Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1081 » pát 19. črc 2019, 02:20

Já taky často čistím, ale především hubou. Vyjma hlavně, o kterou se starám hlavně (heh), zbraň samotnou čistím jednou za uherák. Pokud nějak extrémně moc nenavštěvuji střelnici, v podstatě ji nechávám netknutou, pokud už čistím, tak WD/Konkor, teď zrovna zkouším Gunshield CLP, tak jsem zvědavej, co to bude a jak dlouho to vydrží. Čistění provádím bronz/mosaz kartáček Pro Shot plus vytěrák od nich. Taky na zkoušku. Používám speciální hadry od firmy Dlouho nošený trencle, přítelkyně mi občas dohodí další speciál To-starý-tričko-už-nosit-nebudeš. Zbraň nastříkám, nechám necelou půl hodinu ležet, pak vyčistím, co vyčistit lze. Zbraň se jeví spokojeně, rozhodně jsem od ní ještě neslyšel slovo výtky. Na rozdíl od přítelkyně.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1082 » pát 19. črc 2019, 15:14

Na rozpouštění bordelu používám Brunox, hlaveň CLP, kartáček, vyterak, boresnake - dle míry zaneseni. Po vyčištění lehký film CLP a hotovo. Jo a na píst v Sa58 mám mosazný kartáč do vrtačky.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1083 » pát 19. črc 2019, 16:04

LoganRaise píše:Já taky často čistím, ale především hubou. Vyjma hlavně, o kterou se starám hlavně (heh), zbraň samotnou čistím jednou za uherák. Pokud nějak extrémně moc nenavštěvuji střelnici, v podstatě ji nechávám netknutou, pokud už čistím, tak WD/Konkor, teď zrovna zkouším Gunshield CLP, tak jsem zvědavej, co to bude a jak dlouho to vydrží. Čistění provádím bronz/mosaz kartáček Pro Shot plus vytěrák od nich. Taky na zkoušku. Používám speciální hadry od firmy Dlouho nošený trencle, přítelkyně mi občas dohodí další speciál To-starý-tričko-už-nosit-nebudeš. Zbraň nastříkám, nechám necelou půl hodinu ležet, pak vyčistím, co vyčistit lze. Zbraň se jeví spokojeně, rozhodně jsem od ní ještě neslyšel slovo výtky. Na rozdíl od přítelkyně.


Blahopřeji. Konečně se našel realista, který používá stejné postupy jako já. Zbraně musí sloužit mně a né abych já byl otrokem svých zbraní. :lol:



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#1084 » pát 19. črc 2019, 16:32

Píst 58 se dá skvěle čistit Konkorem a tou kuchyňskou "nerez-špono-houbičkou".



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#1085 » pát 19. črc 2019, 21:17

Zdravím, máte někdo zkušenosti s použitím KONKORu 315? Má být určen speciálně pro palné zbraně.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1086 » sob 20. črc 2019, 14:57

to Greenhorn: Tak to víte, ty moderní kvéry, to je samá vodička, volejíček a všechny ty oldšpajsy. Za našich mladej let jsme prostě kyj namazali mamutím sádlem a šlo to!
Ale teď vážně, veškeré zbraně mám pouze k sebeobraně, nehodlám je dál prodávat, ani to nejsou sběratelské kusy. Pokud vyžaduje pravidelnou pumprdentlich údržbu, ztrácí pro mě význam. Pak se ztratím někde v lese, s mým štěstím se vrátí ta puma a pistole nevystřelí, protože jsem bloudil několik dní a neměl možnost jí vyčistit. Proto jsem si koupil supermoderní kvér s těmi polymery a nitridací a bůhví čím ještě, abych nemusel věčně šůrovat. Služební železa jsme čistili Konkorem, kovovým vytěrákem a rozstříhanou služební košilí, nic jiného prostě nebylo k dispozici. Spoléhali jsme na ně životy a šlo to. Neříkám, když má někdo miláčka v hodnotě ucházejícího auta, nebo jí bude posílat dál, ale jinak jste to vyjádřil skvěle. Zbraň má sloužit majiteli. Jestli to někdo dočetl až sem, má příliš volného času, když čte příspěvky pochybných existencích v takovém rozsahu...



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1087 » stř 6. lis 2019, 10:44

Považujete za důležité při čištění hlavně, aby se kartáček točil a kopíroval tak vývrt?
A je tedy lepší mít rukojeť s ložiskem nebo je to fuk a stačí něco takového?
Dík za názor.

http://www.cistenizbrani.cz/kartace-na- ... ou-hlavni/



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1088 » stř 6. lis 2019, 11:03

Dá se to , ale je to podle mě spíš "nouzovka". Mosaznej kartáč se stejně zakousne do vývrtu a při šudlání se otáčí podle stoupání, tedy pokud to silou nepřekonáváš a nenutíš vlákna přeskakovat přes pole, což je myslím zbytečné. Lepší je pořídit samostatnou vytěrákovou tyč a k ní šroubovací kartáče, které pak podle opotřebení měnit.
I levnější rukojeť bez ložisek s otáčením poskytne lepší komfort než kroucenej drát s očkem a nestojí to majlajt, třebas tu:
https://www.redsix.cz/vyterakove-tyce/s ... elka-17-cm


Jen je třeba pak při nákupu náhradních kartáčů dávat bacha na typ závitu, nebo pořídit adaptéry. Já měl u našeho obchodníka problém - prostě bere jen některé dodavatele a na tyč od STIL CRIN to nepasovalo bez mezikusu.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1089 » stř 6. lis 2019, 17:46

Taky si myslím, že kartáček s rukovětí z krouceného drátu je spíš nouzovka. Na pistole jsou sady třeba:https://cs.strobl.cz/sady-pro-cisteni-zbrani-pistolove-1/, Ale jsou celkem použitelné i z aliexpresu.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#1090 » stř 6. lis 2019, 18:51

Taky používám, a ten závit zajistí to otáčení podle vývrtu. Ložiska netřeba.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#1091 » stř 6. lis 2019, 19:30

V závitu by se to točit nemělo. Ale i levné tyče bývají v rukojeti otočné, sice nemají ložiska, takže se netočí tak čistě a elegantně, ale na většinu případů to asi stačí

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#1092 » stř 6. lis 2019, 19:48

A přece se točí. ;)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1093 » stř 6. lis 2019, 19:58

Kroucený kartáček používám, jak se mi přestane líbit pro pistoli, ohnu ho , přiohnu si rukojeť a čistím s ním pak už jen "válec" pístu u 58ky. A tak dokola, jak je jednou za čas dokupuji.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1094 » stř 6. lis 2019, 20:34

Na pist je skvela ocelova vlna stredni hrubosti. K sehnani ve slusnem železářství a za hubicku



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1095 » stř 6. lis 2019, 20:59

Na píst samotný používám bronzový kartáček, buď ručně nebo si ho upnu do vrtačky ve stojanu, podle toho, kde jsem.

Tu vlnu máš iopravdu na píst, nebo tím čistíš ten vnitřek? Nemáš strach, že už to může brát víc než mosaz apod.?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů