Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#61 » úte 4. led 2011, 19:49

používám do .45 Aresy a nebo Netopýří koule oboje mazané do drážky a 200 ran je jak prd. Málokdy pucuju hlaveň před 500. V .357 to samé ale tam čistím trochu častějš protože střídám s pláštovanýma střelama.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#62 » úte 4. led 2011, 19:59

Jo, mám s mikrodrážkami a tvdost zatím nezměřím, ale dostal jsem to už namíchané. Po odlití jsou celkem lesklé takže asi bude vyšší obsah cínu. Do konce týdne musím na střelnici tak zkusím další várku a uvidím.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#63 » stř 5. led 2011, 12:13

Chtel bych se zeptat, mam problem poradne vycistit CZ52, kdyz strilim zcivilnenym vojenskym strelivem tak i kdyz hlaven poradne vycistim tak za 14 dni mi tam misty vyroste jakoby rezatej povlak, kdyz to protahnu mosaznym kartackem tak je sve ok ale casem mi tam zase neco vykvete, i kdyz uz mene...

Je pravda ze hlaven je jiz trochu jeta a povrch neni jak zrcadlo ale at se snazim sebevic nejsem schopen ji vycistit - na jeden zatah urcite ne - tak aby tam jiz nic nevyrostlo...

Cistim WD40, kartacky, hadr, film Konkoru...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#64 » stř 5. led 2011, 12:15

zneutralizovat mýdlovou vodou



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#65 » čtv 6. led 2011, 21:58

Takže vystříleno 150ks olova, v hlavni viditelný bordel, prostříknuto konkorem a po chvíli protaženo drátěným kartáčkem a nakonec hadem a je zase jako nová.



revers
Příspěvky: 40

Příspěvek#66 » ned 23. led 2011, 23:16

Zdravim
Chci se zeptat jestli někdo používáte origo čištění na CZ858 a jak vám
s ním jde.Možná blbej dotaz ale když jsem dnes poprvé čistil já tak se mi
v hlavni ten kartáč dost příčil.Díky za odpovědˇ



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#67 » pon 24. led 2011, 09:48

Nový kartáč se může příčit, jakmile se trochu ojede tak to půjde líp.



revers
Příspěvky: 40

Příspěvek#68 » pon 24. led 2011, 23:10

Už jsem si koupil nový čištění.Měl jsem strach abych nepoškodil vývrt
Používáte ten nástavec na ústí hlavně co je na čištění?
Díky



Honza88
Příspěvky: 38

Příspěvek#69 » pon 24. led 2011, 23:12

ahoj, můžete mi někdo poradit nějakou dobrou čistící sadu na CZ 858 tactical? předem díky :)

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#70 » pon 24. led 2011, 23:14

já osobně používám hada (boresnake), takže nádstavec odpadá (nemusím odmontovávat kompenzátor) a je to celkově jednodušší.
origo čištění jsem snad nepoužil od té doby, co jsem kosu koupil ;)
na zbytek hadřík, případně vatové tyčinky (když chci jít do detajlů) a na píst ocelovou vlnu.



revers
Příspěvky: 40

Příspěvek#71 » pon 24. led 2011, 23:19

To já ho právě použil a hned se mi tam kartáč kousnul.
koupil jsem nějakou čistící sadu kde je mosaznej kartáč,pak ten jemnější drátěnej a ten bavlněnej vytěrák



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#72 » pon 24. led 2011, 23:23

Mosazným kartáčem nemůžeš poškodit vývrt. Samozřejmě nesmíš nechráněnou ocelovou tyčkou drhnout ústí.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » úte 25. led 2011, 08:34

Patrik: jaký je poměr tvrdosti ocelové tyčky kartáče a tvrdosti vývrtu ústí hlavně? Už jsi někdy viděl ústí poničené tímto způsobem, nebo je to jen "urban legend"?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#74 » úte 25. led 2011, 08:52

Samozřejmě, že by hlaveň měla mít poněkud větší tvrdost než vodící tyčka kartáče, nicméně předpokládám, že výrobci čistících sad neopatřují tyto tyčky ochranou z plastu či je přímo nevyrábějí z jiných měkčích kovů jako je mosaz zbytečně. Ostatně, určitě znáš příklad, že i taková měká věc jako voda dokáže i skálu rozrušit.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#75 » úte 25. led 2011, 09:56

Poškozené ústí a vyšoupané drážky po používání železných vytěráků je realita. Nejen u vojenských zbraní ale třeba u starých loveckých flint. Ona souprava k 858 (o které byl původně řeč) stojí dost zaprd. Nebo spíš je poplatná době a účelu použití. Kartáček na hlaven má mít správný průměr aby se otíral o stěnu hlavně konci drátků a nebo žíní, tak se dostane hezky i do koutů drážek. Tyčka musí být uložená tak aby se mohla v rukojeti volně protáčet kartáč kopíroval vývrt a nepřeskakoval přes pole. Investice do pořádnýho čištění se rozhodně vyplatí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Neptun a 20 hostů