Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#46 » čtv 30. zář 2010, 19:14

WD nemaže,ale konzervuje.Po odpaření zůstane ochranný fílm.WD docela dobře uvolňuje a odstraňuje některé nečistoty.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#47 » pát 1. říj 2010, 01:23

Mas pravdu, WD40 je dobre cistidlo. Jeho puvodni ucel je odpuzovac vody (pouzival jsem ho uz davno na nastrik kontaktu v rozdelovaci (tj. jeste kdyz auta mela rozdelovace) a jako odrezol na zarezlych sroubech. Konzervuje velmi dobre, ale kratkodobe, musi se po nekolika tydnech obnovit.

Uživatelský avatar
coyote
Příspěvky: 3

Příspěvek#48 » stř 27. říj 2010, 11:59

Je to moje první pistole a trochu bych potřeboval poradit se zmíněnou údržbou co se mazání týká. Viděl jsem v instruktážním videu na youtube, že je dobré mazat vodící lišty závěru a rámu + právě zmiňovanou část u uzamykacích ozubů. Nevím jaká je praxe takže se tím prozatím řídím. A ještě jedna věc, jaké mazadlo použít,? U mé CZ minulý majitel používal vazelínu, ale od té mě každý zrazuje, kvůli tomu, že hodně váže prach. Já teď používám WD-40, což mi doporučili v prodejně zbraní. Na druhou stranu vazelína spíš vydrží (a nesteče) na potřebných místech... Předem dík za radu z praxe :)

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » stř 27. říj 2010, 12:32

WD je dobrá věc, ale na čištění. Jako mazadlo používej něco jiného (né vazelínu)

Co se týká vazelíny, tak ta sice dobře drží, ale po pár dnech na vzduchu nachytá prach a máš z ní jemnej smirek. Většina mazadel na zbraně může po nějaké době na pohled zmizet, ale stále zůstává jemný film, který mazání zařídí (občas samozřejmě znovu namazat). Já chodim na střelnici cca 1 krát měsíčně a máznu po vyčištění (plus přebytek otřu, jen aby zůstal tenký film). Dostačující podle mě

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#50 » stř 27. říj 2010, 21:06

Právě začínám se zbraněmi a včera jsem prvně čistil tak se chci zeptat jestli něco nedělám špatně -
stříknul sem wd40 do hlavně a kartáčkem vyčistil pak to protáhl takovym "hadrovým kartáčkem abych to z toho dostal ven stejně sem očistil i plošky okolo vše utřel a nakonec jsem tam nastříkal konkor a vyleštil.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#51 » stř 27. říj 2010, 23:40

Nóóó.... asi bych to neměl říkat, když tady je takový názor na vazelínu, ale já mažu právě grafitovou vazelínou. Pistoli čistím Brunoxem, vytřu zcela do sucha. Mažu pouze vodící drážky a uzamykací ozuby. Slabým štětečkem jen slabou vrstvičku. Že by se mi do těch míst nějak extra prášilo si nejsem vědom. Grafit jak známo má vynikající mazací schopnosti, neodpařuje se jako olej a konkrétně vazelína kterou mám je určena na součásti které se zahřívají...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#52 » stř 27. říj 2010, 23:42

V běžných podmínkách je celkem jedno čím mažete. Teprve až přijdou extremní podmínky je třeba dobře volit, v mrazu vazelína může zatuhnout a znehybnit tak mechanismus, v poušti to rovněž nebude to pravé ořechové. Rozdíl bude u slícovaného sportovního speciálu kde vazelína může zpomalit funkci a jiné to bude u ojeté služební pistole. Čím víc se maže, tím větší by měla být očista po střelbě a kdy se do mechanismu skutečně můžou dostat i větší nečistoty a můžou být i příčinou závad.

JiGSSaW: Jo, bez problému.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » čtv 28. říj 2010, 11:13

jigss: dobré je tu zbraň kompletně prostříknout WD a pak ji nech klidně hoďku ležet, abys dal WD čas na rozpuštění usazenin. Já osobně čistím po hodinovém odležení hlaveň jako první a po vyčištění ji znovu vystříknu a necham ležet dokud nevyčistím zbytek zbraně. Vždycky pak z hlavně zase něco dostanu :-)

Albert: každý používá něco jiného a zrovna grafitka i po vyschnutí asi maže nejlépe, takže na ní nevidim nic špatného (pokud odmyslim to s nachytáváním nečistot, než zaschne). Nadruhou stranu viz příspěvek Patrika, při běžném nošení asi nachytáte na vazelinu spíš prach, který není tak hrozný jako třeba zrnka písku.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#54 » čtv 28. říj 2010, 18:42

Třecí plochy i vnitřek hlavně jedině TetraGun lubrikant nebo i Miltec.



qew
Příspěvky: 11

Příspěvek#55 » ned 31. říj 2010, 21:01

Chtěl bych s Vás zeptat, jak konkrétně čistíte revolvery? A z kterého směru čistíte hlaveň?
Díky

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#56 » ned 31. říj 2010, 22:02

Používám dřevěný vytěrák a hadřík. Čistím od ústí a za ty roky provozu jsem nezaznamenal žádné opotřebování vývrtu. Po intenzivnější střelbě je někdy trochu bordelu v přechodovém kuželu, ale na to stačí umělý kartáček. Válec čistím taky hadrem. Protože je pro .45ACP tak má rantl ve kterém je občas kroužek olova, ale jde bez problémů odstranit.
Pak už stačí promáznout a můžeme špinit znovu. :D

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#57 » pon 1. lis 2010, 15:53

qew píše:Chtěl bych s Vás zeptat, jak konkrétně čistíte revolvery? A z kterého směru čistíte hlaveň?
Díky

Hadem zezadu k usti. Vyterakem to samozrejme jde jenom od usti, takze je potreba zvysene opatrnosti, aby se usti neposkodilo.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#58 » úte 4. led 2011, 17:44

Dotaz na zkušenější. Jelikož jsem začal přebíjet a tím pádem střílet olovem tak bych se chtěl zeptat: cca kolik ran je možné vystřelit než začne hrozit nějaké riziko ze zanešení olovem. Předpokládejme 9mm, olovo takové co se nestrhává a mazáno aloxem. Zatím jsem zkusil 50 ran a ve vývrtu nebylo nic poznat.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#59 » úte 4. led 2011, 18:25

Nemám zkušenosti s Aloxem, tak těžko radit. Mažu sádlo+vosk a s ogarem z revolveru (.45ACP) vystřílíme naráz cca 200 nábojů. Olovo se v drážkách neusazuje, akorát v přechodovém kuželu někdy bývá trochu bordelu ze spáleného prachu.
Nejlepší bude střílet a třeba po každých 50 ranách prohlídnout hlaveň co to snese.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#60 » úte 4. led 2011, 18:52

Pokud máš střely s mikrodrážkou a dostatečně tvrdé ,pro které je alox určen tak není problém.Mě zůstává jen pár drobných šupinek,které odstraním kartáčkem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů