Zbraň na nošení

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Kein
Příspěvky: 8

Příspěvek#46 » čtv 30. led 2014, 09:37

Kdybych přidal podmínku rozpočet okolo 5tis kč. Změnily by se nějak vaše návrhy?



jenispet
Příspěvky: 75

Příspěvek#47 » čtv 30. led 2014, 10:27

Tenhle problém jsem vyřešil nedávno.Můj HK-P30L je sice super,ale opravdu jen na zimní nošení v pouzdře pod bundou,či tašce(na zbraň)přes rameno,jelikož je to docela velká "kráva".
Takže jsem to vyřešil zakoupením pistolky P83 Wanad(makarov) a ve vnitřním pouzdře od Dasty není téměř rozeznatelná i pod přiléhavějším tričkem.
Je to sice starší kousek,ale kvalitní,což svědčí i o tvrdochromu v hlavni.
O to míň mi vadí nějaké to ošoupání na zbrani,jelikož je to pistole dělník.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#48 » čtv 30. led 2014, 10:37

Kein píše:Kdybych přidal podmínku rozpočet okolo 5tis kč. Změnily by se nějak vaše návrhy?

Za 1-2 tisíce se dá koupit pěkná brašna, kam se ti vejde Phantom:
http://511tactical.cz/eshop/detail/91-taska-push-pack/
Říkal jsem si, jestli nebude moc velká, ale už několikrát jsem ten prostor ocenil. Tak akorát na výlet na střelnici. Sluchátka, brýle, 100-200 nábojů, zásobníky, foťák...



jenispet
Příspěvky: 75

Příspěvek#49 » čtv 30. led 2014, 11:06

jak říká Joe,brašna je super,ale má jednu podstatnou nevýhodu-nemůžeš ji nikde odložit(vlastí skušenost).
Sám používám na svého HK-P30L tuto:
http://www.alfatactical.cz/cop-taska-co ... levak.html
ale pistole u pasu je prostě pistole u pasu :idea:
Takže zbraně velikosti makarov,PPK a podobně,je prostě značka ideal...

Uživatelský avatar
Kein
Příspěvky: 8

Příspěvek#50 » čtv 30. led 2014, 11:13

Kolik jsi dal za tu P83 ? Vypadá ideálně pro mou potřebu.



jenispet
Příspěvky: 75

Příspěvek#51 » čtv 30. led 2014, 12:46

Je vážně super,doporučuju.
Stála mě v prodejně v Brně v Alfa-proj 4500Kč,možnost výběru ze dvou kusů.Hlaveň zrcadlo a celkový stav velmi dobrý.
Akorát jsem musel dokoupit druhej zásobník(kapacita je 8ks) za 450Kč.
Našel jsem ji ještě v jedno kšeftě,ale už o facku dražší
http://www.rehak-lov.com/m8-pouzite-zbr ... 3-9mm-mak/

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#52 » čtv 30. led 2014, 13:26

Něco málo si přidej a pořiď si origo Makarova. Teď se zase objevily v BVS, Baereka a určitě budou i jinde. Pistole je to relativně lehká, málá, 100% spolehlivá a krásná. Má prostě svoje kouzlo a náboj 9mm Makarov je na obranu naprosto dostačující.



jenispet
Příspěvky: 75

Příspěvek#53 » čtv 30. led 2014, 15:01

PéeMko je super,ale všude bohužel k sehnání není.Příkladně v Brně a okolí,
je to prostě nesehnatelná záležitost.
Nebo někdo o nějakém v této lokalitě víte??? :idea:



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#54 » čtv 30. led 2014, 15:07

Beareka má (asi nově), nech si to poslat do Olomouce k jejich partnerovi. Je to dostatečně v okolí?



jenispet
Příspěvky: 75

Příspěvek#55 » čtv 30. led 2014, 15:12

No Maka chce zakoupit brácha,já mám tu P83.Díky za typ co se týče přeposlání.
Olomouc mám od baráku rovných sto km..

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#56 » čtv 30. led 2014, 20:49

Makarovy by měli mít 3.2. v Plumlově.
http://www.zlata-puska.cz/



JoeBiden
Příspěvky: 80

Příspěvek#57 » čtv 30. led 2014, 23:00

to Georg

to video by normálně melo jít, je tam použití makarova se 100 % one-shot/two shot stop v praxi

"9X18 Makarov. not kill?"

Obecně zanechá komolý kužel 9 Br. v tkáni díru o průměru kolem 8 mm. To samé klasický .45 FMJ. Obě střely v hrudníku odevzdají lehce přes 200 J. Komolý kužel Br. .45 udělá větší škodu, ale to srovnání už poukazuje na smrdící mýty české střelecké komunity.

Maka za 6000 bych si od Beareky nekoupil, to je od nich celkem neslušnost.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#58 » pát 31. led 2014, 22:29

pro: JoeBiden

podařilo se mi jej spustit na mobilu. Už jsem ho viděl a to i v jiné, delší verzi.

V tomto videu je dle mého jasně vidět, jak nebezpečný (a účinný) náboj 9mm Makarov může být. Proto bych o něm netvrdil, že je na obranu nevhodný. Zde je jeden z jasných příkladů, že je vhodný :D

Ale nejen on. Záleží fšak na více faktorech. I "blbou" malorážkou zabiješ a .45-tku přežiješ. Ale to je případ od případu. Jde spíše jen o to, který náboj má větší šanci na zastavení útočníka. Čím větší a silnější, tím větší šance, ale ta úměra není přímá. Zase zde však svou roli hraje více faktorů.

Pokud se má vybírat malá pistole na nošení, tak v této kategorii je asi největší výběr v pistolích s dynamickým závěrem. Tedy o ráže .22LR až po 9mm Makarov. Ceny těchto nábojů (kromě .22LR) jsou ale o něco vyšší, než asi nejpoužívanější pistolový náboj 9mm Luger. Tento náboj jak známo vyžaduje již uzamčený závěr, tedy o fous složitější konstrukce. I zde se však najdou malé pistole s uzamčeným závěrem na náboj 9mm Luger.

A opět jsme u toho problému, jakou si vybrat. A co zkusit si přečíst: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=33&t=119&allposts=1 ?



Pirožkin
Příspěvky: 14

Příspěvek#59 » sob 1. úno 2014, 19:09

Vážení přátelé,
Malá pistole na nošení - já nosím Taurus PT-738.
Bez nábojů to váží 295 gramů
Vejde se do kapsičky u trenýrek.
Nosím to zcela zjevně a přitom skrytě - v opaskovém pouzdře upraveném tak, že vypadá jak mobilní telefon - kamarádka mi tam vyšila nápis Nokia . Venku je to za necelé 2 vteřiny.
Na obranu vynikající zbraň.
Ráže 9mm Browning.

Nevýhody:
— drahé střelivo - pro nácvik S&B cca 8 Kč/kus, pro nošení doporučuji LRN nebo FMJ FN od Hornadyho cca 20 Kč/kus.
— Na střelnici to není - střelba je pro ostrý zpětný ráz nepříjemná. (Holt je to na nošení, ne na sportovní střelbu)
— Black Mamba od Fiocchiho mu nechutná, asi tak 10 % nábojů zůstává visel na skluzavce. (Ale Vlašim i Hornady zcela bez problémů).
— stojí to přes deset talířů

Pro mě je to jasná volba.

Ovšem pro obranu domova - tam by to chtělo něco s podzvukovým střelivem, buďto něco těžkého v ráži .45 ACP,(1911, ČZ 97, Llama) nebo rovněž těžkou zbraň v 9 Luger (viděl jsem Llamu v devítce ) a použít podzvukové střelivo s tupým nosem.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#60 » sob 1. úno 2014, 19:41

Pirožkin píše:— Black Mamba od Fiocchiho mu nechutná, asi tak 10 % nábojů zůstává visel na skluzavce. (Ale Vlašim i Hornady zcela bez problémů).


to je chyba munice, BM stojí prostě za kulový

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů