Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#226 » stř 25. pro 2013, 18:22

Nechci se zastávat WD to je určitě špatná volba ale moje zkušenost s GUN Remendy je stejná v létě zpocený nátělník a na zbrani po jednom dni rezavé čárky od toho tílka a dalo mi hodně práce abych to odstranil. Nejlepší jsou pouzdra která zabraňují styku s pokožkou nebo zpoceným tričkem. To WD opravdu není na mazání a konzervaci zbraní. Já používám Brunox na zbraně a spokojenost.



agnusdei
Příspěvky: 27

Příspěvek#227 » stř 25. pro 2013, 21:31

a muzu konzervovat Ballistolem nebo ten je taky jenom na cisteni?



cryberg
Příspěvky: 1

Příspěvek#228 » stř 12. úno 2014, 09:26

Já používám levnější variantu WD40 - Olej Vedečko od nějakého českého výrobce a musím říct, že nepoznám rozdíl
http://www.panoil.cz/olej-vedecko-c5-p34

jinak na zbraně nejlépe kombinaci obou klasických výrobků - WD + Konkor :)
hlavní je po střílení neotálet, nenechat svého mazlíka ležet dlouhé týdny bez očištění a konzervování



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#229 » stř 12. úno 2014, 23:05

Už jsem to tady psal, když Konkor, tak raději Inkor MT 31.
Je odparový, podstatně kvalitnější, prostě, je to lepší brácha ! A cena, trochu vyšší, vyzkoušeno.
Konkor jsem používal před 30 roky ještě na vojně, prostě je přežitý !!!

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#230 » pát 28. úno 2014, 16:15

Máte zkušenosti s Robla Solo Mil? Koupil jsem to abych si ušetřil práci s čištěním vývrtu po vystřílení většího množství nábojů nebo když se k čištění dostanu až třeba další den.
Otázka pro zdejší chemiky. Jak může obsažený čpavek teoreticky uškodit hlavni?



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#231 » čtv 3. črc 2014, 13:02

Nazdar,

Já na čištění na svou CZ83 používám universal CX Professional CLP spray a zatím to nevypadá špatně, má odpařovací vlastnost, takže zbraň "uschne". Většinou čistím až druhý den, protože když přijdu ze střelnice, tak většinou až večer a už není čas na vyčištění (boresnake nemám). Ale vždycky jdou všechny bordely bez problémů dolů.

Teď mi už pomalu dochází, tak pod tlakem těchto diskuzí, taky zvažuji přejít na něco jiného.
Ale když zbraň používám minimálně 2x za měsíc, nejsou čistě konzervační přípravky zbytečné?
To abych zbraň čistil po střelbě a pak ještě před další střelbou, abych nebyl od oleje... :-(

Taky všichni tvrdí, že tyto CLP přípravky jsou k ničemu.

Jinak ještě bych se zeptal, jaký hadr nebo látku používáte pro čištění zbraní? Nevím z čeho to odstřihnout nebo jaký typ koupit - netkané utěrky, bavlněné hadry z prostěradla, flanel.
Jaký materiál je nejlepší ? Bavlna, len, nějaké syntetické materiály...
Případně kde nakupujte látku, když vám dojde? Momentálně používám, kusy starého prostěradla.

Díky za odpovědi ;-)



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#232 » čtv 3. črc 2014, 13:21

Kradu manželce papírové utěrky do kuchyně, je to lepší než jakýkoliv hadr - dle mého.
Na delší konzervaci používám Konkor nebo Ballistol. Na čištění po střelbě rozpouštěč TetraGun a následně motorový olej (5w-40, myslím, že Castrol)



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#233 » čtv 3. črc 2014, 13:35

Většina konzervačních přípravků je jedno a to samé jen v jiném balení a za jinou cenu ;)
Podle testů je to pak pěkně vidět.
Jeden z testů z US: Comprehensive Corrosion Test: 46 Products Compared
Obrázek



JendaP
Příspěvky: 11

Příspěvek#234 » čtv 3. črc 2014, 15:58

Já beru manželce ty odličovací vatový tampony - nebo jak se to jmenuje, s tím se to čistí jedna radost. Používám taky Gun Remedy a neměl jsem zatím problém.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#235 » ned 13. črc 2014, 06:08

ahoj koulil jsme si k pistoli boresnake... nevite jak se stim ma spravne cistit? dava se nato nejaka chemie?(oleje, svecena voda etc?: D )
diky



Návštěvník

Příspěvek#236 » ned 13. črc 2014, 10:38

Muzes hlaven necim prostrikat, ale normalne se nic nepouziva. Btw. had vycisti tak leda volne saze, jinak je k nicemu. Budes se divit, az pak dukladne vycistis klasickym bronzovym kartackem ev. vhodnou chemii, jak dlouho a kolik bordelu z toho poleze. Jinak to pratele dost prehanite, bral bych takovou peci u tercove pistole za 50k+, u beznych konzumnich zbrani je to uplne jedno a na funkci rostlinare to nema vliv.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#237 » pon 21. črc 2014, 21:41

Máte někdo zkušenost s "odrezením" hlavně po dlouhodobém používáni rtuťových zápalek? Jde to doma (běžná domácnost, nejsem nástrojař)? Nebo to svěřit puškaři? A jde to vůbec?

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#238 » úte 22. črc 2014, 07:12

jde, používá se Chelaton3, není úplně easy ho sehnat, ale jde to. Chelatonovou lázeň používají při restaurování ocelových dílů restauratérské dílny. Chelaton3 má tu vlastnost, že s ocelí nereaguje, ale s rzí ano.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#239 » úte 22. črc 2014, 08:40

Nicméně vyrezlé části to nezachrání.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#240 » úte 22. črc 2014, 09:15

Podobně funguje i kys. citronová. je to ale zdlouhavější, dělá se to za varu a každopádně to s sebou vezme brynýr.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů