.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » čtv 13. kvě 2010, 18:42

Na Avimu platis 200 za skoleni, 150 za hodinu na strelnici, 100-300 za pujceni zbrane a naboje dle ceniku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů