Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#781 » pát 27. led 2017, 10:35

Díky pánové, příští nákup rozšířím rozhodně o ty háčky. Jinak boresnake mám už jeden doma. Nemám srovnání s originálem, ale mosazný kartáček v něm je cca 10 cm jeho délky, protáhnout hlavní jde a asi by stačil i na dlouhou - a stál mě dva dolary.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#782 » pát 27. led 2017, 10:55

Já kupuji boresnaky od CZUB za +- 200 podle ráže, ale pak jsem viděl na dhgate či kde boresnaky, které jakoby z oka vypadly těm z CZUB. Tak si začínám myslet, že CZUB to kupuje v Číně a přidává k tomu jen český text a logo.

Ty od CZUB jsou OK, tedy asi budou OK i ty čínské.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#783 » stř 1. úno 2017, 10:44

Zdravím střelci. Chtěl bych se zeptat na nějakou čistící látku, abych ze zbraně vyčistil ten konzervační sajrajt (hlavně z hlavně :lol: ). Použil jsem odmašťovadlo, Brunox ale pořád tam něco je. :oops: Díky



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#784 » stř 1. úno 2017, 10:56

Já teď na čerstvě koupenou kosu použil konkor plus boresnake, konkor plus vytěrák a konkor plus čistící hadříky a mám hlaveň jak zrcadlo :) Ale jap ravda že toho konzervantu tam bylo jen trochu, šlo to dobře.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#785 » stř 1. úno 2017, 12:34

Já už si taky budu muset koupit hada na 9mm. Ačkoliv jsem našel tu čínskou výrobu za cca 50,-CZK, chtěl bych se vás zde zeptat, je-li opravdu tak velký rozdíl mezi tímto extra laciným a tím od renomovaného výrobce, který ale stojí několikanásobek. Někde na fóru kdosi psal, že ty vetkané mosazné kartáče u hada od laciného výrobce zůstanou ohnuté už po pár protaženích a potom už tolik neberou.



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#786 » stř 1. úno 2017, 12:52

Mě se na levném hadovi z Číny neohly, čistí pořád, i když většinou používám vytěráky.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#787 » čtv 2. úno 2017, 10:20

Dotaz na zkušenější - čím čistíte kosu? Prvně jsem ji vyzkoušel, prohnal skrz 40 ran. Večer jsem to víc jak hodinu pucoval konkorem, hadry, kartáčkem a boresnakem (čína) a pořád nemám čistou hlaveň, nemluvě o přední straně pístu. Všechno je to šedivé a´t to drbu čímkoliv a konkor to v hlavni a na tom pístu rozpustit nechce.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#788 » čtv 2. úno 2017, 12:28

Včera jsem koupil lano a naprostá spokojenost, hlaveň se leskne, použil jsem BRUNOX 15min jsem nechal účinkovat, pak cca 3x protách kartáčkem a pal lano a paráda. jhora díky za doporučení boresnake. Dnes jsem koukal u kamaráda na boresnake čína a já mám CZUB a nepozoruji žádný rozdíl, takže příští nákup bude čína :lol:



Jakukin1
Příspěvky: 26

Příspěvek#789 » pát 3. úno 2017, 10:29

honzazd píše:Včera jsem koupil lano a naprostá spokojenost, hlaveň se leskne, použil jsem BRUNOX 15min jsem nechal účinkovat, pak cca 3x protách kartáčkem a pal lano a paráda. jhora díky za doporučení boresnake. Dnes jsem koukal u kamaráda na boresnake čína a já mám CZUB a nepozoruji žádný rozdíl, takže příští nákup bude čína :lol:

Já mám hada z příspěvku na předchozí straně, je z číny, poštovný zdarma, cena kolem třech kil, za dva tejdny byl doma a funguje skvěle..

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#790 » pát 3. úno 2017, 19:12

Tak jsem se konečně nedávno zaregistroval i na tomto fóru... Ale k tomu čištění kosy. Používám po střelbě hned na střelnici originál boresnake hoppes, přijde mi, že čistí lépe než jeho napodobeniny, ale stál cca pětikilo (na zbraně jiných ráží používám ty čínské výrobky a taky to s nimi jde). Doma nastříkám Konkor, nechám působit a pak protáhnu drátěným vytěrákem a hadrem, Na následnou konzervaci používám CZ for gun. Komůrka ,,plynového nástavce" se čistí fakt blbě, ale ještě z vojny vím, že to chce trpělivost a pečlivost. Samotný píst čistím tak, že na mokrý hadřík nasypu trochu prášku na čištění po vaření připálených hrnců, píst upnu do akušroubováku, přitisknu k hadříku s práškem a protočím... Jde to rychle a píst nevypadá, že by mu bylo ublíženo...
Din

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#791 » ned 12. úno 2017, 18:41

Tip na použitelnej vytěrák?
https://www.prodej-zbrani.cz/prislusens ... 2202p.html
Tuhle sračku jsem právě ohnul a zlomil. Kvalita jak z vietnamský tržnice.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#792 » ned 12. úno 2017, 19:02

Pokud si tohle zlomil, tak si sezen 5 mm mosaznou kulatinu patricne delky, nechej udelat patricny zavit a melo by ti to vydrzet.
Jinak mam set Tetra Gun i s patchema, vazelinou a olejm na cisteni AR-15 a drzi v pohode. Ale ty prilozene patche v kombinaci s mosaznym, protlacecim trnem nejdou protlacit. Musim pouzivat jine, ktere se daji koupit v lekarne.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#793 » ned 12. úno 2017, 19:20

Je to strašně měkký, občas jsem se bál ohnutí i u pistole, když jsem potřeboval protlačit tlustší kus látky.
Teď jsem čistil malorážku, a ta skládací tyčka to nedala, no...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#794 » pon 13. úno 2017, 07:53

Upřímně doporučuju jako náhradu boresnake, klidně čínský. Ten obstará jak kartáčování, tak vytírání. Obzvlášť u dlouhé. Jediné, co jedu důkladně vytěrákem, je první protažení bavlněným patchem - a to jen proto, abych ten boresnake tolik nesvinil a nemusel řešit, jak se čistí :D

Vyčištění je ve výsledku stejné, pokud ne lepší (a to používám čínu) a nemusím se bát poškození hlavně nebo otírání mosazi někde.



Sam Jr.
Příspěvky: 227

Příspěvek#795 » pon 13. úno 2017, 07:54

jestli netrváš na skládacím vytěráku, tak já jsem spokojenej s nerezovým Pro Shot (model s červeným držadlem, ten je za ještě pochopitelný peníze), já kupoval ve Svitavách v Gunner nebo mají a Alliancze. Jen pak samozřejmě potřebuješ 2 - na dlouhou i krátkou :) jo pozor dělají 2 tloušťky!

PS: střílím olovem i z dlouhé, tam je boresnake fakt nedostatečnej :/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů