Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#1606 » sob 6. srp 2022, 05:51

Pokud to nemá vliv na funkci, životnost, resp. na přesnost, nebudu to tedy řešit.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#1607 » ned 7. srp 2022, 11:27

Sveho Glocka 17 gen 3 cistim tak maximalne dvakrat za rok nebo jednou za par tisic vystrelu. Zase kluzne plochy udrzuju namazane.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#1608 » čtv 18. srp 2022, 16:17

Kolegové,dam vám hádanku. Je mosaz slitinou mědi? Co dělá měď a železo a vlhkost ? Co je elektrolytická koroze? Je tu nebezpečí vytvoření rzi? Kdepak. Jen obyčejná koroze ...hohihi. A pak se lidi divi,že jim vypadává vývrt, asi je to vina kvality materiálu hlavně, protože oni pečlivě čistí 1x za rok ,hadem a konkorem po 5000 ranách . Po takovém člověku bych si nechtěl koupit ani papuce, ať se na mne nezlobí,ale je to tak. K té foto hlavně. Hlaveň je osudlana, nikoliv čištěná. Ty nánosy tam nemají co dělat u čisté hlavně. Jinak pěkně vysvětleno zde. https://www.inerez.cz/druhy-koroze/ Na druhou stranu je fakt ,že cca 20tis. za Glocka není až tak moc a dá se koupit co 1-2roky nový.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#1609 » čtv 18. srp 2022, 16:52

Taky začínám uvažovat, že pořídím Boretech Eliminátor, ve vývrtu mně zůstává mosaz nebo měd, takže jednou za čas to bude chtít důkladnější čištění.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#1610 » čtv 18. srp 2022, 17:08

JYbour
Take jsem to zkoušel těmito přípravky. Nepodařilo se mi to skutečně vyčistit ačkoliv jsem si ze začátku chrochtal jak mám čisté patche a tudíž je hlaveň jak zrcadlo. No nebyla. Dostal jsem na vyzkoušení Hoppes čistič a jen tak z pleziru jsem ho použil na již "čistou" hlaveň. No a valil jsem oči. Patche byly cerne jak po protažení komínem. Ani tento přípravek není ale dokonalý. Já kombinují více přípravku v různých fázích čistění. Co se týká ceny čistění/přípravků. Neřeším,protože vydrží fakt dlouho,pokud je používám efektivně.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#1611 » čtv 18. srp 2022, 17:16

Boretech Eliminator je vychvalován, ale .... Mě se nijak zvlášť neosvědčil. Už to tu psalo víc lidí, univerzální přípravek 2v1 nebo 3v1 je na 3.14.cu. Mám ho, používám (přece to nevyhodim), ale je to jen součást celkové procedury. Navíc na tu mosaz moc nefunguje.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1612 » čtv 18. srp 2022, 17:26

Freed píše:JYbour
Take jsem to zkoušel těmito přípravky. Nepodařilo se mi to skutečně vyčistit ačkoliv jsem si ze začátku chrochtal jak mám čisté patche a tudíž je hlaveň jak zrcadlo. No nebyla. Dostal jsem na vyzkoušení Hoppes čistič a jen tak z pleziru jsem ho použil na již "čistou" hlaveň. No a valil jsem oči. Patche byly cerne jak po protažení komínem. Ani tento přípravek není ale dokonalý. Já kombinují více přípravku v různých fázích čistění. Co se týká ceny čistění/přípravků. Neřeším,protože vydrží fakt dlouho,pokud je používám efektivně.

Cim jsi nanasel Hoppes?



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#1613 » čtv 18. srp 2022, 17:35

???? Nerozumím otázce.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1614 » čtv 18. srp 2022, 17:39

Cim jsi aplikoval Hoppes v hlavni.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#1615 » čtv 18. srp 2022, 17:52

Plastový kartáč a vyterak / napichovaci. U toho vyteraku je ještě jedna důležitá věc. Nesmí jít volně v hlavní. To zajistí vhodný patch. Já používám modré a bílé hadry o gramazi cca 110g/M2 pokud se nepletu a stříhání na čtverečky cca 30x30mm. Protlačují směrem od komory k ústí a první protažení jde opravdu tezko.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#1616 » čtv 18. srp 2022, 17:52

:P Jinak mám injekční stříkačku 5ml.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#1617 » čtv 8. zář 2022, 12:17

skagerak píše:Cili neres... pokud bys strilel olovem tam muze byt situace ponekud, jina

Jinak
...čistím po 50 ti ..
... beru ji jako lopatu, žádná leštěnka...

Zni trochu usmevne. Ale nic ve zlem(glocka jsem taky kdysi cistil co 50 ran)


Já pistole čistím tak po 200-300 ranách, ale chci se zeptat co když u pušek používám mil-sup střelivo s korozníma zápalkama. Teď čistím pokaždý když takový střelivo použiju bez ohledu na počet ran. Má to smysl nebo to taky můžu dělat v delších intervalech?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#1618 » čtv 8. zář 2022, 12:50

S korozivními zápalkami je nutné čistit okamžitě a co nejdříve po střelbě. Pokud nestihneš čištění hned na střelnici, tak alespoň protáhni lauf vytěrákem namočeným v roztoku sody, aby se zplodiny ze zápalek zneutralizovaly. A hned doma vyčistit! Neodkládat čištění!!! Zplodiny z rtuťových zápalek jsou silně agresivní!



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#1619 » čtv 8. zář 2022, 14:02

Klicky: jaky milsurp? mas do AR nejake 5.56, alebo su to vychodno-blokove veci? od toho zavisi, jak nutne to treba riesit. Ak to su srajdy s korozivnymi zapalkami, tak idealne este ten den preliat zbran horucou vodou. Proste nechat zovret vody v rychlovarnej konvici, ciastocne rozobrat zbran a hlaven a vnutro preliat horucou vodou. Voda zmyje a zneutralizuje korozivne soli, horuca voda rychlo uschne, nic mokre neostane, zbrani to nijak nevadi. Idealne sa snazit vyhnut kolimatorom a drevu, ale nic sa nestane ked sa to trochu osplechne. To staci, ziadne pretahovanie hlavne ani nic take. Raz za cas teda po vyschnuti maznut funkcne plochy, nech zaver neni uplne nasucho, ale ked sa ti nechce, tez to nutne netreba.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1620 » čtv 8. zář 2022, 16:42

@klkcky zkus mluvit alespon trochu cesky a nepouzivat termity jako mil-sup..

Pokud jde o strelbu naboji, kde je korozivni zapalka, tak cistim I treba po 20ranach(ne I po jedne rane kdyby bylo) hlavne co nejdrive. Jak, to je otzka, asi nejlepe taky na mokro, ale hlavne to vycistit a neodkladat na svateho dindy. I proliti wdckem je lepsi nez nic...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Sedmej a 9 hostů