Povystrelove zplodiny a kontrola na letisti

Co jinam nepatří...


alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#1 » čtv 28. srp 2014, 15:21

Chtěl bych se zeptat jak odolné jsou povystrelove zplodiny. Rad bych totiž na cestu do USA jel v botech a s batohem co nosím i na střelnici. Diky tomu ze sem diabetik s pumpou tak mne při každé kontrole v USA dělají stery z ruky a z pumpy. Jde o to jestli bude stačit batoh vyprat a boty otřít mokrým hadrem nebo pro jistotu jet v něčem jiném. Nevím totiž jestli i přes vyprani/umytí nehrozí přenos na ruku. S pumpu na střelnici taky manipulují- čím ji otřít aby na ní nic nezbylo. Diky moc za rady.

Ales

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#2 » čtv 28. srp 2014, 15:41

A je to problém? Nevím, jen se ptám...



Návštěvník

Příspěvek#3 » čtv 28. srp 2014, 16:17

Proc by to mel byt problem? Kontroluji drogy. Z pohledu pecliveho kriminalistickeho zkoumani to ze sebe a z hader stejne nedostanes.



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#4 » čtv 28. srp 2014, 18:10

No nechci zadat sebemenší příčinu vedoucí ke zdržení-mám málo času na přestup. Jinak těmi stery se v chromatografu nebo jak se to jmenuje testuje přítomnost základních látek sloužících k výrobě výbušnin. Drogy ne.



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#5 » čtv 28. srp 2014, 18:16


Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 543
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 7. zář 2014, 22:22

Letěl jsem do Londýna s batohem, co v něm normálně vozím střelivo a nebyl sebemenší problém.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 6. dub 2017, 19:13

To mě dneska zařval stroj v Kolíně nad Rýnem. Týpek u pásu docela zblednul strachy a opatrně mi říká že test na výbušniny je pozitivní. Tak jsem se usmál a velmi slušně mu řekl, že jsem legální držitel zbraně a tak je možné, že stopy střelného prachu z oblečení apod. se mohly dostat i do kufru. Tak mi řekl ať na své věci nesahám, že provede ještě další zkoušky a chtěl vidět palubní vstupenku, tak říkám že jí mám v mobilu a zda na něj smím sáhnout, což mi dovolil, opsal si číslo palubní vstupenky. Zatím přišel pohodový policajt, něco si řekli německy a já mu říkám, že jsem legální držitel zbraně v domovské zemi, že nejsem ozbrojen, ale že nějaké stopy střelného prachu mohou na mých věcech přecijen být. Tak byl v pohodě jen se ptal na účel cesty a odkud že jsem. Provedli další test s pozitivním výsledkem. Pak provedli důkladnou kontrolu obsahu kufru na což jsem mu řekl ať jej libovolně prohlédne, a musel jsem se podrobit dalšímu ošahávání tentokrát důkladnému ale profesionálnímu a skenu bot skrz rentgen. Potom se už viditelně uvolnili, poděkovali za spolupráci na což jsem odvětil že jen dělají svou práci a nemají se za co omlouvat a mohl jsem si sbalit věci a jít. Jasně, je to zdržení, ale nějak mě to netrápilo. Litám pomalu každé dva týdny a tohle se mi stalo poprvé za více jak rok co mám ZP. Rozhodně mi přišlo lepší vyklopit možnou příčinu než jim říkat něco jako: "To přeci není možné aby byl ten test pozitivní, já v kufru nemám bombu, copak jsem nějaký terorista?" se obávám že to by mě asi první policajt vyválel v prachu :D chce to klid, na pražském letišti bych problém nečekal, tam jsou v pohodě. V USA bych se taky nebál, tam snad vůbec pochopí když kápneš božskou že to jsou boty apod. co nosíš i na střelnici. Vždyť jsou prozbraňoví ;)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#8 » čtv 6. dub 2017, 20:33

Jednou jsem procházel rámem na letišti v Praze. Bezprostředně po průchodu se nic nestalo, ale o pár vteřin později začal pípat. Když má člověk u sebe nějaké kovy, řve hned. Tady jsem měl pocit, jako by chvíli trvalo, něž si mě rám "očuchá" a vyhodnotí to.
Udělali mi nějaké stěry z rukávů a dalších míst na oděvu, trochu probrali zavazadlo, ale bez keců pustili. Shodou okolností to bylo dva dny potom, co jsem byl na střelnici ve svetru, který jsem měl na sobě při průchodu tím rámem. Lítám docela často, ale tohle se mi stalo jen jednou právě po té návštěvě střelnice. Možná to byla náhoda, možná nějaké čidlo opravdu zachytilo povýstřelové zplodiny. Ten svetr asi celkem dobře lapá všechno, co lítá ve vzduchu a rukávy jsou při střelbě hodně blízko pistole.
Od té doby projistotu nelítám ve svetru, ve kterém střílím. Sice to nebylo při kontrole žádné drama, ale zbytečně přitahovat pozornost kontroly není dobré. Mohli by se pak začít zajímat třeba o věci jako taktické pero, které mívám při cestách do zahraničí u sebe, atd. :-)

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 6. dub 2017, 20:38

Joo taktické pero je někde problematické. Předevčírem se v Berlíně nelíbil můj hexflex.com, si ho tak podezřele prohlížel, tak říkám, to by mělo být OK. Tak mě pustil. Občas dělají hrozná kina a pak ti v letadle dají kovové příbory a pivo ve skleněné lahvi :D

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#10 » čtv 6. dub 2017, 20:53

Člověk si na létání musí vybrat nějaké pero, které nevypadá na první pohled moc nebezpečně. Cílem není mít ultimátní zbraň, ale alespoň něco. :-) Některé mají vzhledem blíž k obyčejné tužce, některé vypadají víc jako zbraň.
Na létání do zahraničí nosím tohle: http://www.zbranerudna.cz/shoshannah-sr ... edive.html
Vypadá celkem neškodně a hlavně na sobě nemá žádné nápisy.
Přeci jen, u něčeho, co má na sobě napsáno UZI nebo Smith & Wesson by se mnohem hůř vysvětlovalo, že to je jen tužka, obzvlášť pokud čidla načuchají povýstřelové zplodiny. :-D

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 6. dub 2017, 21:12

Jo to je malinko lepší. Já sebou žádnou zbraň nevozím, tak nějak je na služebkách menší šance napadení, všude s řidičem, v práci, na hotelu nebo na letišti. Tak je šance napadení menší. Kdybych se hodně coural po venku, což v německu nedělám večer rád, protože mám pocit že mě tam chce půlka lidí co se večer pohybují venku vykuchat. Jinak jako úderová zbraň ještě může posloužit svítilna, jejíž účel se snadno vysvětluje, zrovna nějakou vybírám a nemůžu se rozhodnout a když už se mi nějaká líbí tak buď jí v ČR nejde sehnat nebo stojí vyšší tisíce, což si vnitřně neobhájím.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#12 » pát 7. dub 2017, 06:46

To oldamehand: Rám tě neočuchával, je nastaven tak aby náhodně vybíral cestující, kteří budou testováni na výbušniny. člověk, myslím kontrolora, nedokáže provádět dlouhodobě náhodný výběr, dřív nebo později se začne chovat podle nějakého vzorce, který lze odpozorovat, tzn, že bude brát na stěry např. každého desátého. Proto svěřili tento výběr procesoru.
Já osobně si věci, které přišly do styku s mými zbraněmi municí apod. do letadla zásadně neberu. Připadá mi to zbytečné, nerad bych zkysl někde v Dubaji poté co nestihnu přestup, díky nějaké zevrubné prohlídce a vysvětlování, že jsem střelec.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#13 » pát 7. dub 2017, 08:08

O tom náhodném výběru jsem slyšel už dřív a párkát mi rám zapískal, i když jsem u sebe neměl nic kovového, ani oblečení, ve kterém jsem dřív střílel. Ale to se obvykle stávalo ihned při průchodu. Tady to bylo až s několikavteřinovým zpožděním, jako by opravdu chvíli trvalo, než nějaký čidla nasají vzduch a vyhodnotí vzorek. Ale neříkám, že to muselo souviset. Jen, že to prostě bylo jiné chování než při jakékoliv dřívější kotrole.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 7. dub 2017, 09:32

Bohužel úplnému kontaktu s věcmi co mohou být kontaminovány ze střelnice a věcmi, které člověk vozí sebou nejde vyloučit. Nemluvě o tom že v "kabelce" co nosím každý den, čas od času nosím pistoli na místa kde buď není pásek ideální nebo žádoucí. Oblečení ze střelnice také klidně může přijít do kontaktu s kufrem. No a zmeškání letadla se není důvod obávat, když se dodrží pravidlo jedné hodiny před nástupem. Docela by mě zajímalo zda na odbavených zavazadlech tuto kontrolu také dělají namátkou nebo zda si tam vystačí s RTG.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#15 » pát 7. dub 2017, 10:51

Rámy neočichávají na dálku, jedná se opravdu o náhodný výběr k provedení kontroly citlivou mašinkou, která teprve čichá výbušniny. :mrgreen:
Známý mi říkal, že musí dle plánu testovat asi 10 % cestujících...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů

cron