Zbraň na nošení

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#31 » stř 29. led 2014, 14:30

Mě to dělalo křivé vyústění zásobníku. Musel by to vidět někdo, kdo má CZ-50 a její závady v oku - to se týká obecně spolehlivosti této zbraně. CZ-50 je tak levná proto, že se jí vyrobily statisíce, je to 60 let stará zbraň (byť imho povedená) a dnes nemá využití pro sport ani obranu.

Pokud Phantoma nemáš na sport, nebo jen na nějakou rekreační disciplínu akční střelby (LOS), pouvažoval bych i o prodeji a koupi jedné pořádné zbraně. Mít u sebe tisícema ran prověřenou spolehlivou moderní zbraň s dobře čitelnejma miřidlama (oceníš, až ti v šeru přes řídící oko poteče krev z roztrženého obočí), kterou pravidelně trénuju a střílím, je imho o kousek lepší než veterána v 7,65.

G36, G26, Taurus 145, Springfield XD-S, z CZ RAMI, Duty...

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#32 » stř 29. led 2014, 14:33

Co nějaký plasťák? Glock 19 jsem svého času nosil a ani o ni nevěděl. Teď nosím 1911 velikost Commander a taky v pohodě. Nebo nějaký 2-4" revolver?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » stř 29. led 2014, 14:49

... a pokud by to mělo být jednořadé a v Lugeru tak kromě W-PPS taky Kahr P/PM..., Taurus 709, Ruger LC9, něco dělá Keltec, Beretta Nano. Kahr má předepnutou spoušť, ostatní asi DAO (neověřoval jsem). S SA spouští by pak bylo STI LS9, Kimber Solo... ale to jsou kuriozity. V bazaru bývají tihle prcci jen výjimečně, takže si raději připrav 15-20 na novou.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#34 » stř 29. led 2014, 16:14

ted vysel malej glock 42(380.auto) a 41(45.auto)

Uživatelský avatar
Kein
Příspěvky: 8

Příspěvek#35 » stř 29. led 2014, 16:27

No já si chci nechat Phantoma jako hlavní zbraň, jako voňavku na rekreační střelbu a pak právě nějakou starší na lítačku, u které budu provádět jen pravidelnou údržbu, ale nebude mi na ní vadit nějaké to ošoupání nebo škrábanac z nošení.

G26ku má brácha a je to super subkompakt, ale přijde mi docela široký (asi tak jako Phantom), a asi bych s ní měl mateřský komplex jako s Phantomem, protože už je to taky dražší zbraň a vadilo by mi jak se pomalu ošoupává a ničí od potu...snad jen leda kdybych koupil nějaký jetý kus za pár zlatých. Hledám právě takovou pistolovou Felícii, co poslouží, není nějak výjmečná a snese škrábanec.

CZ 50 mě napadla proto, protože jí má bratranec a básní mi o ní, je pravda, že když jsem si ji zkoušel tak mi na ní vadily jen dvě věci - netvarovaná rukojeť a pak ráže, resp. cena za náboj. Jinak střelba jako míření nebo zpětný ráz mi velmi vyhovovaly má strašně úzké mířídla a mušku a zjistil jsem, že mi to velmi vyhovuje.

Ještě mě napadá, jaký máte názor na ráži .22 LR na sebeobranu?
Naposledy upravil(a) Kein dne stř 29. led 2014, 16:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kein
Příspěvky: 8

Příspěvek#36 » stř 29. led 2014, 16:46

Int1m1thy píše:ted vysel malej glock 42(380.auto) a 41(45.auto)

Jestli bude i něco v 9x19 tak myslím, že vím co bude moje další zbraň.



hh
Příspěvky: 15

Příspěvek#37 » stř 29. led 2014, 16:49

http://temneuzemi.webzdarma.cz/Palne_zb ... e_22LR.htm

Jinak platí, že v krizové situaci malorážka u pasu pořád podstatně užitečnější než kosa doma v trezoru :-)



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#38 » stř 29. led 2014, 17:11

kup Makarov pm taky o něm přemýšlím :?



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#39 » stř 29. led 2014, 17:28

Po prostřelení prasete o síle lidského hrudníku si padesátková 7.65 mm nese ještě 80 J. Pokud bydlíš ve městě, používáš noční MHD nebo tak.... naprosto, zcela absolutně, ale krajině nevhodná. 7 kg spoušť je taky recept na katastrofu.

Kahr CM/PM9 je se svou hlavní ve spojení se subsoniky na samé hraně použitelnosti, přestože se mi spolu s Walthrem PPS neskutečně líbí, tak počítej po průstřelu stále s ~ 75 J.

Za sebe opravdu doporučuji Kahr P380 a Walther PPK v ráži 9 mm Br. Ve spojení s Winchestrem komolý kužel se u prvního modelu průstřelu nedočkáš a u PPK bude mít střela jen jednotky joulů.

Obě zbraně se nádherně nosí, PPK má sice pojistku, ale pevnou - není se třeba bát náhodného zajištění.

Ruger LC9 je šrot. Makarov bude mít po průstřelu kolem 100 J - opět nevhodné.

Rozdíly v zastavovací schopnosti FMJ v 9ce Br., Luger a .45 z hlediska praktického použití nejsou.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » stř 29. led 2014, 17:49

Táta má CZ50 a taky má problémy s podáváním nábojů ze zásobníku.Já si přesně k tomu účelu,který popisuješ, vybral Walthera PPS.Ale sehnat ho někde za rozumnou cenu je teď dost umění.

Sent from my Nokia Lumia using Tapatalk

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#41 » stř 29. led 2014, 20:05

Opravdu netuším, co vede JoeBiden k názoru, že Makarov je na obranu nevhodný, ale je to patrně jeho názor (nepomlouvej mi mého Makarova !! :lol: ;) ) Nelze vycházet jen z nějakých tabulek.
Co se týče ideálního střeliva na obranu, tak ani zde se neshodli ani ti velcí odborníci. A to se o ideálním náboji vedou praktické zkoušky i teoretické debaty již několik desetiletí.
Nicméně není třeba smutnit :D I s takovou malorážkou se lze účinně bránit, ale vyžaduje to spíše již nějaké praktické zkušenosti. Když jsem si zkoušel s Berettou 70 r. .22LR to co s Makarovem (rychlé vytažení, namíření a několik výstřelů na lumpa), tak jsem dospěl k názoru, že k eliminaci útočníka dvě rány jako s Makarovem asi stačit nebudou :cry: Spíše 4 i více. Ale to je můj názor.
Náboj 7,65 Br. je dle mě na to samozřejmě lépe než .22LR, ale hůře než 9mm Br. nebo 9mm Makarov či 9mm Luger. Tyto "devítky" zase jsou "slabší" jak .40 SW nebo .45ACP. Ale i ty mají své nevýhody.
Vždy je to o určených prioritách, praktických zkušenostech a osobních preferencích. I v odborných časopisech, případně na internetu se dají sehnat kvalitní informace. O náboji na osobní ochranu lze vést dlouhé diskuze.



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#42 » stř 29. led 2014, 20:26

A co lešeňová trubka.Tou když nekoho jebneš tak už nevstane :lol: :lol: :lol: Před vánocemi se holka v USA ubránila tlustému negrovi malorážkovou pistoli.Koupil 3 do hrudi a skapal.Ráže není všechno,je dobré se trefit a také se neposrat.To první se dá natrénovat.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#43 » stř 29. led 2014, 20:37

Makarov je nádherná pistole, ale 100 J po průstřelu (to je ~ 150 m/s) je zcela nevhodné. Ten komolý kužel 9 Br. tam v těle s 2,5 palcem LCP/P380 zůstane nebo s 3,5 palcem PPK vyletí...ale tak s 30-40 m/s. Sám proto beru a nosím právě PPK.

Rozdíly mezi 9 Br. začínaje a .45 konče budou a jsou u FMJ zanedbatelné. .45 je nejsilnější..ale jen o procenta. Na netu je dost srovnání FMJ v gelu. Malorážka ale bude pravděpodobně hodně nedostačující.

Silně pochybuji, že v ČR najdeš útočníka, co ho nezastaví 2 střely 9 Br. - .45 do prsou. Nože jsou pochopitelně výjimka, tam je to na mag dump.

http://youtu.be/JTIxVcPM4H0?t=57s

edit: pokud chceš bazar, tak se tu občas vyskytují FEGy, Astry a varianty Radomů mezi 2 - 4 kkč

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#44 » stř 29. led 2014, 21:44

Nevím, kde bereš ty údaje o průstřelu nebo jak si k tomuto tvrzení došel (praktické zkušenosti, ukázky, video, odkazy ... ?), ale takhle jednoznačně odsuzovat náboj (nikoliv pistoli) si myslím, že není moc dobré. Záleží na více faktorech. Jen želatina ti neřekne vše. Spoustu věcí ano, ale takto hned jen podle ní udělat závěr ?
Mimochodem to video nejde jen tak spustit. Ani když se přihlásím :cry:



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#45 » čtv 30. led 2014, 06:57

A co takhle Kevin?Malej,lehkej a hlavně spolehlivej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů