Moderní jednořadé subkompakty aneb co si dnes můžu pořídit

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#106 » sob 7. říj 2017, 08:07

Já zkoušel cca před pûl rokem tu PPS, střílelo se perfektně, držení s delším zásobníkem super. Srovnávat jsem mohl jen s G43, to vyznělo jednoznačně ve prospěch PPS... Tři zásobníky v balení.
Ta XDS vypadá fakt super, asi je i pekelně tenká (0.9"XDS vs 1.0" PPS vs 1.02" G43), ale pokud není u nás rozumně sehnatelná, tak je to problém. Podle mě je tloušťka zbraně jedna z nejdůležitějších vlastností (kromě projevu při střelbě samozřejmě), která ovlivňuje vhodnost pro skryté nošení. Délka a výška dle mého takovou roli nehrají (hlavně u IWB pouzder).
Asi zatím u mě vyhrává ten PPS, z důvodu dostupnosti (i doplňků) a rozumných vlastností.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#107 » sob 7. říj 2017, 08:44

Pak ještě Kahr má v nabídce single stack, zpravidla Dao nebo DA.

A pak Smith wesson mp9 shield. Střílel sem, o chlup méně komfortní střelba než pps m2. Objektivně stejně velmi velmi dobrý. Ale pps m2 je nepochopitelně dražší plus vylupovani hlavně, než shield.

U mě ve výběru vede xds, pak pps m2 nebo shield.

Uživatelský avatar
Tonda Blaník
Příspěvky: 3

Příspěvek#108 » ned 12. lis 2017, 09:10

Takže aktualizace stavu ;). Říká se, že nikdo nezůstane u své první zbraně a už je to tady... LC9s pro střílí dobře a přesně, kope ještě snesitelně, je lehoučká, placatá, skvěle se nosí. Začíná mi ale vadit vzhled. Prostě svým tvarem a provedením spíš připomíná hračku nebo zapalovač, než skutečnou zbraň. Proto jsem začal uvažovat o Shieldu a to rovnou v .40 nebo .45. Skvělé ráže na obranu, ale už tuším, jak mi za chvíli začne zase vadit hmotnost a velikost (potřebuji nosit hodně nenápadně, plus mám na 115 kilového chlapa malé ruce). Ale Shield prostě vypadá "dospěleji" a hlavně ty ráže :lol: To jsem celý já...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#109 » ned 12. lis 2017, 09:26

Jelikož se nosí skrytě, tak vzhled bude asi to poslední, co bych řešil ve vlastnostech EDC jednořadého subkompaktu. A to ještě LC9s vypadá víc dospěle než třeba LCP :-D
Stejně si drban bude myslet, že to je plynovka, dokud nevyletí projektil...

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#110 » ned 19. lis 2017, 04:15

2 audis: Dnes jsem ji viděl na netu na střeleckém servise skladem ....



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#111 » ned 19. lis 2017, 11:22

U malých zbraní je potřeba dávat pozor na abnormality palce, pokud je více zakřivený než je normou u populace, tak občas umí zavadit o záchyt závěru. Takže i toto je potřeba vyzkoušet, popř. opravit.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#112 » ned 19. lis 2017, 11:30

Včera jsem střílel z glock 43 a při střelbě se uvolnoval zásobník z šachty, z tohoto důvodu nenabil se další náboj. Skoro po každé ráně. Stával se to všem. Jednalo se o předváděcí model. Najeto prý středně (blíže neurceno). Prý určeno na 10 tis ran, ne 30 tis (lidské zhodnocení, nic vic) . Před rokem s g43 tento problém u mě při střelbě nebyl.
Naposledy upravil(a) audis dne ned 19. lis 2017, 11:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#113 » ned 19. lis 2017, 11:38

Zhodnocení soustrelu různých zbraní během předváděcí akce, které jsem se účastnil, děkuji organizací kurzystrelby.cz. Vzdálenost 10 m:
- rozptyl 2 krabičky cigaret... shodně ruger lcr (38special revolver pouze DA, 1,87", dlouhá spoušť konstantní sily), ruger lc9 s pro ( luger, dlouhá spoušť konstantní ne velké síly, dost kope ve své kategorii), glock 43 (luger, divná spoušť) .
- rozptyl 1 krabička... Glock 17 nebo 19 Gen5 (docela to šlo spoušť držení příjemné) , glock 23 s kompenzator (40SW),
- půl krabičky cigaret... Ruger sr1911 (bodová spoušť třeba ladeno nevim, 45ACP). To byla bomba ten soustrel a briskní chování :-D



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#114 » ned 19. lis 2017, 13:39

audis: Já si tu předváděcí G43 nemohl vynachválit. Správce střelnice sice hlásil, že polovině lidí se daří vyhazovat zásobník. Pro mne ale ve srovnání s G19 gen5 a G42 tenhle prcek sednul.
Možná je to o navyklém způsobu držení, rád střílím s čz 50/70. Každopádně soustřel jsem měl na 15m 5cm. S G42 15 a G19 mi vůbec nesedla.
Za mne, kdyby G43 měla místo zásobníku s botkou 8 ranný zásobník, tak je to adept na koupi.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#115 » stř 22. lis 2017, 16:50

mobil-man píše:Jelikož se nosí skrytě, tak vzhled bude asi to poslední, co bych řešil ve vlastnostech EDC jednořadého subkompaktu. A to ještě LC9s vypadá víc dospěle než třeba LCP :-D
Stejně si drban bude myslet, že to je plynovka, dokud nevyletí projektil...

LCP mám, variantu custom, která má krásnou červenou spoušť. :-) Díky své velikosti se nosí skvěle, je to poměrně přesná zbraň, ale vypadá opravdu jak hračka. Odstrašující účinek tedy bude patrně velice omezený, což je škoda, protože většína případů obrany zbraní se prý obejde bez střelby. Musím se smířit s tím, že pokud někdy své LCP na grázla vytáhnu, nejspíš to skončí střelbou, protože asi bude LCP považovat za zapalovač ve tvaru pistolky.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#116 » ned 4. říj 2020, 19:55

Zkusím oživit vlákno - máte někdo typ kvalitní a "skutečně kapesní" pistolku vyvinutou za poslední, řekněme, dva roky?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#117 » ned 4. říj 2020, 20:03




Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#118 » pon 5. říj 2020, 13:25

Nejsem schopný říct, kdy byla vyvinutá, ale je skutečně kapesní a jediný "problém" je, že se dá lehce zapomenout, že ji vůbec člověk má, jak je lehká... Ale pouze DAO spoušť ;)
https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/Sm ... 2619p.html



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#119 » úte 6. říj 2020, 06:30

Kamaradka ma Berretu Pico. Je s tim naprosto spokojena, nosi to v kapse bez naboje v komore a nejde to na ni ani poznat. Podotykam, ze nosi obleceni vypasovane na telo.



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#120 » úte 6. říj 2020, 10:55

Pico je zajímavá, ale nedá se nikde zkusit. Má dost vysoké tělo a rukojeť je krátká tak na 1 a půl prstu. V praxi to možná nevadi, nevím.

https://www.handgunhero.com/compare/ber ... -ruger-lcp

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů