Vše o skrytém nošení

Co jinam nepatří...


Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#61 » pát 17. srp 2018, 14:24

honzek86: Ne myslel jsem, když tě někdo srazí na zem na záda. To je taky nevýhoda pouzdra na noze, tam se ta špatná dosažitelnost ještě víc projeví.Bral jsem to jako extrémní připad kde člověk musí tasit rychle a intuitivně a ne se hrabat pod tunou hader. Obecně z mého zimního oblečení by bylo tasení dost hrozné. Ani OWB pouzdro by moc nepomohlo, navíc když si ty vrstvy člověk sundává. Jsou taky tašky kde člověk tahá jakoby z vnitřní strany.

Teď problém nemám on si na ten kydex člověk zvykne...chvilku mě to tlačilo a ted o tom ani nevím a pažba mě nedře, i když si pásek stáhnu úplně co to jde. Jelikož mi pásek nejde vidět tak mám dvojitej nylonovej First Tactical. Chtěl jsem kombinaci střeleckej koženej, kožený pouzdro, revolver a skončil jsem u nylonu, kydexu a plasťáku. :D

jhora: Já mám krátkej kabát což sice jde ale není to nic moc, a pak dlouhej. Tam bych sice schoval i Galila ale jinak by to bylo spiš na cross draw nebo podpažák :D :D Ty co se pamatuju navíc nosíš apendix, čemuž se já snažím vyhnout a nějak mi to tam nevyhovuje.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#62 » pát 17. srp 2018, 17:21

Chtěl bych se poradit s doporučením kvalitního koženého opasku do kalhot na pouzdro na zbraň. Na skryté nošení, podmínka casual look, černý .Klasické opasky, kromě nylonového 5.11, dost ničí klipy od pouzder (z 90% nosím uvnitřní pouzdro od Foxx, jinak vnější Fobus). Cenu přiměřenou za kvalitní opasek akceptuji, rád bych, aby vydržel pár let.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#63 » pát 17. srp 2018, 17:36

Střelec píše:Chtěl bych se poradit s doporučením kvalitního koženého opasku do kalhot na pouzdro na zbraň.......
..... Cenu přiměřenou za kvalitní opasek akceptuji, rád bych, aby vydržel pár let.


Doporučuji. Nechte si pásek ušít u brašnáře. Udělají Vám pásek opravdu kvalitní, šířkou na míru a prošívaný :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#64 » pát 17. srp 2018, 20:42

To: Střelec- znám šikovného sedláře v okolí Přerova. Dělá hezké pevné opasky. Kožené. I holstery, ale ty spíš na western.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#65 » sob 18. srp 2018, 06:38

Vhodné pevné opasky (vč. šířky 4 cm) vyrábí firma Dobeš fashion.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#66 » sob 18. srp 2018, 08:27

Mám KM Saddlery. Doporučuju. Kupoval jsem před lety a stále naprostá spokojenost. Jinak kvalitní opasek zhotoví na přání každej slušnej sedlář.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#67 » sob 18. srp 2018, 10:21

Díky, musím prvně zjistit, jestli se vůbec v mém okolí nějaký slušný sedlář nachází. Zatím jsem si nenechal nic takového dělat na zakázku. Pokud nenajdu, tak zkusím některý z vašich tipů.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#68 » sob 18. srp 2018, 10:53

Branarstvi Tlusty, praha. Zakladaji si na kvalite, ale primo strelecke veci nedelaji. Na druhou stranu, opasek by i mel vypadat civilne, ne? :-D



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#69 » sob 18. srp 2018, 11:04

Ano, jde mi o to, aby opasek vypadal právě civilně a nenápadně, ale zároveň, aby vypadal víc než běžná konfekce, kterou dřív nebo později těžké pouzdro se zbraní odrovná :)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#70 » sob 18. srp 2018, 11:37

Dragunov: Koupil jsem menší revolver, takže už nejsem odkázán na appendix carry - teď nosím zase pěkně na třetí hodině :) Tam se to tasení dá zvládnout i s oblečením přes něj (o takovém grifu jsem mluvil), akorát to chce trochu nácvik, je to samozřejmě trošku méně standardní pohyb než se obvykle dá najít v instruktážních videích - musíš si palcem nabrat spodní okraj kabátu/bundy. Silná ruka dostává z cesty kabát, slabá dá z cesty košili. Není to extra rychlé, ale já nejsem rychlý ani bez kabátu :D

Střelec: Taky záleží odkud jsi. Já tu mám jeden celkem povedený, který si kolega nakonec nevzal, protože jsem podcenil jeho obvod v pase :D Pošlu ti SZ, ať tu nedělám komerci.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#71 » pon 20. srp 2018, 11:27

@Strelec. Pokud jsi z okoli Brna, mohu doporucit pana Petra Hesse v Bystrci.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#72 » pon 20. srp 2018, 13:26

Střelec: pokud neseženete sedláře tak další možnost je třeba tady: http://www.police-shop.cz/kozeny-opasek ... ot---cerny .
Cena velmi rozumná(díky dopravě se ale prodraží), přímo určené pro nošení, provedení vypadá civilně a i když nejsou na prodejně tak do 2 týdnů dodají. Jinak mám i dělaný sedlářem, oba v pohodě.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#73 » úte 21. srp 2018, 19:58

Střelec: 5.11 dělá i cassual opasky v hnědé a černé kůži. Oproti nestřeleckým opaskům má nylonovou výztuž. Dost střeleckých opasků je právě vyztužených, někde třeba i ocelí http://gunbelts.com/gun-belts
Jak moc je to přehnaný asi dost závisí na tom jak a co kdo nosí. Ale za tohle bych ty prachy dal.

jhora: Tak pravda všechno jde, to zase jo. Právě mi hrozí změna dress code do režimu kravaťáka, takže bude potřeba vymyslet i nošení. :roll:



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#74 » úte 21. srp 2018, 20:21

Ty 5.11 opasky se dost opotrebovavaji, mam 3, ale po roce nektery vypadaji strasne.
Jako jsou luxusni, perfektne se nosi, ale rychle opotrebovavaji.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#75 » stř 22. srp 2018, 06:19

Tak nakonec jsem se na doporučení kamaráda, který sice nenosí, ale zná sedláře, jsem se s ním stavil u jeho známého, který přislíbil výrobu dle mých požadavků. Podle toho co ukazoval na dílně, vypadají jeho výrobky pěkně a z dobrého materiálu. Akorát už moc nešije, protože je duchodce a dělá to spíš už jen výjimečně a trošku trvalo než se dal přemluvit, ale do půlkyzáří by mělo být hotovo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů