CZ Duty vs Glock

Co jinam nepatří...


midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#1 » pon 25. led 2010, 10:50

Ahoj všichni,

podobná otázka byla vyřčena a zodpovězena určitě již mnohokrát, ale stejně si neodpustím ji zopakovat.

Tentokrát se jedná o dvě pistole a to : CZ 75P-07 Duty a Glock 17 ( nebo 19 ).

Vůči CZ mám mírnou averzi vzhledem k cenové politice, kterou firma uplatňuje v ČR, ale stejně nedokážu Duty odolat.

Pro Glock mluví jeho spolehlivost, nenáročnost a hlavně bezproblémový provoz. V neposlední řadě se mi kupodivu i dost líbí.

Pistoli nechci na denní nošení, chci si jen na střelnici hezky zastřílet, cca do 500 kousků měsíčně.

Mám na Vás otázku, kterou z těchto pistolí preferujete a proč ?
Nerad bych u své první pistole „sáhnul vedle“.

Dík
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:03, celkem upraveno 1 x.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 25. led 2010, 11:29

Zbraň musí především padnout tobě! Ono nejlepší je získat své zkušenosti, protože ty jsou nejcennější. Kritika zbraní je vidět všude, zatím co chvála už tak nevyniká. Pochybuji, že zůstaneš jen u jedné zbraně, takže časem na porovnání (nebo jen ze zajímavosti) koupíš druhou.
Za mě osobně z této dvojce vítězí Glock. Mluví pro něj spolehlivost, jednoduchost, nenáročnost na údržbu, spousta dílů k sehnání, cena, není vybíravý na střelivo a je tak škaredý, až je vlastně hezký. CZ má ale taky své kouzlo, hezký vzhled, cena DUTY je přijatelná.
Pořád bude ale hlavní rozhodnutí na tobě. Zkus si na střelnicích vypůjčit obě zbraně a zkoušet a zkoušet. Glocka mají skoro všude, ale s tou DUTY bude asi trochu problém. Jinak pro cca 500 ks měsíčně budou bohatě dostačovat obě zbraně.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 25. led 2010, 12:03

Zkoušel jsi už obě zbraně při střelbě? To bude pro tvoje rekreační/sportovní využití zásadní (třeba důležitější než 100% spolehlivost). Ne každému vyhovuje SfA spoušťový systém Glocka na sportovní použití.



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#4 » pon 25. led 2010, 13:03

No Duty jsem nezkoušel, nebyla k mání, ale testnul jsem si Shadow a pocit ze střelby s Shadow je naprostá extáze.
Nemám srovnání, ale ten příjemnej zpětnej ráz a nic moc "kopanec" mi je moc příjemnej.

Pokud by se dala střelba z obou CZ porovnat a byla by dost podobná, výběr favorita by se o dost vyjasňoval.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:04, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » pon 25. led 2010, 13:08

midlos píše: ale stejně si neodpustím ji zopakovat.
Vůči CZ mám mírnou averzi vzhledem k cenové politice, kterou firma uplatňuje v ČR ...


Ani já opět neodpustím zopakovat - zjisti si za kolik se prodává Glock v Americe a za kolik v zemi výrobce a pak nám opět vysvětli z čeho pramení tvá averze?

Jinak glockem pravděpodobně nic nezkazíš, jde o vyzkoušenou a spolehlivou zbraň. Duty je v podstatě nová zbraň a kup si ji jen v případě, že věříš zn. CZUB a zkousneš případné problémy, jinak ne, v případě sebemenšího problému se postavíš do řady navěky zklamaných uživatelu kteří budou na všechny strany prskat.
A to, že u první zbraně šáhneš vedle - to se stává, i u prvního auta, ženy, aj. Nikdo ti nezaručí, že ti první sedne a budeš až navěky spokojen. Ani půjčení jakékoliv zbraně, zvláště když vybíráš svou první, ti nezajistí tolik zkušeností pro dokonalé rozhodnutí.



BUBBA
Příspěvky: 31

Příspěvek#6 » úte 26. led 2010, 01:02

Jestli nepotřebuješ kvér nosit,zkus popřemýšlet nad celoocelovou variantou-např.CZ 75,protože hlavní/a asi jediná/výhoda plasťáků je menší váha.Na střelnici se nevýhoda mění ve výhodu viz tvá zkušenost s Shadow



selag
Příspěvky: 278
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 26. led 2010, 12:20

midlos píše:No Duty jsem nezkoušel, nebyla k mání, ale testnul jsem si Shadow a pocit ze střelby s Shadow je naprostá extáze.
Nemám srovnání, ale ten příjemnej zpětnej ráz a nic moc "kopanec" mi je moc příjemnej.

Pokud by se dala střelba z obou CZ porovnat a byla by dost podobná, výběr favorita by se o dost vyjasňoval.


To srovnání přece nemůžeš myslet vážně. :-) Srovnávat služební "plastovou" zbraň s celoocelovým sportovním speciálem. :-(. Pocity při střelbě jsou značně rozdílné !! Já měl Duty půjčenou od kolegy na střelnici a po pravdě mě vůbec nenadchla. Pro mě celkem divnej úchop, hodně velké zdrsnění úchopových ploch a dost velký "hrb" na spoušti. Pokud bych se měl rozhodovat mezi G 19 a Duty, tak jednoznačně G 19.



lesapan79
Příspěvky: 3

Příspěvek#8 » čtv 20. kvě 2010, 22:44

Taky sem si kupoval první zbran cca před měsícem a měl sem stejný problém v rozhodování jako ty. S oběma zbraněmy sem si vystřelil cca 50kousku s každé. Lépe mi padla DUTY pak sem položil obě zbraně před sebe ještě sem se pořádně podíval a volba byla jasná pro DUTY (láska na první pohled) Ted chodím na střel. každý týden s cca 120kouskama a řekl bych že výkon je čím dál tim lepší. Vystříleno cca500 kousku přebíjenek bez jediného problému.

Uživatelský avatar
Zodiak
Příspěvky: 29

Příspěvek#9 » pon 31. kvě 2010, 20:53

Asi můžu maličko srovnat. Mám jak DUTY tak Shadow. Duty ma delší chod spouště, víc hází, mířidla jsou otřesné a zatím jsem je nevyměnil, sedí nádherně v ruce, mám ji na nošení (mám nastříleno tak 3500 a už nemá chybku. Zpočátku se kousala nábojnice ve výhozu ale přestala). Se Shadow střílím přesněji a to o dost, líp sedí na opakovanou střelbu, míň ke své váze háže, je to vyladěná zbraň k dokonalosti (od první rány neměla jediný problémek!). Závěr ... na nošení a obranu DUTY, na LOS a mířenku Shadow. A ke Glocku: když jsem vybíral zda Shadow nebo G17 nebo G34 ... Glocky jsem zkusil, střílel z nich a nelíbí se mi ani vzhledem ani na dotek ani chováním. Prostě osobně Glocka mít nikdy nebudu a to jsem jim opravdu chtěl dát šanci.

midlos píše:No Duty jsem nezkoušel, nebyla k mání, ale testnul jsem si Shadow a pocit ze střelby s Shadow je naprostá extáze.
Nemám srovnání, ale ten příjemnej zpětnej ráz a nic moc "kopanec" mi je moc příjemnej.

Pokud by se dala střelba z obou CZ porovnat a byla by dost podobná, výběr favorita by se o dost vyjasňoval.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů