Blokace úderníku a nošení

Co jinam nepatří...


Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#1 » čtv 23. črc 2015, 16:16

Dobrý den,
jsem naprostý začátečník, ovšem různá fora a články čtu již delší dobu - vzdělávám se jak se dá. Měl bych otázku, která byla v mnoha případech nakousnuta, ale přímou odpověď jsem se ještě nikde nedočetl.

Uvažuji o koupi zbraně, z několika důvodů (které je zbytečné rozepisovat) uvažuji o full-size zbrani, kterou bych střílel především na střelnici, ale také ji nosil. Prosím tedy vás, zkušenější a znalejší v tomto oboru, o odpověď na následující ohledně zbraní bez blokace úderníku (například SHADOW):

1. Jak ji nosit? Nadrcnutou, nenadrcnutou? Pokud nadrcnutou pak pojistka, nebo vypuštěný kohout?
2. Pokud by spadla, kolik to bezpečně snese než by to samovolně vystřelilo?
3. Při jakém druhu pádu hrozí výstřel? Pád přímo na kohout? nebo i na hlaveň? Hrozí riziko když upadne na bok?
4. Co kdybych se natáhnul na ledu a upadl zbraní napřed? Existuje také riziko?

Děkuji vřele za vaše odpovědi.

P.S.: Prosím, zdržte se rad typu že neexistuje univerzální zbraň, že full-size je těžká a omrzí mne ji nosit, nebo že byste si koupili jinou, případně tu a tu. O takových věcech vím, ovšem rád bych znal odpověď na tyto body, které mi ještě k jistotě vlastního rozhodnutí chybí.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#2 » čtv 23. črc 2015, 16:56

Pojistka versus Bezpečnostní ozub téma tu již je.

Pokud "nadrcnutím" myslíš mít nebo nemít náboj v komoře, tak to je vážně věc, kterou si rozhodni sám. Tohle je čistě individuální a co střelec, to názor. Stejně tak individuální je i co se týče zajištění pokud je v komoře náboj. Osobně nemám koule nosit s nábojem v komoře, takže ani neřeším, jestli nechávat na ozubu nebo i zajišťovat pojistkou. K tomu také trénuji tasení včetně natažení. Koukni třeba na TOTO.

Co se samovolného výstřelu týče, myslím, že pistole jsou dneska už konstruovány, aby k tomu nedošlo za žádných "normálních" okolností jako jsou pád s 1-2 metrové výšky apod.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#3 » čtv 23. črc 2015, 17:04

Tou konstrukcí výsřelu při pádu myslíš právě blokaci úderníku? ;-)

Jinak já nosil CZ85 bez blokace, spuštěno na doraz, s nábojem v komoře... Faktem je, že jsem nepředpokládal ani neprováděl žádné kousky, kdy by mohla zbraň vypadnout z pouzdra.



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#4 » čtv 23. črc 2015, 17:34

Pánové, já nechci aby mi někdo řekl nos to tak a tak, já chci vědět informace co můžu od čeho očekávat viz mé 4 body (alespoň přibližně), abych se právě mohl rozhodnout, jak už to tady Jack po mě chce. Bez informací se rozhodnout sám nelze.

EDIT: Pojistka vs. bezpečnostní ozub je něco naprosto jiného než já se ptám...

EDIT2: Video je hezké, ale nepomáhá mi v tom co mě zajímá a navíc nechápu proč, když někdo natáčí video kde chce něco předvést má na hlavě kuklu aby vypadal víc jako komando (vypadá úplně jinak než jako komando) a navíc je mu díky tomu hůř akorát rozumět:)



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#5 » čtv 23. črc 2015, 17:53

Tak hned v bodě 1. se rovnou ptáš, jak ji nosit... Tak co vlastně chceš vědět? Jak ji nosit, nebo jak ji nosit? Prostě to nemá blokaci úderníku a tím je to daný. Je to spíše sportovní zbraň, než obranná. Blokaci úderníku do CZ přidali nejspíš právě jako pádovou pojistku.

Tím jsou zodpovězeny aspoň některé otázky, které jsi položil. Funkci - smysl bezpečnostního ozubu jsem tak nějak nepochopil nikde, kde není nucený odskok.



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#6 » čtv 23. črc 2015, 18:39

To máš pravdu, ale pořád je tu spousta dalších věcí co nevím. Především u jakých situací hrozí nebezpečí při pádu. Taky neplánuju s ní mlátit o zem ale jestli upadnu třeba ono mi to ustřelí kouli tak uznej že je to silnej argument, ovšem pokud by to hrozilo pouze když to spadne na natažený kohout a jinak ne, tak potom s tím dokážu žít.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#7 » čtv 23. črc 2015, 18:46

Odpověděl sis sám... Je to pro Tebe riziko a priorita, vyber zbraň s blokací, nebo bez náboje v komoře... Budeš mít jakž takž jistotu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » čtv 23. črc 2015, 19:05

Při pádu, pokud máš vypuštěný kohout nadoraz, prakticky žádné riziko nehrozí. Od toho má úderník repulzní pružinu a malou hmotu, bavíme se tedy o moderních zbraních. Větší problém je když si o něco částečně natáhneš kohout a ten klepne zpátky.



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#9 » čtv 23. črc 2015, 19:08

Výborně, děkuju Sided to je přesně třeba to co mě zajímá. Hrozí problém i kdyby zbraň spadla na bok nebo na hlaveň, nebo by musela opravdu spadnout na kohout?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#10 » čtv 23. črc 2015, 19:36

Celkem pochopitelně jsou bezpečnostní prvky popsané na tomto videu - cca od 16:15
https://www.youtube.com/watch?v=Tuu7vhH28C4

Blokace úderníku by měla zabránit pohybu úderníku při jakémkoliv pádu z "běžné" výšky - rozuměno z minimálně výšky pasu dospělého člověka.



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#11 » čtv 23. črc 2015, 19:39

Díky Mikymoto, mě zajímá hlavně jak se ta zbraň bude chovat bez blokace úderníku, na odkaz se rád podívám.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » čtv 23. črc 2015, 20:05

Když spadne na kohout tak se nestane vůbec nic, kohout je opřený o závěr a úderník mimo akci. Jistá možnost je při pádu rovnou na čumák, úderník setrvačností pokračuje vpřed a ...... možná, někdy.....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#13 » čtv 23. črc 2015, 20:17

nejjistější možnost je nenosit nic... pak taky třeba nejezdit autem, ono nikdy nic není na 100 procent a vždycky je nějaká část na uživateli.... nic ve zlém

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#14 » čtv 23. črc 2015, 22:51

K tomu padu na hlaven - pokial citas po anglicky, pogoogluj 'inertia discharge'. Nazory su rozne, co som kedysi cital tak robili pokusy s pustanim (konkretne 1911ky) na 'cumak' a ani pad z 15 stop nebol dost na to aby to odpalil.

Konkretne k Shadow-u je to spominane v tomto videu :
https://www.youtube.com/watch?v=FDi0_VDAcQU ze ho hadzali z rebrika na beton a nepodarilo sa ju odpalit (zhruba od 3:45).

100% to ale nemas nikdy. Bud si zober zbran s blokaciou, alebo nos bez naboja v komore ak chces mat istotu.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#15 » pát 24. črc 2015, 03:09

kup si moderni striker fired zbran vyresi to tvoje problemy Glock, Smithe M&P, atd.

1. Striker fired zadna pojistka zadny ozub, modelum s pojistkou se vyhni. Z taktickyho hlediska pro obranu je mit nadrcnuto nekompromisni vyhoda.
2. Striker fired snese vic nez ty stim dokazes udelat
3. Striker fired hrozi vystrel pri padu pouze kdyz zmacknes spoust....
4. Striker fired stejny jako bod 3 dokad nezmackne spoust nedojde k vystrelu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů