Zbraň na nošení

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#76 » čtv 29. kvě 2014, 23:15

PM je na nošení super, v tašce nosím fullsize ocelový knedlíkomet, tam to je celkem jedno, co tam člověk vrazí. Na těle buď toho makarova nebo Jericho kompakt, ale jako člověk z druhého spektra hmotnostních kategorií mám tu potíž, že pupek mi brání nosit smysluplně tasitelně ve vnitřním pouzdru :D a ve vnějším to jde smysluplně zase jenom v zimě, protože pod košilí, třeba volnou, nejsem schopný dosáhnout "neviditelnosti, s níž bych byl spokojený"...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#77 » pát 30. kvě 2014, 08:14

No myslím, že už jste spíše zabrousili do vlákna "jaké poudro pro skryté nošení" :D Osobně se chystám popsat mnou nošenou Dastu ("ledvinka k pasu" :D ), kterou nosím zhruba už rok skoro denně.

Co se však týče vhodné zbraně, tak i já, jakožto uživatel a příležitostný střelec ze "sovětského" ( :D ) Makarova mohu doporučit (netvrdím, že je to jediná, nebo nejideálnější zbraň) tuto pistoli jako zbraň pro skryté nošení. Avšak musím doplnit, že vzhledem ke stáří zbraně (resp. k době a účelu zavedení do sériové výroby) má svá limitující specifika. Těmi nejmarkantnějšími jsou:
- páčka záchytu zásobníku, umístěná u dna zásobníku, což vyžaduje práci obou rukou (ikdyž Otrokovický LOS na jedné stage ukázal, že to jde i jednou :D ). Na druhou stranu, kdo kdy z vás zažil, četl nebo slyšel o reálné přestřelce v ČR nebo ČSSR, kdy při obraně bylo použito více zásobníků - prosím diskuzi o počtu nošených zásobníků a podobně případně na jiné vlákno. Dík.
- silný odpor vratné pružiny může zvláště ženám dělat problémy. Já osobně proto nosím i v komoře. Ikdyž nejsem žena ( :D ). Nemusím se pak starat o nějaké natahování (k čemuž je v drtivé většině potřeba druhé ruky - narážka na Otrokovický LOS :lol: ;) )

I přes výše popsané má pro mě tato zbraň, ikdyž není ideální (pěkně to vystihl johnnyjak), pro mne se díky svým jiným kladným vlastnostem tomu mému ideálu dost přibližuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů