Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1186 » čtv 11. čer 2020, 09:02

No zvláště u vojenského střeliva mi to dává smysl (vz58), ale podobnou zkušenost jsem měl i u krátkých



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#1187 » čtv 11. čer 2020, 09:28

Rukavice vždy když dělám s chemií stačí potravinářské nitrilové ono je tam dost všemožného jedovatého svinstva.

Koukal jsem na nějaké sady na čištění, přecijen kvalitní vytěrák by se hodil.

Real Avid Gun Boss Pro AR 15 vs Breaktrough Vision Series Pro AR 15? Má někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1188 » čtv 11. čer 2020, 09:44

Mám Real Avid Gun Boss Pro AR15 a zatím spokojenost.
Moje recenze z Armedu:

Sada je fajn, bohužel chybí ten protahovací trn...a opravdu tam být nemá (podle webu výrobce). To se dá vyřešit jeho dokoupením přímo v Armedu (https://www.armed.cz/22-/-5-6-mm-trn-protahovaci/), závit sedí. Jen má trošku menší průměr těsně na konci (před závitem) než je průměr vytěrákových tyček v této sadě, takže tam vzniká malý schod, kterým se můžete "šprajcnout" v komoře. Líbí se mi pevný (např. na čištění komory) i otočný závit (na hlaveň) na rukojeti. Bezpečnostní vlaječka se "špičkou" na vytlačení hlavních čepů pomáhá jak při bezpečnosti tak při rozborce. Hlavňový i komorový kartáček sedí, řekl bych že mají správný odpor (u sady TekMatu jsem měl problém hlavňový kartáček do hlavně vůbec dostat). Komorové polštářky jsou taky fajn. Zatím sada zvládla cca 10-12 čištění a bez problémů.

+ hezky skladná sada
+ rukojet s pevným i otočným závitem
+ bezpečnostní vlaječka, vhodná i pro vytlačení čepů
+ plastový koudelníček
+ nařadí pro demontáž (vyndavání závlaček, malých čepů) a odstraňování nečistit v různých zákoutích
+ komorové polštářky

- chybí protahovací trn (v popisu je uveden, ale není tam...pouze koudelníček)
- vše na závitech se při protažení hlavně může povolovat (čištění od komory po ústí), ale to je asi běžné



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#1189 » čtv 11. čer 2020, 15:07

20200611_160107_compress7.jpg


Předevčírem důkladné čištění, dnes cca 300 brokovych ran , pak Balliston a protazeni snakem. Teď chemie a kartáček. Takže had opravdu houby čistí
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#1190 » čtv 11. čer 2020, 15:40

20200611_163507(0)_compress81.jpg


Nechci dělat fotoserial, ale toto jsou hadriky po pátém a šestém namoceni a vyrajbovani bronzem. Vše sportovní strelivo v plastovém kosicku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1191 » čtv 11. čer 2020, 16:18

Ja nevim co z toho delate vedu, nastrikam to balistolem, necham to chvili pusobit, pak to vemu nylonem nebo bronzem podle tohojak moc se strilelo, pak to vemu nekolikrat toaletakem a nakonec hadrikem no a nakonec uplne to vemu tim koleckem na sminky a mam vycisteno, kolecko pak uz vyjizdi pekne ciste bile, tak to nakonec protahnu mastnym hadrem a jde to do trezoru. S nejakou korozi neni problem.

Musim teda podotknout, kdyz kupuju treba v komisi zbrane a ze zvyku hned cistim, protoze to je vetsinou tak zahnojene ...



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#1192 » čtv 11. čer 2020, 16:19

Kolikrát si to protáh hadem, než si začal tím kartáčem? A předpokládám, žes to před každým protažením prostřík a nechal působit a pak teprv protáh. To je jasný, žejo



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#1193 » čtv 11. čer 2020, 16:21

kk→myslíš odličovací tampony? To nepoužívám, pouští to chlupy. Pak se to zatrhává na chokách a tak..



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#1194 » čtv 11. čer 2020, 16:34

Každou hlaveň 2 x snakem a Balistol působil jen asi minutu. Dělal jsem to ještě na střelnici. Teď Bore Tech, ten nechám tak 5 minut a bronz. Pořád dokola.

Tampony myslím bavlněné hadriky - čtverečky. Chocky vyndavam a cistim zvlášť



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1195 » čtv 11. čer 2020, 16:36

Jo, ty odlicovaci, choky nemam, jen hladke, takze neni problem.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#1196 » čtv 11. čer 2020, 16:55

oukej, ty tampony to byla otázka na "kk". U tebe vidím, že máš bavlnu.

K tomu hadu, podle mojí zkušenosti je 2x málo, to rozhodně.

Možná tady bude zakopanej pes, proč si lidi myslej, že to nečistí.

Já to ještě na střelnici stříknu čističem a nechám působit. Pak teprv protáhnu hadem. Doma pak celý postup opakuju vícekrát, choky nechávám nandané, abych si kartáčem, co je na hadu, neškrábal závit. Pak je teprv sundavám a čistím solo.
Když kartáčuju(hadem), tak s ním tahám sem a tam. To, jak pozoruju, bude druhá věc, která kazí dojem z čištění hadem. Ano, jedno nebo dvě protažení nenahradí stonásobné šůrování kartáčkem sem a tam.
Efekt boresnaku je v tom, že to je prostě půl metru tlustýho tkalounu, který jde hlavní velmi ztuha a ne jeden bavlněnej hadřík. Proto je jeho účinost při protažení prostě větší. Tím jedním protažením nahradí X patchů. Samotnej boresnake navíc také namáčím do chemie.
Než mít vytěrák, lacetku, trn, bronz, nylon a hromadu hadříků, je prostě jednodušší mít jednoho hada.
Když dočistím, stříknu olejem ten chlupatej konec, a se stejným efektem jako lacetkou, to promáznu.

Už mi to je teď jasný (diskuze výše)..



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#1197 » čtv 11. čer 2020, 16:56

kk→ok, pak to chápu



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#1198 » čtv 11. čer 2020, 17:57

20200611_181110_compress69.jpg
Hadriky používám víceméně jen naneseni chemie, natesno to protahuju papírovými uterkami. Když protahuju hadem na střelnici, tak chocky taky nevyndavam, to až doma a bronz kartac by neměl zavity poškodit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#1199 » čtv 11. čer 2020, 18:12

To je z jednoho čištění?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1200 » čtv 11. čer 2020, 18:13

mart: tedy jestli tá hromada bordelu na fotce je výsledkem čištění jedné zbraně, tak potěš koště.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů