Rána jistoty - doma

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#181 » úte 26. zář 2017, 19:18

zcdnargg: za chvíli tě odhalí Dedis a dostaneš zase NAB :lol:
K tématu: koukám, o co všechno jsem díky každodennímu nošení revolveru ochuzen...jinak u géčka taktéž nedávám ránu jistoty, nýbrž jen vypouštím bicí mechanismus.



elbandito
Příspěvky: 10

Příspěvek#182 » úte 26. zář 2017, 20:26

S revolverem bys měl asi správně dávat šest ran jistoty :lol:

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#183 » úte 26. zář 2017, 20:33

Dyš já mám jen pětiraňák, chjo... :cry: ...leda pak ještě vybít speedloader :mrgreen:



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#184 » úte 26. zář 2017, 21:35

Já nevím, že je zrovna tohle pro někoho tak žhavý téma. Všichni držitelé ZP prokázáli, že jsou dospělí a způsobilí nést za sebe zodpovědnost. Dál už je to podle mě jen na každym, jestli se bude v noci každou hodinu budit hrůzou, že má možná o dvě patra níž v trezoru náboj v komoře. Anebo naopak neusne aniž by pod (Chuck nad) polštářem nepohladil svého miláčka ve stavu C-L naládovaného sekaným olovem. :mrgreen:
Pardon za trochu nadsázky...



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#185 » stř 27. zář 2017, 06:33

@Rough boy: bylo to nutny?
@dethan: to mas jako pocitace: AMD i Intel jsou dobry, ale tisice stran je popsano proc ten druhej ci prvni je lepsi.
Jde o to, kdo povazuje svuj postup za lepsi pro bezpecnost svoji, ostatnich ci pro zbran.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#186 » stř 27. zář 2017, 06:39

O co jde?
EDIT: aha, asi vím na co narážíš....ech, když si někdo založí hned po banu nick, kterej po zpátku přečte i malý dítě a hned v prvním příspěvku začne zase tštít síru na moda, tak mi z toho vyplynulo, že to ggrandcz myslel v žertu a taky jsem se v tomto duchu ozval. Poněvadž pokud by opravdu stál o to tady pokračovat, tak si založí trochu jinej nick a začne trochu jinak, nemyslíš?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#187 » stř 27. zář 2017, 09:15

Nejde spíš o to, jestli ten "můj" způsob jak zajistit bezpečnost své zbraně dokážu opakovat i pudově?

Přijde mi, že je jedno jestli je někdo cvakač nebo ne. Problém nastává tehdy, pokud svůj bezpečný postup neudělám pokaždé stejně a vynechám některý krok. Teprve tehdy hrozí, že dojde k nechtěnému výstřelu při další manipulaci (rozebírání, ráně jistoty, atp.)

Já třeba i při sušení a rozebírání hlídám, aby mi hlaveň nikdy nemířila do místnosti nebo na "papírovou" zeď, za kterou někdo může zrovna být. Čistě pro případ, že jsem udělal chybu a prázdná komora ve skutečnosti není prázdná.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#188 » stř 27. zář 2017, 11:23

jhora píše:... Problém nastává tehdy, pokud svůj bezpečný postup neudělám pokaždé stejně a vynechám některý krok. Teprve tehdy hrozí, že dojde k nechtěnému výstřelu při další manipulaci (rozebírání, ráně jistoty, atp.) ...

Přímo k tomuto nahrává kombinace - nosit v komoře a vybíjet RJ. Pak to má 50/50 zda má jen vypustit, nebo dát RJ.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#189 » pát 29. zář 2017, 06:57

Muze nam tu nekdo z tech, co jim vysla rana jistoty sdelit, jak potom probihala navsteva policie a nasledny postih za strelbu mimo mista k tomu urcenych? Zakon je pro vsechny stejny a vsichni vime, co rika. Dekuji predem.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#190 » pát 29. zář 2017, 07:40

to je snad každému jasne. A ano, psat by se to tu takhle verejne nemelo...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#191 » pát 29. zář 2017, 08:52

K tomu postihu: Pokud by se mělo jednat o přestupek (tj. "střílení tam, kde se nesmí"), tak bych se trochu hádal ohledně zavinění... :angel: Pro odpovědnost za přestupek se vyžaduje úmysl, pokud není stanoveno, že stačí nedbalost (viz. zákon 250/2016Sb.). Pokud mám v § 76a ZoZ "střílí ze zbraně v rozporu...", tak by byl potřeba úmysl... Teď by byla otázka zda ten, kdo si bouchnul doma, věděl, že to udělá bum a byl s tím srozuměn (tj. věděl, že svým jednáním může porušit nebo ohrozit zájem chráněný zákonem, a pro případ, že jej poruší nebo ohrozí, s tím byl srozuměn - úmysl nepřímý) nebo věděl, že to může udělat bum a bezdůvodně spolehal, že to neudělá (tj. věděl, že svým jednáním může porušit nebo ohrozit zájem chráněný zákonem, ale bez přiměřených důvodů spoléhal na to, že tento zájem neporuší nebo neohrozí - nedbalost vědomá). V případě nedbalosti se přestupek nekoná = žádný postih...

Pokud jde o hlášení použití zbraně PČR,tak ta se vztahuje k hlášení použití v rámci KN/NO,ne? :angel:



papros
Příspěvky: 28

Příspěvek#192 » pát 6. říj 2017, 18:53

Etymologycká...
Proč se ten úkon vůbec jmenuje "rána jistoty"?
V dobách, kdy jsem ještě neměl ZP a o střílení věděl jen z doslechu jsem si myslel, že rána jistoty je ta druhá, nebo třetí, "jistící", která definitivně terminuje útočníka :D
Ale proč se tomu říká "rána" :?: , když žádná rána nikdy nevyjde - teda v ideálním případě :lol:

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#193 » pát 6. říj 2017, 19:19

Co by jsi navrhoval? "Potenciální rána nejistoty"?
Jinak "dorážkové" se tuším eufemisticky říká "rána z milosti".



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#194 » pát 6. říj 2017, 19:22

RJ:
Když se po promáčnutí spouště neozve rána, tak zbraň jistě nevystřelila, ale nemůžeš si být jistý, zda to nebyl selhač.
Naopak pokud se ozve rána, tak si jistě střelíš do gatí ty.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#195 » pát 6. říj 2017, 21:24

Když vyjde rana a zasobnik je venku, tak pak se da skutecne mluvit o jistote, ze je zbran vybita :-P

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů