Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#1111 » pát 28. úno 2020, 11:30

Audis: odkdy konkor nebo ballistol nemaze?



DanySilent
Příspěvky: 4

Příspěvek#1112 » pát 28. úno 2020, 14:12

skagerak píše:Danny silent, malo indornaci co za zbran atd, a btw provadis zabeh hlavne?


Jedná se o CZ75 Semicompact, něco už nastříleno má, ale pořád je ve výborném stavu. Na čištění jsem použil čistě WD40, pak jsem to projel čističem brzd, nechal chvíli působit a nakonec vše vysušil hadrem a nanesl Brunox lubrikant. Tak snad je vše ok.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1113 » pát 28. úno 2020, 14:22

Ono by stačilo i to wédéčko. Prostě musí být čistá a to je o pulírování, ne o počtu přípravků.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1114 » pát 28. úno 2020, 14:45

Muj dotaz "co to je za zbran " smeroval k tomu, ze nekteri lide cisti upne jinak hlaven flinty od ktere ocekavaji presnost, a jinak obyc pistoli typu cz , glock a td..
Zabeh hlavne u dlouhe by bylo zas neco dalsiho...

P.S. jinak se taky cisti pokud se bouzivaji "zcivilnenky" -tzn korozivni...

....
Pokud uz se bavime o kratke cz 75 tak jeste mozna info jestli strilis fmj nebo olovem.... a jak moc to cisteni minis resit...
Naposledy upravil(a) skagerak dne pát 28. úno 2020, 15:14, celkem upraveno 1 x.



DanySilent
Příspěvky: 4

Příspěvek#1115 » pát 28. úno 2020, 14:59

skagerak píše:Muj dotaz "co to je za zbran " smeroval k tomu, ze nekteri lide cisti upne jinak hlaven flinty od ktere ocekavaji presnost, a jinak obyc pistoli typu cz , glock a td..
Zabeh hlavne u dlouhe by bylo zas neco dalsiho... ....
Pokud uz se bavime o kratke cz 75 tak jeste mozna info jestli strilis fmj nebo olovem.... a jak moc to cisteni minis resit...


celoplášťové střely FMJ, představu čištění mám aakovou, že po každé střelbě, tzn. 1* za 14 dní. Nechci to nějak extra přehánět, ale když už ji budu čistit, tak důkladně.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1116 » pát 28. úno 2020, 15:30

Chceš tu pistoli používat jako edc?

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#1117 » pát 28. úno 2020, 15:40

DanySilent píše:
skagerak píše:Muj dotaz "co to je za zbran " smeroval k tomu, ze nekteri lide cisti upne jinak hlaven flinty od ktere ocekavaji presnost, a jinak obyc pistoli typu cz , glock a td..
Zabeh hlavne u dlouhe by bylo zas neco dalsiho... ....
Pokud uz se bavime o kratke cz 75 tak jeste mozna info jestli strilis fmj nebo olovem.... a jak moc to cisteni minis resit...


celoplášťové střely FMJ, představu čištění mám aakovou, že po každé střelbě, tzn. 1* za 14 dní. Nechci to nějak extra přehánět, ale když už ji budu čistit, tak důkladně.



Dany, když to budeš čistit tak často, jako si čistíš zuby, tak tím nic nezkazíš. :idea:



DanySilent
Příspěvky: 4

Příspěvek#1118 » pát 28. úno 2020, 15:41

Vzhledem k tomu, že je to má první zbraň a chtěl bych ji mít fakt na všechno, tak určitě i jako součást EDC. Teď je ale otázkou, čím a jak často se o zbraň tímpádem starat, pokud ji člověk opravdu každý den nosí, pokud se nebavíme o klasickém čištění po střelbě?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1119 » pát 28. úno 2020, 15:44

Tak kontrolni otazka, kdo z vas pri beznem cisteni bezne KRATKE zbrane pouziva na hlaven nejaky odmedovac?



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#1120 » pát 28. úno 2020, 16:02

Jako speciální přípravek na měď ne. Hlaveň (Glock) vždy projedu párkrát kartáčem. Potom jí stříknu na 15 minut rozpouštědlem (Breakthrough Solvent) a protlačím trn s hadříky dokud nejsou čisté. No a olej nakonec (Breakthrough Battle Born HP Pro Lubricant). Podle mě i klasické CLP má v sobě nějaký druh rozpouštěče, který na takové to čištění po střílení stačí (nejvíc jsem nastřílel 500 za jedno školení a ani to nebyl problém). A teda čistím po každém střílení a ne "po americku" jednou za 10 tisíc výstřelů haha.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#1121 » pát 28. úno 2020, 16:36

Doufam ze to "olej nakonec" neni uplnej konec. Hlaven ma bejt na konci sucha.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1122 » pát 28. úno 2020, 16:52

Tak každý říká něco jiného. Já se třebas z části inspiroval videem o čištění od Hard Task a ti jako poslední použijí lubrikant (viz https://youtu.be/wfxqV_JpBYY?t=3941)

Jedu patch s CLP, kartáč (aspoň 10x), patch s CLP a pak suché patche na vytření. Když je čisto, tak lubrikant.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1123 » pát 28. úno 2020, 17:34

Asi rozlisujme vvrt a to dalsi ....



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1124 » pát 28. úno 2020, 17:57

Krátky i dlouhý čístím i mažu jen Ballistolem, nic jiného nepoužívám. U dlouhé vždy boresnake, při větší kanonádě kartáčkuju komoru.
U krátké mosaz. kartáček, plast kartáček a nakonec chlupatej a úplně nakonec velký dětský uchošťouchy.
Nicméně fakt je ten, že čistím nejdýl několik hodin po střelbě. I když nemám čas vyčistit zbraně komplet, lauf vezmu večer po střelbě vždy.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1125 » pát 28. úno 2020, 18:52

Já jsem čitění nebral moc vážně, pak jsem trochu přitvrdil lepším čističem (nejen Konkor) a mosazným kartáčkem. No a nedávno jsem zkusil Boretech Eliminator a rozhodně jsem to nědělal moc dobře :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů