Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#16 » čtv 22. říj 2015, 21:08

Jo přesně tak. Nebo můžeš po vlastni ose, ale odvoz z Prahy je zajištěný.

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#17 » pát 23. říj 2015, 19:57

Díky za info :-)

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#18 » ned 1. lis 2015, 20:32

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tímto kurzem? http://www.sfeinternational.com/
Nic jiného jsem na Moravě nenašel, kromě kurzu v triggerservice. Nevíte tedy někdo o dalším kurzu který by byl ve vzdálenosti cca do 150km od Prostějova?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#19 » úte 19. led 2016, 15:05

Dotaz
chtěl bych z poklidné mířenky přejít na dynamickou střelbu LOSík. Ještě před přihlášením bych rád absolvoval střelecký kurz a to už se dostáváme k otázce.
Máte někdo zkušenost s kurzem v THOR Tactical basic pistol. Je to vhodný start pro pozdější Losík?
Možná by to bylo na samostatné téma Střelecké a jiné kursy - zkušenosti. Dnes bych řekl je největší rozmach takových kursů a absolvujících je hodně, asi by bylo o čem psát. Nejde snad ani o to nějaký kurs pomluvit, ale aby někdo věděl s jakými zkušenostmi se může přihlásit a co ho čeká. Třeba právě v Thor toho moc v popisu kursu není, u jiných je toho většinou v popisu více, ale úroveň se muže lišit. Dá se najít na netu recenze základních kursu v OBOS a AEGIS a myslím že to je přínosem pro rozhodování amatéra - začátečníka(pokud jste to někdo četl).
Jinak ZP již mám skoro 20let, nejsem lama, ale poklidná mířenka a pohyb v situaci a plnění úkolů považuji za jiné nesrovnatelné kafe a na to zatím nemám, takže začátečník.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#20 » úte 19. led 2016, 18:24

THOR bych se nebál. Dělají to veteráni z PČR a AČR. Být tebou zkusím třeba nějaký kurz pro ochranku nebo něco podobného.

Uživatelský avatar
Mnemonic45
Příspěvky: 23

Příspěvek#21 » pon 25. led 2016, 22:25

Byl jsem na několika kurzech THOR Tactical včetně Basic pistol. Za sebe můžu určitě doporučit, probírají se tam sice základy, ale něco si z tama odnesli i zkušenější střelci. Hodně se mi na jejich kurzech líbí, že člověka do ničeho netlačí (kromě bezpečnosti samozřejmě). Ukážou, jak to dělají oni, vysvětlí proč, ale současně ti dají určitý prostor, takže si třeba můžeš vybrat střelecký postoj, který ti vyhovuje. Super instruktoři, kteří učí to, co si sami vyzkoušeli na vlastní kůži a co funguje.
Na druhou stranu jsou asi dražší než ostatní a ta střelnice v Liberci není úplně ideální - odvětrávání není nic moc a je to tam celkem malý.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#22 » úte 26. led 2016, 06:57

Mnemonic45 píše:Na druhou stranu jsou asi dražší než ostatní a ta střelnice v Liberci není úplně ideální - odvětrávání není nic moc a je to tam celkem malý.


Kde se to, u nás v Liberci, střílí ?



pavčin
Příspěvky: 12

Příspěvek#23 » úte 26. led 2016, 07:17

co jsem viděla na některých videích, tak to vypadalo na Armyarms pod finančákem.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#24 » úte 26. led 2016, 08:03

Tak, popis "je to tam malý" by odpovídal :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#25 » úte 26. led 2016, 12:21


Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#26 » sob 4. úno 2017, 17:26

Muzete mne panove doporucit organizatora kvalitnich a prinosnych pistolovych kurzu?
Od poslednich zkusenosti zde v tomto vlaknu jiz ubehl nejaky cas.
Planuji projit postupne celou radu kurzu (od zakladnich po dalsi, ovsem jen pro pistole). Nedava mi smysl projit kurzem 1 u jednoho organizatora, pokracovat v dalsim u jineho, protoze mnohdy se obsah jednotlivych kurzu lisi a stavi na znalosti a zkusenosti z predchoziho.
Idealne jizni Morava, ale v zasade dojedu za dobrou zkusenosti kamkoli.



kalfon
Příspěvky: 41

Příspěvek#27 » sob 4. úno 2017, 18:57

Já byl u Aegis.cz a
sfeinternational.com a spokojenost...



Mates Picco
Příspěvky: 69

Příspěvek#28 » sob 4. úno 2017, 19:36

Já navštěvuji kurzy Brněnského Deftacs a jsem maximálně spokojený, i když to mám přes půl republiky. Na pistoli je celkem 5 levelů a pro absolventy svých kurzů pořádají i pravidelné tréninky, včetně sušení.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#29 » sob 4. úno 2017, 20:51

Hard Task... Bez debat...:-D Kdo ví, ví proč...;-)

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#30 » sob 4. úno 2017, 21:51

Mám za sebou v rozmezí dvou týdnů kurzy střelby Basic a Advanced u ThorTactical (Lumír Němec). Můžu pouze vřele doporučit. Na konci dne mě štvalo, že to uteklo tak rychle. Člověk se nenudí ani minutu, chlapi zatraceně dobře vědí, jak naučit střílet i úplného nováčka a z výsledků v závěru dne to bylo i vidět na terčích. Učiva je tak akorát, aby z toho člověk neměl na konci hlavu jak pátrací balón. Navíc mám po kurzech naprosto jasno co a jak samostatně trénovat. Plánuju absolvovat další kurzy, nejen střelecké.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů