Životnost zbraně

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#1 » úte 15. bře 2016, 19:32

Tak trochu se to nakouslo v jiných diskusích, ale tam je to zaměřené jen na jednu značku.

Jaká je asi tak životnost zbraně ??

Mne to momentálně zajímá u krátké zbraně, 9*19 Luger.

V diskusích zaznělo, že ČZ je na 15 tisíc ran, jindy zase byla na 30 tisíc ran. Glock je zmíněn, že by měl vydržet 50 tisíc ran.

Jaká jsou asi tak reálná čísla a jak je to u jiných výrobců ?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#2 » úte 15. bře 2016, 20:06

On pojem životnost zbraně je hodně zjednodušen. 1. Každá část zbraně má jinou. Třeba u Čz 75 nejrychleji odejde čep vypouštěče závěru, který má životnost cca 5000 až 10 000 ran. Potom je hlaveň, která alespoň u pistole Shadow vydrží cca 50 000 ran. Životnost závěru a rámu ti neřeknu, protože jeden má cca 100 000 ( 2 x vyměna hlavně) a druhý cca 60 000 (1x výměna hlavně) a jsou v pohodě. Respektive u jednoho jsou v rámu tři praskliny, ale zbrojíř je zavařil laserem a jede se dál. Na druhou stranu, u služebního kompaktu mi po cca 10 000 ranach kompletně popraskal rám, je to prostě hliník. Pokud jde o Glocky. Kolegův má cca 80 000 ran a po výměně vnitřností funguje spolehlivě a u mého po 40 000 ranách praskl závěr. ( Glock uznal výrobní vadu a u 9 let staré zbraně provedl zdarma výměnu... Takže je to složitý. Životnost je různá a navíc jak budou díly postupně odcházet, můžeš je měnit a životnost bude téměř neomezená...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#3 » úte 15. bře 2016, 20:24

Předpokládám, že čep vypouštěče závěru je snadno vyměnitelný a asi není ani tak drahý, abych raději koupil novou zbraň, než ho měnil. Jde mi o stav zbraně, kdy už je lepší koupit novou.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#4 » úte 15. bře 2016, 20:28

600-700 stoji



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#5 » stř 16. bře 2016, 10:35

Právě o tom píšu...Díly odchází postupně takze můžes porad dokupovat a měnit. Ja to tak dělam... Ocelivý rám a závěr vydrží ranec...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#6 » stř 16. bře 2016, 11:31

A pokud se zeptám na životnost kompozitové ČZ ? Praskne mi ta P-07 ?

Ten kompozitový je asi méně trvanlivý, než ocel, co ?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#7 » stř 16. bře 2016, 12:21

Při normálním zacházení nepraskne snad nikdy. CZ P-07 je poměrně mladá zbraň, za 10 - 20 let budeme chytřejší. Samozřejmě železo bude zřejmě nejtrvanlivější, pokud se CZUB nevrátí k materiálové kvalitě CZ70.
Na netu byla taková fotka někde k vidění, nějaká roztržená P-09 nebo 07, na vině bylo použití silnějšího náboje. V nejhorším případě by mohl plast prasknout při pádu z větší výšky, po přejetí autem, atp. Ale to není běžné zacházení. U konkurence která z plastu vyrábí není problém, tak se uvidí jak tomu bude u CZUB. Já se toho nějak nebojím, myslím že když zatím nepraskají rámy na původní DUTY, tak nový rám by neměl být horší.
Jinak k těm počtům výstřelů jak se tu různě píše, nejlépe to napsal Chip, ten to má z praxe. Ale jinak těch 15 000ran se udává jako garance výdrže hlavně beze změny přesnosti střelby, a z toho se tak nějak dle zkušeností odvozuje že může vydržet tak 2 - 3 násobek garance. Tak se ty počty různě udávají. Ale ani nevím kde se to dá najít oficiálně, to se mi nepovedlo. Jen se to tak říká, takže brát s rezervou, věřit Chipovi. Asi tak jako prý před mnoha, mnoha lety byla podobná garance na CZ75 8 000ran. A jinak, myslím že ve vláknu o koupi nové zbraně je prezentační video CZUB, moc pěkné, ale nějaký představitel zbrojovky tam udává jak hodně se zvýšila životnost jejich zbraní. Prý z původních 5000 na 15000ran. Necituji zcela přesně. No, s tímhle by se chlubit neměli, konkurence je o hodně dál.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#8 » stř 16. bře 2016, 12:32

Tak ona je stále otázka, jestli nekoupit konkurenční a ošklivější plast ...



petmad
Příspěvky: 91

Příspěvek#9 » stř 16. bře 2016, 12:37

A co koupit konkurenční a hezčí plast? Třeba Siga P320.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#10 » stř 16. bře 2016, 12:52

A nebo hezčí a levnější GP ?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#11 » stř 16. bře 2016, 13:03

Za mna SW MP9, taky trochu ergnomickejsi Glock. Test vydrze : http://pistol-training.com/archives/998 (62333 ran). Glock sa tam da tusim tiez niekde najst.

Nech uz vyberies cokolvek - hlavnych casti by som sa pri napr. 2500 ranach do roka fakt dlho nebal (aj keby bola pravda pri hore spominanych 15k zivotnosti). Kazdopadne zohnat spotrebny material ako pruziny a pripadne rizikove casti co su zname (u niecoho zachyt zaveru, u niecoho udernik, atd. atd. ...). Kedysi som sa v tom hrabal koli tomu co moze potencialne odist na starsej zbrani, ale rezignoval som. Niekde ti praskne tiahlo spuste, niekde udernik, niekde vytahovac ... to aby mal clovek este jednu zbran na nahradne diely ;). Bezne pruziny sa snazim mat ku kazdej veci co mam, a zvysok nechavam na vyssich mocnostiach :mrgreen:.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#12 » stř 16. bře 2016, 13:06

Určitě je dobře že jsou tak velké možnosti výběru, a to jste ještě zdaleka nevyjmenovali vše. O to víc teď Kolomba bude bolet hlava. Rád bych se zeptal jak na tom Sigu funguje DAO, zkoušel to někdo ? Tak nějak podvědomě se toho obávám. Ale to už je mimo OT



petmad
Příspěvky: 91

Příspěvek#13 » stř 16. bře 2016, 13:12

Mialn100: Kamarád to má a je spokojený. Proč by ses toho bál? Je to Sig, takže prvotřídní kvalita zpracování, se kterou se těžko může někdo měřit. Ale nechají si to taky zaplatit.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#14 » stř 16. bře 2016, 13:33

Nejsem metalurg, ale možná někdo je a odpoví :) je trvanlivějśí nerez celoocelová pistole, nebo klasická černá? Je nerez zároveň i pevnější, nebo naopak na úkor krásy má horśí pevnostní charakteristiky?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#15 » stř 16. bře 2016, 13:36

petmad, špatně jsem se vyjádřil v žádném případě bych se nebál SIGu, dotaz byl jen na spoušťový mechanismus DAO - odpor, průběh.
Jsem zvyklý na SA/DA.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host