Zbraň na nošení

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Daniel92
Příspěvky: 16

Příspěvek#1 » stř 14. srp 2013, 15:30

Nedávno jsem dodělal ZP a jako snad každý "Éčkař" hledám svou první zbraň na nošení.
Diskuzí na toto téma jsem našel několik a chápu, že každému zkrátka sedí něco jiného :idea: .

Rád bych ale shrnul vaše tipy na kousky, které rozhodně stojí za to vyzkoušet.
Prosím tedy o uvedení konkrétních modelů, nejlépe i s krátkým zdůvodněním, proč právě tato.
Nováčci jako já tak budou vědět, co určitě nemají zapomenout vyzkoušet.

Předem každému děkuji



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#2 » stř 14. srp 2013, 15:39

Prave se mi poprve postavil a hledam idealni zenu, poradte... :-(

Moje kristalova koule rika, ze nema dostatek vstupnich dat... To zalezi jakou mas postavu, styl oblekani, v cem chces nosit (vnitrni/vnejsi/ledvinka/kapsa, jestli chces jen nosit nebo s ni i "sportovat", atd atd atd .............................

Nekdo na sobe v pohode schova 1911, jiny s bidou Ruger LCP. Osobne bych rekl, ze primereny kompromis je neco velikosti G19 ve vnitrnim pouzdre. Vetsi zbrane jsou napadne, mensi se zas blbe drzi (ale zase zalezi na velikosti rukou)....

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#3 » stř 14. srp 2013, 16:05

Občas nosím Smith & Wesson SD9. A proč? Protože je příjemná a mám pocit, že je tak akorát.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 14. srp 2013, 16:28

Jedině praxe ti pomůže zůžit výběr na to, co ti opravdu sedne. Na začátek něco běžné velikosti nebo kompakt, prostě pistoli "na střílení" (i služební velikost lze nosit, případné kompromisy směrem k nositelnosti řešit až v pokročilejší fázi). Ráži takovou, aby tě cena střeliva neodradila od pravidelného tréningu. Určitě máš něco, co se ti líbí - to si kup, i kdyby to nebyl ideál, naučíš se na tom a pak třeba zbude do sbírky.

Vyzkoušení pár ranama na mířenku stejně moc neřekne, ale když už teda....: projít typově odlišné pistole: CZ a K100, Glock (XD a podobné), 1911...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 14. srp 2013, 16:59

Téma Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit jsi četl? Co jiného tady plánuješ znovuobjevit? Když sám jsi neurčil vůbec žádnou specifikaci/požadavky.



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#6 » stř 14. srp 2013, 17:33

E-Ryc píše:Prave se mi poprve postavil a hledam idealni zenu, poradte... :-(

Nekdo na sobe v pohode schova 1911, jiny s bidou Ruger LCP. Osobne bych rekl, ze primereny kompromis je neco velikosti G19 ve vnitrnim pouzdre. Vetsi zbrane jsou napadne, mensi se zas blbe drzi (ale zase zalezi na velikosti rukou)....


Slyšel jsem dokonce legendu o postavičce, která ukázala, že jde schovat Glock26 na nudapláži :D

Uživatelský avatar
Daniel92
Příspěvky: 16

Příspěvek#7 » stř 14. srp 2013, 18:29

Já spíše doufal, že toto vlákno bude takové přehlednější v tom, že každý napíše jen konkrétní zbraň a zdůvodnění. Např:

Walter PPS - lehký, úzký, dobře nositelný. Má ale pouze 6-7 ran.

Pokud se vám ale zdá, že zakládám něco stejného jako předchozí vlákna, pak se omlouvám za zdržení a prosím o smazání.

Uživatelský avatar
Daniel92
Příspěvky: 16

Příspěvek#8 » stř 14. srp 2013, 19:13

Ale máte pravdu a dodatečně dodávám info:
Hledám něco primárně na stálé nošení a nějaký trénink na střelnici. Cena do 15 tisíc.
Uvažuji nad Glockem, Alfa Defender, Makarov PM, Walter PPS. Levnější modely vezmu nové, dražší již použité.
Zkrátka vyzkouším a uvidím. Pokud by jste ale měli další tipy, co bych měl určitě vyzkoušet, rád si nechám poradit.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#9 » stř 14. srp 2013, 19:52

Já mám spíš větší ruku a perfektně mi sedí Glock s rámem 29/30. Je krásně nositelnej a zároveň se s ním dobře střílí, protože ještě není úplně malej. A jako bonus výkonná ráže na sebeobranu. Jediná nevýhoda je snad jen dražší střelivo.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 15. srp 2013, 08:21

Daniel92 píše:Zkrátka vyzkouším a uvidím.

To je opravdu to jediné, co můžeme doporučit, dokud se ti výběr nezúží. Každý má jinak velkou ruku, jinou postavu, jiné představy a potřeby...
Zajeď na srazy, výstavy, závody LOS nebo do dobře vybavených obchodů a zkoušej - sebelepší věc, která nesedne, je jen k vzteku.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#11 » čtv 15. srp 2013, 11:04

Já nosím všelicos. Podle situace. Někdy Walter PPK, protože je malý a pod lehkým oděvem se snadno schová. Malost má pochopitelně své známé nevýhody: 7,65Br, 7 včelek, málo hmoty na zpětný ráz, dynamický závěr se svými výhodami i nevýhodami. Jindy nosím NC226. Tedy spolehlivá velká zbraň, která se dobře drží a kontroluje při střelbě. Přiměřená ráže s velkým zásobníkem. Ale to chce se oblékat kapku jinak. Mám ji ale raději, než PPK. Jako náhradní (nezaměňovat se záložní) mám full CZ85. Někdy uvažuji, že bych zkusil nosit i tu 1911. Nositelná pouzdra bych na ni měl.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#12 » čtv 15. srp 2013, 12:00

Nechci tady být za nějakého mravokárce, ale myslím, že nezačínáš dobře. Už to, že máš čerstvě zbroják, nastříleno prd a hledáš zbraň a nošení. Ale abych jenom neprudil. :-) Podle mě, je nejlepší koupit na záčátek za 5.000,- nějakou starší CZ 75 (nebo něco podobného) začít střílet, prohnat laufem pár tisíc a pak teprve má cenu vybírat. Co teď poznáš? Jak ti sedí? Jsi si jistý, že máš správný úchop? Zpětný ráz? S čím to budeš porovnávat? Spoušť? Buď si jistý, že po pár tisících budeš mít úplně jiné nároky. Navíc, běž na střelnici, puč si pár pistolí, kup do nich střelivo a pak to jdi zaplatit. Nevím jak jinde, ale např. v Brně se to pěkně prodraží. Mnohem lepší mi příjde začít docházet na střelnici s vlastní zbraní, připojit se k nějaké skupince, začít střílet LOSík, LOS nebo cokoliv jiného a za pár měsíců ti projde rukama fůra pistolí a ušima hora informací. :-) Pak bych teprve kupoval nějakou dražší zbraň "na nošení". (Tu starou pistoli prodáš s minimální státou, nebo si jí z nostalgie necháš). Není to tak dávno co jsem to sám řešil, tak si to ještě dobře pamatuju. :-)



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#13 » čtv 15. srp 2013, 17:41

Nejlepší asi bude skočit na nejbližší střelnici a koukat a ptát se přímo střelců.
Střelecká souťěž uvidíš i jak to šlape.
Volba dle velikosti tvojí ruky a dále účel atd. ...... ;)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#14 » pát 16. srp 2013, 10:45

Daniel92 píše:Já spíše doufal, že toto vlákno bude takové přehlednější v tom, že každý napíše jen konkrétní zbraň a zdůvodnění. Např:
...

Jak píše lekar.t, osobní zkušenost je nenahraditelná.
Jak píše KarlosP, nejdřív musíš se zbraní zacházet bezpečně, a správně ji ovládat i ve spěchu, stresu a zpocenejma rukama. Pak se musíš jakž takž trefovat. A pak má smysl začít uvažovat o něčem menším a lehčím.
Kup si fullsize či kompakt, který se ti líbí (glock, čezeta, HK, nějaká 1911) a s čím budeš rád a hodně střílet. To je nejdůležitější vlastnost pistole.
Jakákoliv moderní zbraň je bezpečná, dá se s ní dobře střílet, a dá se prodat za +- stejně, za cos ji koupil. Je to jako s ženskou, na první pokus se dá trefit životní volba, ale byla by to fakt velká náhoda :lol:
Co třeba G19 3. či 4. generace (podle toho, na co líp poskládáš prsty, mají dost jiný úchop)? Spolehlivá zbraň, dost velká na komfortní střelbu, přitom dobře nositelná, kvalitní a stále po ní existuje poptávka, takže když to nebude ono, prodáš ji za +- stejný prachy, cos ji pořídil...



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#15 » pát 16. srp 2013, 15:27

A už je to tu

Já zas mám SP01 Tactical paráda , kus železa s kohoutem (odborně kohoutek) tritia.
Božský výrobek (když Joe konfortní tak já ......... , no to budete koukat) úchop, spolehlivost.
Moc se neprodávají , pokud to není napadeno "kutilem domácím" neváhej. 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AT.50 a 9 hostů