Vše o skrytém nošení

Co jinam nepatří...


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#31 » pon 8. lis 2010, 14:27

Máš na mysli něco podobného ? viewtopic.php?f=48&t=858
Zatím jsem to nestudoval ale jeden z požadavku by měl být krytý lučík aby nemohlo dojít k zachycení za spoušť.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pon 8. lis 2010, 14:32

2phoenix1: Jj. Souhlas s Patrikem - když se sejdem někde na střelnici není problém ji zkusit. ..i když z časem to mám poslední dobu dost blbé. Ale musím přidat poměrně důležitou aspekt, že třeba mého GLOCKa 26 má moje drahá polovička, problém natáhnout.
Takže určitě si vyzkoušej veškerou obsluhu zbraně, aby v případné krizovce nedošly síly (i když to by šlo řešit cvikem nebo nošením nadrcnuté).


2jhora: To, co popisuješ je v podstatě i "jako dokladovka" (Začínám mi být už blbé, jak to pořád zadara propaguju...) :lol:



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#33 » pon 8. lis 2010, 17:37

Patrik píše:Máš na mysli něco podobného ? viewtopic.php?f=48&t=858
Zatím jsem to nestudoval ale jeden z požadavku by měl být krytý lučík aby nemohlo dojít k zachycení za spoušť.


Ano, něco takového jsem měl na mysli. Podle toho, co píše Joe, se takové pouzdro nosit smí, nebo ne? Akorát jsem měl v plánu lepší způsob otvírání pro lepší tasení :)

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#34 » pon 8. lis 2010, 18:05

samozřejmě že můžeš. jaký je rozdíl mezi tímto a ledvinkou? základem je dodržet (jak psal Rabbit):

c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.



v podstatě (dohnáno do absurdity) můžeš mít i přímo pouzdro na pistoli, které má tvar zbraně a tuto podmínku splňuje (některá stará pouzdra by vyhovovala). jenže kdo by to dělal.
1. jednak si koleduješ o buzeraci
2. případného útočníka varuješ případně vyprovokuješ k útoku zezadu apod.
takže je to nesmysl.
ale pouzdro takového neutrálního tvaru prostě není problém, jen musí zcela krýt zbraň (budeš-li jej chtít nosit celé nad oblečením).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » pon 8. lis 2010, 21:36

To je všechno o slovíčkaření. Například transportovat zbraň můžete i viditelně třeba v kufru z průhledného plastu, protože tak splníte podmínku uzavřeného pouzdra. Ale jsme rozumní lidé a nechceme přece nikoho ani strašit ani zbytečně dráždit.

Takže takové pouzdro, které nevypadá na zbraň a splňuje podmínky zákona (a bezpečného tasení) je určitě v pohodě. Pouzdro ve tvaru zbraně, které splňuje podmínky zákona, je imho dobré tak akorát pro příslušníky bezpečnostních agentur, které také nesmějí nosit zbraň viditelně, ale potřebují ji mít po ruce. Nebo pro sběratele historických pouzder.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#36 » pon 8. lis 2010, 21:42

a nebo na nošení svačiny :twisted:



phoenix1
Příspěvky: 8

Příspěvek#37 » pon 8. lis 2010, 22:54

to JiP:
Dík, vyzkouším ráda jakoukoli zbraň. Už jsem měla na střelnici ledasco v ruce, a vyzkoušela ve střelbě, takže třeba Glock nechci - má do jisté míry nečitelnou spoušť a hlavně je to plasťák a kope, což mi vadí na pravé rameno po úraze (funguje, ale zpětné rázy dost nelibě nese).



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#38 » úte 9. lis 2010, 07:46

Díky moc za odpovědi, asi už vím, co je ideální pro mě :)

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » sob 15. led 2011, 02:38


Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#40 » sob 15. led 2011, 08:34

A jak je to se zbraní kategorie C? Mám na mysli brokovnici nebo kulovnici. Dá se nést po ulici jen tak(třeba myslivec když jde do lesa). Byl jsem teď registrovat zbraň a zrovna jsem tam potkal pár lidí kteří nesli dlouhý zbraně, někdo to měl v pouzdru, jeden zamotaný v celtě a jeden přišel a flintu v ruce. :shock:

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » čtv 20. led 2011, 12:19

Jj. Někteří myslivci si se skrytým nošením moc hlavu nelámou...
Zrovna dnes jsem viděl jednoho (co jako myslivec vypadal) s flintou v ruce prakticky uprostřed obce.
Většina lidí chápe dlouhou loveckou jako "součást stejnokroje" a neví, že by to tak správně být nemělo.
Já bych tak nenosil, ale na druhou stranu mě u valné většiny spoluobčanů těší tahle podvědomá tolerance samotné přítomnosti zbraně
:)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#42 » čtv 20. led 2011, 13:20

zákon 119/2002 §29

(6) Držitel zbrojního průkazu skupiny C je povinen přepravovat drženou zbraň na místo, kde je oprávněn ji nosit, pouze ve stavu vylučujícím její okamžité použití; používá-li při této přepravě dopravní prostředek veřejné hromadné dopravy, je povinen tuto zbraň přepravovat v uzavřeném obalu. Držitel zbrojního průkazu skupiny B je povinen přepravovat držené zbraně na místa, kde je oprávněn je nosit, pouze ve stavu vylučujícím jejich okamžité použití a v uzavřeném obalu.


Za stav vylučující okamžité použití se považuje zbraň vybitá, zlomená, bez závěru, zásobníku atd.

Na inspektorátě záleží jak se k tomu staví oni, pokud jdeš s jednou/dvěma tak "musí" být v obalu, pokud neseš hromadu s několika pomocníky tak je jasné, že tolik futrálu asi mít nebudeš.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » čtv 20. led 2011, 15:02

2Patrik: Díky za doplnění zákonem.
Takže ji může přenášet bez obalu, ale jen na místo? On šel směrem od lesa do centra dědiny :lol: Zřejmě k nějakému druhému lesu na opačné straně ;)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#44 » čtv 20. led 2011, 23:24

Ona je otazka, jak u myslivcu definujes to "misto". U nich se tim asi rozumi honitba, coz vetsinou zahrnuje veskere lesy, pole, louky ... No a ze z baraku jde do honitby s nezakrytou flintou, s tim si nikdo hlavu nelame. ;)
Kdyz je vidam, vzdy si zavistive rikam: "Jo hosi, kez bych se ja mohl producirovat po vesnici s pistoli!"

Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 70

Příspěvek#45 » pát 21. led 2011, 06:21

Chození po vesnici s puškou je to nejmenší, jak bylo řečeno, je to nějak zaběhnuté. Co je vůči ostatním střelcům nefér je skutečnost, že myslivec v honitbě ve starém lomu rozhází plechovky a střílí jako by se nic nedělo. Zdůvodnění prosté, nemohl z kulovnice trefit škodnou. Zkuste to udělat s pistolí? :lol: :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů