Havárie zbraní

Co jinam nepatří...


mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#76 » ned 12. čer 2016, 17:59

Robber píše: Jaký je postup při totálce.


Stejnej, jako při jakýkoliv reklamaci jakýhokoliv jinýho zboží. GP se, co vim, k reklamacím staví čelem, takže by to snad neměl bejt moc velkej problém.

Ale napadla mě jedna filosofická: když jsou všechny hlavní části zbraně zcela zjevně poškozené natolik, že se s nima už nedá střílet ani po sebelepší opravě, je to pořád zbraň kat. B? Nebo by bylo třeba i takhle zdevastovanou zbraň prohnat zkušebnou, aby na ní dali štempl "jo, tohle už fakt nevystřelí"?



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#77 » pon 13. čer 2016, 05:59

Kolik měla nastříleno?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#78 » pon 13. čer 2016, 07:04

Robber: ukazoval jsem fotku koegovi defektoskopovi u nás v práci. Prý tam není vidět žádná únavová linie, tudíž by se nemělo jednat o vadu materiálu. Shodou okolností je kolega i střelec, tudíž mi k tomu řekl, že se mohlo v tomto případě jednat o osově volný náboj v komoře (malá OAL). Případně vyběhanou nábojovou komoru, což v tomto případě asi nehrozí? (nevím, kolik má nastříleno). Při destrukci tam byl Vlašimskej nebo Alsa?
Pokud by se ti podařilo lépe zaostřit na lom, pak by se prý dala posoudit i ta jeho horní polovina, na fotce rozostřená.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#79 » pon 13. čer 2016, 07:19

Vypada o dost desive, tipuju na ucpanou hlaven nebo patronu ladoval delostrelec???

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#80 » pon 13. čer 2016, 07:36

Před chvilkou mi přišla fotka od toho kolegy zpět, píše, že tam něco našel. Potřeboval by ale pořádně zaostřenou fotku, aby to mohl prohlásit s jistotou:
komora.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



iloveguns
Příspěvky: 1434

Příspěvek#81 » pon 13. čer 2016, 08:09

mikky píše:
Robber píše: Jaký je postup při totálce.


Stejnej, jako při jakýkoliv reklamaci jakýhokoliv jinýho zboží. GP se, co vim, k reklamacím staví čelem, takže by to snad neměl bejt moc velkej problém.

Ale napadla mě jedna filosofická: když jsou všechny hlavní části zbraně zcela zjevně poškozené natolik, že se s nima už nedá střílet ani po sebelepší opravě, je to pořád zbraň kat. B? Nebo by bylo třeba i takhle zdevastovanou zbraň prohnat zkušebnou, aby na ní dali štempl "jo, tohle už fakt nevystřelí"?


V takovém případě lze u nevratně poškozené zbraně udělat jen dvě věci, pokud si ji nechceš nechat ve zdevastovaném stavu nadále registrovanou jako B a počítat s tím, že při první periodické kontrole při prodloužení ZP tě s tím PČR pošle na zkušebnu. Nechat ji u puškaře s licencí zničit anebo znehodnotit a pak ji nechat vyřadit z evidence.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů