Vše o skrytém nošení

Co jinam nepatří...


kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#46 » pon 15. srp 2011, 16:56

tak jsem vyzkousel tohleto...

http://temneuzemi.webzdarma.cz/Nelegaln ... olster.htm

docela to funguje - sel jsem s tim na houby a drzi, nevypadla, a podle delky dratu neni videt....

ja vi, je to trapne primitivni ale ledvinka i nesedi a porad neco pridelavat a sundavat z opasku je otrava....

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#47 » pon 15. srp 2011, 17:22

sry, ale žádnou výhodu proti vnitřnímu pouzdru nevidím. nosím pouzdra na klipy, tudíž z opasku nic nesundávám. pokud náhodou potřebuji vytáhnout a dát zpět (třeba při delší cestě autem), je to jednodušší s poudrem než s drátem.
doma buďto jednoduše sundám celé pouzdro (pokud jej chci dát na jiné kalhoty) nebo jen vytáhnu zbraň.
o dalších hlediscích se ani nebavím.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#48 » pon 15. srp 2011, 17:53

mne to zaujalo spise z hlediska zcela primitivniho, levneho a funkcniho
"udelatka"..... a kdyz to ztratim tak mam nove hned....

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#49 » čtv 16. srp 2018, 14:05

Půjčil jsem si video z jiného vlákna - tam by byl můj comment OT, tak to šoupnu třeba sem ...
https://zpravy.idnes.cz/brazilie-sao-pa ... anicni_aha
Pořád se tu řeší, jak se z čeho rychle tasí, že si třeba někdo nedá v zimě pouzdro pod bundu, že než by nadzvedl kabát, tak by ho protivník skolil ... řešíme sekundy, z čeho je to rychlejší a děláme z nouzové situace IPSC závod. Někdo tu nedávno vyloženě odsoudil nošení v kabelce (u žen), že nemá šanci to vytáhnout a je po ní. Kamarád co je u armády mi např. říkal, že ta moje etuje je na nic, že než to z toho vyšmodrchám, že jsem mrtvej. Že viděl kluky na vojně, co jsou rychlejší a stejně to nestihli...
Jestli my z toho moc často neděláme Afghánistán a western. To video mě zaujalo. Krásně zachycuje takovou "každodenní" typickou, řekl bych vyloženě modelovou krizovou situaci, o které se tu každý den bavíme. Hele jak to paní dala :) měla to v kabelce, podle všeho ne v komoře, musela si rozhrnout lidi, třikrát si vystřelila, třikrát se trefila, dokonce ani děti nezranila. Podle mě to dala hezky i bez tacticool doplňků ;) takový okamžik se málokdy tak hezky zachytí na video.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#50 » čtv 16. srp 2018, 15:20

Taky je ale důležité uvést, že se jednalo o policistku v civilu (tj. někoho, kdo by měl mít odpovídající výcvik)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#51 » pát 17. srp 2018, 10:44

Jo, to tam vsechno je.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#52 » pát 17. srp 2018, 10:56

honzek86 píše: Hele jak to paní dala :) ... dokonce ani děti nezranila.

No... Ta paní buďto je super-profesionál schopný ve stresu pracovat s centimetrama nebo decimetrama vzdálenosti dráhy střely od nezúčastněných osob a nebo super-profesionál není a ta první rána byla hodně riskantní a neměla vyjít.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#53 » pát 17. srp 2018, 11:02

Ano, stihla to... Ale evidentně nebyla cílem a zmetek se soustředil na něco jiného, tak měla "čas a klid"...

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#54 » pát 17. srp 2018, 11:24

Taková je ale většina situací, který teď ve světě vznikají (Francie, Německo, NIzozemí, Belgie ...). Že těch cílů je víc, a ne že si někdo najde přímo tebe a míří ti na šišku (ale i to se může stát, samozřejmě). Jen chci říct, že situací, kde jsi jako nosič schován v davu a máš čas se trochu rozmyslet, přibývá. Takže rychlost tasení určitě nezlehčuji, ale nemám to ani jako prioritu 1.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#55 » pát 17. srp 2018, 11:35

@honzek86 - to je pravda, hlavně je třeba správně vyhodnotit situaci, jestli útok ještě trvá a nebo již pominul (důležitá věc při hodnocení u soudu, jestli se ještě jednalo o NO a nebo už ne...)
Žádné zbrklosti není třeba.
A potom možná míň záleží na tom, v čem se nosí, ale jak to má konkrétní člověk natrénované, jak rychle je schopen bezpečně tasit (bez nebezpečí pro okolí).

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#56 » pát 17. srp 2018, 11:38

No u "kabelky" bych se ještě zamýšlel na jinou věcí, a to, co kdyby ta madam seděla v kavárně? Měla by kabelku na klíně nebo na židli? Pokud tam vběhne zmetek s kvérem (obzvlášť pokud hned začne pálit), co bude první reakce? Tipuju, že někam zmizet... Vzpomenu si na kabelu nebo budu zpoza sloupu jedním okem koukat na dobrý úhel pro střelbu a druhým na kabelu houpající se na židli pár m ode mě?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#57 » pát 17. srp 2018, 12:00

honzek86: Jo to s nošením v zimě jsem byl já. :) Chtěl jsem tím právě obhájit tu tašku. Zbraň na těle je asi nejlepší ale mít zbraň pod trikem svetrem a kabátem a být třeba na zemi tak ji těžko vyndám. Proto jsem nošení v tašce obhajoval a chápal víc vzimě než v létě.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#58 » pát 17. srp 2018, 12:12

Honzek86 má naprostou pravdu. Když vezmu jako příklad dobu divokého západu kde se střílelo celkem často tak ti nejlepší a nejznámější střelci nebyli zdaleka nejrychlejší (v té době se spíše používalo slovo hbitý) ani nestříleli nejpřesněji ale v krizové situaci dokázaly zachovat klid, vytáhnout zbraň a bez zaváhání vystřelit. Ono střílet do papíru a na člověka je velký rozdíl a i ten nejrychlejší a nejpřesnější střelec může v takovém okamžiku zaváhat. A potom nezáleží na tom kdo rychleji táhne zbraň ale na tom kdo nezaváhá.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#59 » pát 17. srp 2018, 14:03

Dragunov: já to mám naopak :) etuji v zimě v podstatě nepoužívám. Užívám si pouzdro, páč mám vždycky triko v gatích, tak mě nedře pažba. No ale, teda, skoro bych řekl, že na zemi (asi myslíš tu typickou bankovní situaci "všichni ksichtem na zem" :D ) by se mi i tak tasilo líp z pouzdra pod bundou, než z etuje ... ona je rychlá, když stojíš. Když ležíš, tak bys na ni asi potřeboval obě ruce. No je to skoro na zvláštní vlákno - jak tasit v bance ksichtem k zemi.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#60 » pát 17. srp 2018, 14:19

Já mám třeba takovej zvláštní grif na tasení, když mám bundu a košili přes pouzdro. Rychlost mám prakticky stejnou (samozřejmě kdybych nosil trench coat, tak mi to asi moc fungovat nebude, ale jsem městskej jedinec :) )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů