Pořízení nové ČZtky - podniková prodejna + známý od ozbr. složek

Co jinam nepatří...


Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 7. črc 2015, 19:54

Ahoj,

Všecko je zatím ve stádiu přípravy a tak se pokoukávám po netu, klikám si otázečky, učím se a chystám se i na kurz...

Pochopitelně myslím i na to co pořídit... Četl jsem spoustu fór a názorů ("určitě to nebude tvoje poslední", "radši si pořiď komisku" apod.) Každopádně osobně bych se rád směřoval k nové ČZ 75 B Omega a tak se dívám a kalkuluju a dostala se mi do hlavy následující myšlenka:

Jak to chodí s nákupem "voňavky" ? Šlo by mi o to čapnout za ruku nějakého kamaráda/známého od PČR a nechat si zaúčtovat 20% slevu na novou, v tomhle případě to jsou snad 2-3 tisíce, což už je pár stovek nábojů na zastřílení + doprava do Brodu a zpět (jsem od Frýdku Místku).

Máte s něčím takovýmhle zkušenost ?


Díky !

Pavel

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#2 » úte 7. črc 2015, 21:08

Taky jsem na timhle uvazoval...ale je to otazka, protoze logicky by nakupko muselo byt na tu osobu, na kterou je sleva, coz by mohl byt prave onen problem, takze nasledne zaregistrovat a preregistrovat :) nemyslim si, ze by v czub jenom tak kazdemu davali slevu 20%, protoze kamos kamose ma kamose, co je u PCR...ale pokud bys zjistil opak, taky bych vyuzil!:)



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 7. črc 2015, 21:20

Přesně tak, proto hledám nějaké reálné zkušenosti, případně jak to chodí... Ono jestli by ten známý polda musel mít nákupko, aby mu ho prodali a já taky, abych ho pak od něj mohl odkoupit, tak by se to komplikovalo a zase nevím, jestli bych tak dalece toho známého ukecal...

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#4 » úte 7. črc 2015, 21:30

Takhle by to zcela jednoduse slo...akorat by se to pekne prodlouzilo a stalo by to par kolku na vic...za usetrenych 20% by to asi slo. Jenom jedna vec, policiste myslim nemusi mit zbrojni prukaz, takze asi nemuzou nakupovat jenom na policejni placku...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#5 » úte 7. črc 2015, 21:34

Vojaci taky nemusi mit ZP pro praci, ale pro nakup soukrome zbrane ano.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#6 » stř 8. črc 2015, 09:00

Samozrejmě že příslušníci ozbrojených sil a sborů nemůžou na"placku" nakupovat zbraně a munici. Zbraně ozbrojených sborů nepodléhají zákonu o zbraních a střelivu a naopak, takže pokud chce četník nebo voják vlastnit civilni zbraň, musí si pořídit zbrojní průkaz. Jinak je to u příslušníků obecních policii, kteří ovšem nejsou ze zákona ozbrojený bezpečnostní sbor. Pokud jde o nákup zbraně policistou pro někoho, neříkám že je to naprosto etické, ale normálně se to děje. Kamarád musí mít zbrojní průkaz a nákupní povolení, ty jsi ho uděláš taky, kolega si zbraň koupí a před registrací ji převede na tebe. Zbrojovka na těch pár slevách asi nezkrachuje...:-)



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 8. črc 2015, 11:31

Reálná situace :
člen rodiny (AČR,samozřejmě ZP), vyřízeno nákupní povolení.
zájemce o zbraň, vyřízeno nákupní povolení.
AČR zakoupil zbraň se slevou (tehdy to muselo být v podnikovce ale zase se dopředu zařídil výběr z více kusů - dneska nevím)
PČR registrace zbraně na AČR, zrušení registrace a konečně registrace na koncového majitele. To vše během cca 30minut (v časech před CRZ - dnes opět nevím).
Nevýhoda - 2x nákupní povolení (dnes už dost mastné), 2x PZ a cesta do Brodu.
No ale nekupte to - funglovka TS 75, vlastnoručně vybraná za 16800.- :)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 8. črc 2015, 12:00

Mohli by dávat slevu i na EVO :-)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#9 » stř 8. črc 2015, 12:36

Na strankách ma Česká zbrojovka seznam zbrani na ktere poskytuje slevu. Jsou to vetsinou sluzebni modely pistoli a jen nejlevnější řada. Także třeba Shadow ano, Shadow orange ne...



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 8. črc 2015, 14:08

Super chlapi, díky za info ! Cením si toho...

Nákupní povolení (dneska dost mastné) znamená nějakou specificky vysokou částku ? Já našel 200 Kč...

Zdroj: http://www.zbrojniprukazy.cz/spravni-po ... -kolem-zp/

Nebo jsou nějaké ještě další poplatky skryté někde "zarohem" ?


Pěkný den všem

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » stř 8. črc 2015, 14:15

200 Kč NP a pak 300 Kč při registraci.



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 8. črc 2015, 14:47

Jen tak okrajově...
Pokud dobře počítám, tak sleva vychází na tu Omegu ve výši 3 156,-
(15 780 ,- je doporučená spotřebitelská vč. DPH mínus 20% sleva...)
Vrcholem drzosti by bylo domluvit se s někým na vrácení DPH :-D (další cca 2000,-)

Tudíž výsledná cena 12 624,-

Uznávám, není to zrovna "etické" jak už tady zaznělo, ale 3 litry úspory, to už máme cca 600 S&B nábojů :-)



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 8. črc 2015, 14:49

HawkCZ píše:200 Kč NP a pak 300 Kč při registraci.


Registrace musí proběhnout na toho, kdo to koupil, nebo by to šlo zaregistrovat i na finálního majitele rovnou ?

Díky !

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#14 » stř 8. črc 2015, 15:22

Já to tak vidím, že tady za chvíli budeme řešit Legolenda v sekci bezúhonost :P
K tématu: registrace imho probíhá na základě nákupka, které prodávající uvidí v systému a přiřadí k němu číslo zbraně. Takžese registraci a přeregistraci asi nevyhneš. Nebylo by jednodušší sehnat si nějaké potvrzení, že pracuješ u AČR jako pomocný dělník a koupit to rovnou na sebe? :)



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 8. črc 2015, 16:25

to Lego:
nešlo, musí to proběhnout.
akorát si to ten "kupující" nesmí najednou rozmyslet :lol: že si to jako nechá
neb nevím na kolik kusů má postupně nárok.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů