Vše o skrytém nošení

Co jinam nepatří...


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#16 » pát 5. lis 2010, 16:09

Přidám dotaz do diskuse: Co takhle vnitřní pouzdro pro tělnatého osobu :) Mám totiž kapku přes váhu a když jsem v práci, tak na sako je moc teplo (a mikina by mi tu neprošla), ale bojím se, že mě to bude strašně nepohodlný a navíc že bych se v případě potřeby nedostal ke zbrani přes pneumatiku. Nějaké rady či zkušenosti?



phoenix1
Příspěvky: 8

Příspěvek#17 » pát 5. lis 2010, 21:17

A co byste poradili ženě? 172 cm, 62 kg
...bohužel žijící v Ostravě, kde agresivita osob i neromského původu stoupá, jak se zdá. Už ani auto není dostatečně bezpečným krunýřem...

PS: plandavé oblečení nenosím. Zatím 8-)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#18 » pát 5. lis 2010, 22:05

Každý způsob nošení (opaskové vnější pouzdro na straně silné nebo slabé ruky, vnitřní pouzdro nebo clipdraw vpředu nebo vzadu, podpažák, ledvinka nebo brašnička na opasek) je vždy kompromis mezi skrytostí, pohodlím a rychlostí tasení. Každý si musí vyzkoušet, co ho bude nejméně omezovat, a nebude na něm příliš nápadné.
Třeba já nosím ve vnitřním opaskovém pouzdru (podobně jako to učí ICS). Tento způsob nemá výraznější slabiny. Když je to nepoužitelné (např. trenky bez opasku) tak nastupuje ledvinka.
Pak je ovšem potřeba dostatečně dimenzovat ledvinku. Když má někdo na opasku ledvinu jako kráva a tahá mobil nebo peněženku z kapsy v kalhotách nebo vestě (nedej Přírodo ve vestě výrobce Mil-Tec nebo 5.11), tak to působí trochu nápadně :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » sob 6. lis 2010, 00:58

phoenix1: myslím že vhodně zvolené vnitřní pouzdro + zbran rozumné velikosti se dá nosit. Pokud se rozhodneš pro fullsize tak se změně šatníku nevyhneš :twisted:

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » sob 6. lis 2010, 09:53

no myslin že pro phoenix by byl, když předpokládám těsné oblečení, asi nejlepší kevin v kabelce. V konečném efektu jestli z kabelky tahá pepřák nebo zbraň vyjde nastejno, ale pepřák nemusí mít předpokládaný výsledný efekt. V každé kabelce se určitě najde malá kapsička hned na kraji vhodné pro tento účel.

PS: ze zkušenosti vim, že žena vyndá z kabelky mobil nebo rtěnku rychleji než já P30L v vnitřního pouzdra na zádech :lol:



phoenix1
Příspěvky: 8

Příspěvek#21 » sob 6. lis 2010, 10:35

Kevin už mi byl doporučen na střelnici. Zkoušela jsem ho, zdá se mi příliš malý na držení v ruce - 3 prsty, z toho 1 potřebuji na spoušť. Leda s nějakou prodlužující botkou.
Fullsize nechci nosit, leda vozit v přihrádce v autě.

Máte ještě nějaké tipy?
(kromě ocelového jehlového podpatku na lodičce nebo špidlatého kolena, jak mi radili chlapi v práci)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#22 » sob 6. lis 2010, 11:11

Pro ty co milují styl Johna McClana.
norm-482cdaafa4119-Die+Hard +With+A+Vengeance+(1995).jpeg
die-hard-tattoo.jpg


Phoenix1: Pokud žena vytáhne na agresora zbraň, tak už musí mít dopředu jistotu, že to dokáže zmáčknout, protože většina z nich bude přesvědčena, že pouze blafuje s nějekou hračkou a nepřestanou útočit. Pokud jsi si jistá, tak je řada dalších zbraní které jsou větší než kevin a menší než fullsize. S G26 jsem střílel a nedržel se zle, pokud by jsi si jej chtěla zkusit tak se domluvíme až pojedeme s Jipem do Ov na nějakou akci, nebo mu pošli SZ a domluv se s ním, je z Rožnova.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



phoenix1
Příspěvky: 8

Příspěvek#23 » sob 6. lis 2010, 12:27

Dobře, děkuji za nabídku, ráda vyzkouším další kandidáty.
Na 90% budu příští víkend na akcích v sobotu na Patriotu nebo v neděli na Corradu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#24 » sob 6. lis 2010, 12:28

Kevin se ženským drží mizerně, o moc lepší je Walter PP nebo PPK, z 9Para bud Glocka 26 a nebo radši Kahr. Ten je o dost placatější. Co se týče držení a komfortu při střelbě tak jednoznačně vede 2" revolver v .38Spl. S 5ti ranným válcem se i dá nosit a je tam lepší výběr munice vhodné na sebeobranu. Chce to zkoušet než se rozhodneš, každému sedne něco jiného.
Patrikova poznámka o tom že pokud vytáhneš zbran tak musíš být odhodlaná střílet je zcela na místě. Verbež v ženských rukách předpokládá v nejhorším případě plynovku takže ani výstražný výstřel nejspíš nezabere :|



phoenix1
Příspěvky: 8

Příspěvek#25 » sob 6. lis 2010, 12:35

..tomu rozumím.
A proč myslíš, že jsem si udělala ZP? Jen tak z nedostatku jiné zábavy? Nebo pro machrování před chlapama? Ni. Jako výsledek jistých zážitků a dlouhého přemýšlení.
A taky proto, že měním profesi a z převážného "teplíčka kanceláře" měním na většinový pobyt mezi novými, neznámými lidmi, budu hodně jezdit autem, všude možně. Obchodní zastoupení, finance...

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#26 » sob 6. lis 2010, 18:56

phoenix1 píše:Kevin už mi byl doporučen na střelnici. Zkoušela jsem ho, zdá se mi příliš malý na držení v ruce - 3 prsty, z toho 1 potřebuji na spoušť. Leda s nějakou prodlužující botkou.
Fullsize nechci nosit, leda vozit v přihrádce v autě.

Máte ještě nějaké tipy?
(kromě ocelového jehlového podpatku na lodičce nebo špidlatého kolena, jak mi radili chlapi v práci)

G26. Není nejštíhlejší, ale 11+1 lugerů (11 nábojů v 10-ranném zásobníku a 1 v komoře) má slušný přesvědčovací efekt :lol:
Su z Brna, mám G26, vnitřní Dastu, vnější Glock, není problém vyzkoušet.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#27 » ned 7. lis 2010, 08:27

Nevíte někdo, jaké vnitřní opaskové pouzdro (výrobce, model) používá figurant z knihy Izraelská bojová střelba od Františka Závady? Děkuji

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » ned 7. lis 2010, 18:42

phoenix, trocha inspirace, zejména pokud vládneš angličtinou:
http://www.youtube.com/watch?v=ogGBPVk5GQk



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#29 » pon 8. lis 2010, 11:56

Přiložím další dotaz - mohl by mi někdo poradit kde přesně najdu v zákoně tu pasáž o tom, co je to skryté nošení? Jde mi o jeden nápad - kožené pouzdro, které nebude mít tvar zbraně (kupříkladu bude obdélníkové) a bude jí celou skrývat (bude to pak vypadat jako pouzdro na PDA nebo manažerskej telefon). Chci si ověřit, že se to takhle nosit smí (konstrukční řešení pozdra, aby se z něj dalo rychle a bezpečně tasit už je další věc). Pravděpodobně by to pro mě bylo nejlepší, protože ledvinky nemám rád a ani se nehodí k tomu, co běžně nosím, vnitřní pouzdro by mi asi překáželo kvůli mé tloušťce a podpažní pouzdro nosit nemůžu, protože v práci je na sako moc teplo.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » pon 8. lis 2010, 12:17

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit, a

c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.

Dá se říct, že z pohledu zákona je jedno jak pouzdro vypadá. Musíš zajistit, že při nošení není vidět zbraň ani její část. Kdyby sis jí přilepil izolepou kolem pasu, ale nebyla vidět, je to ok.

PS: jinak je to z.119/2002 sb. §28

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů