Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#241 » úte 22. črc 2014, 09:19

Brynýr vezmou asi všechny tyhle přípravky. Larrin na záchody taky funguje pěkně, nemusí se vařit jen do něj součástky namočíš a necháš působit.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#242 » úte 22. črc 2014, 09:28

Ona ta citronovka se taky nemusí vařit, jen to tak jde lépe. Drobné věci s ní dělám v ultrazvukové pračce s ohřevem (ne za varu).



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#243 » úte 22. črc 2014, 19:04

ahoj mam cz75. zatim jsme z toho nestrilel tekze cisteni budu resit az po srazu ale... cim to namazat? bude stacit WD40? nanesu na tycinku do usi a vezmu tim treci plochy ramu a zaveru. popripade kde jeste?
diky.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#244 » úte 22. črc 2014, 19:41

Tedy kolego, nevím esli to je provokace, nebo jen lenost. V tomto fóru je několik vláken řešících čištění zbraně, včetně tohoto, které má už 17 listů!
Vhodnost WD40 je tu rozebírána několikrát a co a jak čistit a mazat taky. Pro případ, že by někdo stejně jako ty nekoukal na předchozí stránky, tak se podívej třebas tady. Jinak silně doporučuji projít fórum a neopakovat několikrát položené otázky.
Slunce v duši :D



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#245 » úte 22. črc 2014, 20:15

omlouvam se vsem, obcas bych vaznem mnel zamknout klavesnici do skrine.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#246 » úte 22. črc 2014, 22:08

Lynx píše:Máte někdo zkušenost s "odrezením" hlavně po dlouhodobém používáni rtuťových zápalek?

Díky všem za odpovědi. Ještě se zeptám, má střelba se rzí v hlavni nějaká rizika co do zničení zbraně nebo úrazu? Jasně, od určitého množství k problému dojde, ale může být tolik rzi v důsledku střelby náboji se rtuťovou zápalkou?
Na jednu stranu nechci zbraň zničit, i když byla za symbolickou cenu, na druhou stranu si z ní už chci bouchnout, nechce se mi čekat, než se vrátí od puškaře, to těšení na první ránu asi znáte. Při koupi byla zakonzervovaná dobře, takže to snad bude jen tou rtutí. A když z ní stříleli vojáci a nic se nestalo...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#247 » čtv 11. zář 2014, 16:50

Trochu to tu oživíme.
Prošel jsem několik vláken na různých fórech týkajících se čištění zbraní a nenašel jsem (nebo jsem přehlédl) jednu věc. Všude se řeší, že je třeba čistit hlaveň od komory a zásadně ne od ústí hlavně. Tuší někdo proč? Vždyť, když šuchám kartáčem (vytěrákem) hlaveň, tak jsou v hlavni realizovány oba pohyby (směrem k ústí a pak zpátky ke komoře). A pokud čistím pořádně, tak mi ten kartáč párkrát částečně vyleze z ústí ven a pak zase zaleze zpátky. A i kdyby došlo ke kontaktu tyče vytěráku s ústím, tak pokud bude z plastu/hliníku/mosazi, tak by se ocelové hlavni nemělo nic stát – nebo ne? :roll:

Jediný důvod, který mne napadá je u zbraní s pevnou hlavní (Makarov PM, CZ 82/83,…) kde by si člověk vyprskal bordel z hlavně do těla pistole (což v menší míře hrozí i tak při zuřivém šuchání tam a zpátky).

Uměl by někdo mě blbovi vysvětlit, co by se stalo (krom věčného zatracení), kdyby to člověk čistil obráceně?



Návštěvník

Příspěvek#248 » čtv 11. zář 2014, 18:49

V kostce: riziko poškození ústí tyčkou a kartáčkem vedeným mimo osu. Nejdůležitější u precizních terčových a zejm. dlouhých, tam se už ani nekartáčuje.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#249 » čtv 18. zář 2014, 18:52

nevite nekdo jestli to nekdo u nas neprodava ?

BREAKTHROUGH - https://www.breakthroughclean.com/produ ... h-solvent/

https://www.breakthroughclean.com/

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#250 » pát 19. zář 2014, 06:24

niked jsem tu na něj nenatrefil



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#251 » pát 3. říj 2014, 08:23

mikymoto píše:Trochu to tu oživíme.
Prošel jsem několik vláken na různých fórech týkajících se čištění zbraní a nenašel jsem (nebo jsem přehlédl) jednu věc. Všude se řeší, že je třeba čistit hlaveň od komory a zásadně ne od ústí hlavně. Tuší někdo proč? Vždyť, když šuchám kartáčem (vytěrákem) hlaveň, tak jsou v hlavni realizovány oba pohyby (směrem k ústí a pak zpátky ke komoře). A pokud čistím pořádně, tak mi ten kartáč párkrát částečně vyleze z ústí ven a pak zase zaleze zpátky. A i kdyby došlo ke kontaktu tyče vytěráku s ústím, tak pokud bude z plastu/hliníku/mosazi, tak by se ocelové hlavni nemělo nic stát – nebo ne? :roll:

Jediný důvod, který mne napadá je u zbraní s pevnou hlavní (Makarov PM, CZ 82/83,…) kde by si člověk vyprskal bordel z hlavně do těla pistole (což v menší míře hrozí i tak při zuřivém šuchání tam a zpátky).

Uměl by někdo mě blbovi vysvětlit, co by se stalo (krom věčného zatracení), kdyby to člověk čistil obráceně?



Co se týče zbraní s pevnou hlavní, konkrétně CZ83, tak tu čistím taky od komory k hlavni a žádný bordel si do šachty ani jinam nepřenáším. Po střelbě je navíc pistole zasraná bordelem od šachty až po ústí hlavně, takže když ji čistím jako první tak je to jedno. Nevím jestli je to jen tím, že střílím starší náboje S&B(czechoslovakia), kde by měly asi být ještě starší verze náplní, tudíž více dýmu a sazí.

Nicméně rychlé "zuřivé šuchání" tím odpadá, protože to jinak dost bolí, alespoň v mém případě, kdy mám bronzový kartáček s pevnou ručkou a taky jde skrz hlaveň dost těžce a rychlým pohybem bych si právě dost omlátil ruku :-D . Spíš pootáčím kartáčkem doprava a doleva a přitom ho tlačím skrz hlaveň tam a zpět.

Bohužel také jsem všude četl, že se má zásadně čistit od komory k ústí a to prý i u revolverů, tak sem se to tak naučil dělat. A nějak mi to naopak už neleze :-D

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#252 » sob 11. říj 2014, 00:47

Je potreba novou zbran nejak mazat pred prvni strelbou? Asi je namazana z tovarny, ne? Konkretne Glock 19 ( 4 gen). V navodu pisou, ze se ma pred prvni strelbou namazat a vytrit hlaven. Tak jsem z toho jelen :-D.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#253 » sob 11. říj 2014, 07:40

Ja osobne vzdy vycistim. Nikdy nevies kde a ako to bolo skladovane a cim to bolo napustene, pripadne v ako stave je po strelbe v skusobni - posledny prirastok mal v kolajniciach pekne svinstvo. Navyse si tym zbran prvy krat dokladne prezries ... zalezitost na 5-10min.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#254 » sob 11. říj 2014, 08:49

jen si ji vycisti, aspon se s ni duverne seznamis :)
od vyroby (i kdyz poptavka po G je velka) ji musi na nejakou dobu ulozit ruzne po skladech a obchodech a nez strelec dostane PZ, ze? asi to nebude zakonzervovane sadlem, ale ucel toho osetreni je kapku jiny



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#255 » sob 11. říj 2014, 09:19

Mazací plán je v návodu, když ho rozebereš tak uvidíš jestli je namazanej kde má, jestli v něm není nějakej bordel co tam bejt nemá a jestli chodí lehce. Co jsem slyšel (kupoval jsem jetýho) jsou vodítka závěru z výroby namazaný měděnou pastou a tu je zbytečný z toho sundávat. Já je s ní mažu taky, vydrží tam dlouho.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů