Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#46 » ned 5. úno 2017, 17:09

Petzold píše:Naprosto přesně.
Bez toho aniž bych se chtěl někoho dotknout.
1. Je třeba si uvědomit, že ti chlapi co školí a správci střelnic jsou odpovědní za to, co se tam při kurzu děje a co se případně stane. Proto striktně trvají na tom, aby si nováčky podchytili od začátku.
To, že je někdo držitelem ZP, neznamená z hlediska toho, co nabízejí kurzy Hard Task, Aegis, Thor Tactical, Secured Area, Radka Libovického, Comienzo atd, atd., atd......naprosto vůbec nic, proboha. :shock: Naopak, ti největší "machři na hubě" se pak většinou projeví jako největší kopyta.
A "ohrnovat nos" nad Levelem I od čerstvých držitelů ZP svědčí o jediném .....naprosté nesoudnosti.....

Něco na tom je, ale brzdil bych s tou "naprostou nestoudností".

Spíše bych to viděl tak, že pokud je Level 1 i pro naprosté začátečníky, kteří se třeba rozhodli podívat se, co to je třeba pistole, jaké to je ji mít v ruce a kolik to asi váží, kde se to mačká, apd., tak pro ně bude i Level 1 sotva stačit, aby se dostali na úroveň lidí, kteří prošli přípravami, mají ZP a chodí střílet (ale jako podmínku na vyšší "Levely" mají projít Levelem 1), takže ti začínající (jistě se najde výjimka) budou spíše zdržovat ty druhé. Proto bych čekal, že podmínkou pro kurs úrovně Level 1 bude vlastnictví ZP a pro potenciální zájemce o vyzkoušení si střílení bych viděl Level 0, tedy něco jako je příprava adeptů na ZP.
Nikdo (tedy já) tady neříká, že zná a umí a že je namachrovaný a není největší kopyto, jen jsem psal o tom, že se mi nezdá kurz, kde se někdo jde zdokonalovat (a tedy si i rád zopakovat (!) úplné základy) a tam bude prováděn výklad a nácvik s někým, kdo zbraň vidí prvně v životě a bude tedy asi trochu zdržovat. Tak asi tak....

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#47 » ned 5. úno 2017, 17:22

Kolombo, opravdu mi nejde o konflikty. Prosim pojdme jiz dale, zajimaji me zkusenosti jako popsane shora. Pomahaji mi se rozhodnout. Dekuji.

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#48 » ned 5. úno 2017, 17:34

Co se týče Levelu 1 a podmínky jeho absolvování, aby mohl člověk na další, pochopil jsem to tak, že instruktoři chtějí vědět/mít jistotu, jaké dovednosti a vědomosti žáci mají. Důvod? Bezpečnost a ochrana zdraví a života ostatních účastníků i jejich vlastního. Já osobně, kdybych byl na jejich místě, tak bych na tom trval i kdyby mi někdo mával certifikátem od konkurence před nosem. Bezpečnost na střelnici je na prvním místě, ne?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#49 » ned 5. úno 2017, 17:44

Ano, přesně tak.
paza: Asi nemá smysl si o tom dopisovat, je to jako operovat slepák po telefonu. Úroveň držitelů ZP se samozřejmě může různit, ale ani to že......"prošli přípravami, mají ZP a chodí střílet"...nemusí z hlediska taktických nebo sebeobranných střeleckých kurzů vůbec nic znamenat (a neuraž se, většinou ani nic neznamená). ;)
Výhodou instruktorů těch renomovaných "agentur" je to, že to nejen umí, ale hlavně to umí učit. A i když se ti to nemusí zdát, mají vstupní kurzy postavené tak, aby si poradili i s rozdílnou úrovní začátečníků.
A ani pro ty "zkušenější" to určitě není ztráta času. 8-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#50 » ned 5. úno 2017, 17:46

Takto už to zní lépe a beru to jako věcnou a vysvětlující odpověď, děkuji.

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#51 » ned 5. úno 2017, 18:04

Rozhodně, opakování matka moudrosti, že? V práci "pravidelně" střílím už sedmnáctý rok, ale tam nikdy neni prostor na to (kvůli množství lidí, nedostatku instruktorů a taky nedostatku střeliva), aby si za vás někdo fundovaný stoupnul a řekl vám, co děláte blbě. Tohle mi daly až právě ty kurzy a jsem rád, že to vzali od nuly. Navíc ti chlapi už prokazatelně během svojí kariéry u OS spoustu lidí vycvičili, takže know-how i zkušenosti na to mají a ty peníze, které si za to vezmou, si zaslouží.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#52 » ned 5. úno 2017, 19:28

Sufa píše:Diky za sdeleni zkusenosti. Spolu s mnoha recenzemi, ktere jsem procetl na webu, mi to pomohlo.

Safarka: jeste absolvuj alespon level 1 zakladu slusne komunikace.

Nejhorší jsou nevyžádané rady, zapamatuj si to...;-) Zatím jsi zvládl jen poštěkávat...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#53 » ned 5. úno 2017, 19:37

Paza: Pokud se bavíme o HT kurzech pak mohu potvrdit, že na 1čce pistoli se nebude nudit snad nikdo... Těch 300 kulí se tam vystřílelo, co si pamatuji... A ta základní omáčka není úplně na škodu, někteří tam poprvé viděli kydex, jiní přišli na to že výběr první zbraně nebyl zrovna šťastný a takové info si klidně můžeš odnést i ty jako zkušenější střelec... Není to úplně stejné, jako u přípravy na ZP(tato kurzy mj. pořádají také), protože něco z toho, co učí, bys u zkoušek těžko obhajoval... A neznamená to, že je to něco špatného, jen je to mimo oficiální lajnu...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#54 » ned 5. úno 2017, 20:03

No to je dobré vědět, díky.



Tarrak
Příspěvky: 18

Příspěvek#55 » ned 5. úno 2017, 23:27

paza píše:
Petzold píše:Nikdo (tedy já) tady neříká, že zná a umí a že je namachrovaný a není největší kopyto, jen jsem psal o tom, že se mi nezdá kurz, kde se někdo jde zdokonalovat (a tedy si i rád zopakovat (!) úplné základy) a tam bude prováděn výklad a nácvik s někým, kdo zbraň vidí prvně v životě a bude tedy asi trochu zdržovat. Tak asi tak....


Zrovna k tomuhle můžu dát referenci velice dobře. Na Tier 1 může dorazit kdokoliv - což se i stalo, přišel týpek s frajerkou, co neměla papíry. Ze zbraně párkrát střílela, ale návyky a manipulace špatné. To problém nebyl, vše se jelo od začátku, tak měla šanci se chytit. Ale nechytila. Ač byl Miloš hodně trpělivý, tak jí nakonec v průběhu ostrých střeleb odstavil (z důvodů bezpečnosti její i ostatních)

Tím chci říct, že na kurz může přijít každý, a pokud se bude snažit a zajímá ho to, tak zdržovat nebude a hodně si odnese.

Pokud se snažit nebude, tak zdržovat taky nebude ...
Naposledy upravil(a) Tarrak dne ned 5. úno 2017, 23:29, celkem upraveno 1 x.



Tarrak
Příspěvky: 18

Příspěvek#56 » ned 5. úno 2017, 23:28

Messed up

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#57 » pon 6. úno 2017, 06:59

Tady si to můžete projít a porovnat:

http://www.hardtask.eu/m/

http://www.aegisteam.cz/kurzy/



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#58 » pon 6. úno 2017, 10:36

Má někdo zkušenost s Nepsercorps? Byl jsem tam na přípravě na ZP (jejich přístup mi přišel velmi dobrý a hodně jsme nadrilovali), ale zkušenost s jejich kurzy obranné střelby nemám a web mají dost stručný...



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#59 » pon 6. úno 2017, 13:36

Sarkafarka.Loupeznik píše:jiní přišli na to že výběr první zbraně nebyl zrovna šťastný


Hmm, jak moc vadí, pokud člověk přijde s něčím "zastaralým", případně "nekonfekčním, co však běžně nosí a střílí"? (napadá mne třeba 1911, Walther PPK/P1 nebo Makarov). Poslouchat pořád dokola, že dneska by si měl pořídit nějakého "glocka", musí být dost otrava ;)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#60 » pon 6. úno 2017, 13:44

Obecně je problém spíše velikost zásobníků, než typ a ráže zbraně. Pokud máš něco se zásobníkem na 6 nábojů, tak těžko zapadneš v kolektivu, kde se cvičí s 8mi nebo 10ti náboji v zásobníku. Respektive, daleko více si potrénuješ přebíjení :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů