Moderní jednořadé subkompakty aneb co si dnes můžu pořídit

Co jinam nepatří...


hnckv
Příspěvky: 13

Příspěvek#61 » úte 23. úno 2016, 14:42

Co třeba KelTec p3at? Mne se líbí, jak je udělána na tahání a poměr funkce a užitné hodnoty. Hlavně jsem viděl recenze online, u nás jsem nezjistil, kdo to dováží.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#62 » úte 22. bře 2016, 20:54

Na svou minulou otázku ohledně Kevina jsem se nedočkal odpovědi (nestěžuji si, pravděpodobně se lidi s těma Kevinama moc nepářou) :-)
...tak jsem koupil ten dlouhej zásobník na 9 s prodlužovací botkou. Kevina jsem si půjčil a vyzkoušel s dlouhým zásobníkem. Kupodivu, dost dobrý... drží se to mnohem líp, vejdou se mi tam všechny prsty a tím pádem střílení o moc lepší, jednou rukou i oběma. Na 10 a 15m většina v černým (a to s ním nemám zkušennosti), na 5m většina v černým bez míření. Pažba je o dost delší a Kevin už se s ní nevejde do peněženky, do chlívečku na drobný. Kevin se zásobníkem funguje spolehlivě, pouze poslední náboj to nikdy nepodalo ať jsem nabil jakýkoli počet. Ale pravděpodobně se to zaběhne, je to nové a vypadá to, že někde nahoře se podavač zadrhne, protože je neochozený.
Jediný malý mínus - Kevin s prodlouženou botkou vypadá úplně příšerně, s tím člověk fakt nemůže udělat parádu, prostě "protéza".... ale nepotřebuju s tím honit vodu, tak mi to až tak neva.
Na 99% jdu do Kevina. Spolehlivej, malej, dobrej.



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#63 » stř 23. bře 2016, 00:34

Taky mě láká KEVIN jako záložní zbraň , opravdu pro skryté nošení jako stvořená pistolka. Domácí produkt a pokud se trefím na 10 m do pistolového terče, nacvičím uchop obouruč a jednoruč není co řešit .... ani ráži.... ono kdyby nebylo nic tak zlatý 0.22 - nechtěl bych být utočník trefený "jenom" touto ráží.....



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#64 » sob 9. dub 2016, 16:09

dobre odpoledne, vim ze to nebylo v pozadavcich, ale co treba G36?
taky jednorady zasobnik, a pro osobku primo delana....
a jinak dotaz: single stack SA/DA s vnejsim kohoutem?
(aby byla moznost nosit naboj v komore, a pritom s velkym odporem spouste pro prvni ranu)
aktualne mam Beretku 71, rozhoduju se mezi G43, PPS a Taurus 709 slim, ale kdyz uz, tak proc ne rovnou do .45?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#65 » sob 9. dub 2016, 16:57

G36 je příšerná pistole, nevím o nikom kdo by si s ní rozuměl.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#66 » sob 9. dub 2016, 19:18

jeste me napadl RUGER LC9s pro

a nejakou jinou kompaktni .45?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » ned 10. dub 2016, 00:29

Kahr dělá více modelů ve 45, nejmenší a nejlehčí PM45. Celkem běžně dostupné.
XD-S 45, s dostupností je to špatné, údajně jsou nějaké zdroje na Slovensku nebo mít štěstí na inzerát.
Pak mě napadají miniaturní 1911, ale to je koncepcí i cenou dost jinde.
Ještě si matně vzpomínám, že bývala nějaká Cobra, cena okolo 10tis nebudila moc důvěru.



zdeno
Příspěvky: 1

Příspěvek#68 » čtv 9. čer 2016, 12:13

máte někdo zkušenost s Kel-Tec PF-9?
http://www.alliancze.cz/kel-tec-pf-9-bl ... r/d-72661/

myslím opravdu PF-9 a ne jejího předchůdce P-11 (ten měl dost špatné recenze)

chtěl jsem něco co bude pokud možno nejlehčí a vychází to na Kel-Tec PF-9 a nebo Diamondback DB9

u DB9 mě ale tak nějak spíš podvědomě vadí ta chybějící zádržka závěru



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#69 » čtv 9. čer 2016, 17:25

Měl jste už někdo v ruce Berettu Pico?

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#70 » čtv 9. čer 2016, 22:20

mikky: Měl, sice jen na předváděcí akci, ale zatim u me vede kategorii nejhorších zbraní ze kterých jsem si vystrělil. A na rozdíl od ostatních Berret není ani hezká.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#71 » čtv 9. čer 2016, 22:29

Mohl bys to trošku rozvést? Design mě tolik nezajímá, byla by v kapse :) ale to "nejhorší", to mě zajímá víc: máš srovnání se zbraněma ve stejný kategorii? Tj. subsubcompacty do 30 deka v ráži .380? Je celkem očekávatelný, že se s ní bude střílet hůř, než třeba s G26. A kdes vůbec objevil předváděčku s touhle pistolí?

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#72 » čtv 9. čer 2016, 22:57

Vezmu to z pozitivní stránky, pokud je priorita hlavně malý rozměr, tak určitě nezklame. Kope jako hodně naštvaný kůň. Všechny malé zbraně kopou, ale při srovnání například s glockem 42 jsem měl dojem mnohem silnějšího zpětného rázu. Prostě když to shrnu, tak jsem jako hlavní výhodu našel jen opravdu velmi malý rozměr, ale jen pro nošení. Navíc máš samozřejmě malíček ve vzduchu a podle rozměru ruky i skoro kus prsteníčku. A ač nejsem zrovna glockař tak v tomto srovnání by u mě vyhrál dost jednoznačně.

PS: Mj. soustřel jsem s ní měl tak mizerný že bych si nafackoval, ale to může být samozřejmě střelcem.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#73 » pát 10. čer 2016, 06:35

mikky píše:Měl jste už někdo v ruce Berettu Pico?


V ruce jsem jí neměla, ale když jsem vybírala v podobné kategorii "kapesních" pistolek, skoukla jsem několik srovnávacích videí, kde z toho vždycky vyšla se suverénně nejhorším hodnocením za úchop, a údajně spolehlivost taky nic moc. Ale jak říkám, osobní zkušenost nemám.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#74 » úte 20. zář 2016, 10:30

...ad Kevin. Vyměňoval jsem ty silonový dorazy závěru. To byl strašnej porod ! Našel jsem si na netu všechny možný doporučení a návody a nedařilo se. Nakonec jsem drastickým způsobem dostal ty starý ven a stejně drasticky jsem tam namlátil nový. Příště to dám puškaři nebo aspoň někomu šikovnýmu a trpělivýmu.



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#75 » úte 4. říj 2016, 19:30

Zdravím, objevil jsem zajímavý článek na dané téma na serveru Guns & Ammo. Testovali jednořadé subkompakty v ráži 9mm Para: Beretta BU9 Nano, Glock 43, Kahr CM9, Kel-Tec PF-9, Ruger LC9s Pro, Smith & Wesson M&P9 Shield, Springfield XDs 3.3, Taurus 709 SLIM, Walther PPS. Zaměřili se na parametry jako přesnost, rychlost střel a co bylo klíčové - spolehlivost. V testu spolehlivosti (1050 ran bez jediné zádržky) obstáli pouze tři zbraně: Glock 43, Walther PPS a (pro mě překvapivě) Taurus 709. Celý článek včetně videa z testování zde: http://www.gunsandammo.com/handguns/com ... -shootout/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů