Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#421 » sob 21. led 2017, 23:17

I vzhledem k tomuto grafu, nemá toto vlákno cenu, polovina to chce, polovina ne.
Diskutovat můžeme do nekonečna, každý to chápeme trochu jinak.
Pouze můj názor !



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#422 » ned 22. led 2017, 11:00

Pro mě toto vlákno mělo smysl ten, že po zvážení argumentů obou táborů jsem přešel z Ne do Ano.
Děkuji za diskuzi !

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#423 » pon 23. led 2017, 12:11

Tato diskuze nikdy nemůže dojít zdárného konce :) nicméně to není důvod považovat vlákno za bezcenné. Co se týká výmény názorů, považuji ho za jedno z nejpřínosnějších, hlavně pro začátečníky.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#424 » pát 27. led 2017, 22:05

Přečíst hodně názorů, udělat vlastní zkušenost, trénovat a hlavně...neztratit sebereflexi a respekt. Rozhodnout se musí každý za sebe a je blbost někomu nutit svůj názor. Ať už se rozhodnete jakkoli, přeji Vám, abyste nikdy nemuseli zbraň namířit proti člověku. A když už to v právu budete muset udělat, věřím, že náboj bude na tom správném místě a Vy neminete!

Uživatelský avatar
bake
Příspěvky: 4

Příspěvek#425 » pon 6. úno 2017, 21:52

Ahoj,

díky za tuto diskuzi, našel jsem v ní mnoho zajímavých názorů a pohledů na věc.

Sám nemám rozhodnuto (čekám na ZP), vzhledem k zatím chybějícím zkušenostem zatím inklinuji dočasně k variantě BEZ (případně s mezistupněm dočasně nenosit vůbec, dokud nenatrénuju), s postupem času očekávám příklon k náboji v komoře, protože mi přijde objektivně lepší (minimálně z pohledu sebeobrany).

Každopádně mě překvapila argumentace poměrně hodně lidí ve smyslu - "Není to tu zatím tak nebezpečno, abych nosil nadrcnuto" (podobně argumentují odpůrci nošení zbraní - "Není tu tak nebepečně, aby se lidé ozbrojovali") nebo - "Nadrcnuto jen když v noci ponesu mega skrz Chánov" (osobně prostě nejdu do místa, které vyhodnotím jako velmi rizikové). (Komentář - není absolutně nijak namířeno proti těmto názorům a nijak je nekritizuju, jen mě to překvapilo)

A ještě jeden postřeh - v diskuzi se často zmiňuje, že mlaďasové (myšleno čerství držitelé ZP) jsou hrr do varianty S. Já nevím, ale podle mě při rozhodování S/BEZ nejde tolik o to, kolik let má kdo zbroják, ale spíš o: 1) důvod, proč ho má, 2) jak přistupuje k riziku, že nestihne nabít (když nemá náboj v komoře), 3) sebedůvěra - jak moc věří sobě a svým schopnostem (a neomylnosti).

Pěkná diskuze, díky!



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#426 » pon 6. úno 2017, 22:42

...dodám bod 4) jak moc věří svému nadrclému kvéru



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#427 » úte 7. úno 2017, 06:47

bake:
Obecně, použití palné zbraně je vždy poslední možnost. A říkáš to správně, pokud oblast vyhodnotím jako rizikovou, tak volím prevenci a snažím se jí vyhnout, až pokud neni jiná možnost tak beru kvér sebou.
Vždy by mělo být na prvním místě vyhnout se případnému konfliktu.

Co se týče nebezpečnosti u nás, toto si musí každý vyhodnotit sám. Ano, obecně je v evropě zatím bezpečno. Ale jsou lidé kteří to neřeší, protože se cítí v bezpečí a jsou lidé kteří se z různých důvodů cítí ohroženi a tak u sebe nosí zbraň.

Co se týče nošení "S" nováčky, já to měl tak, že právě díky tomu, že nosím neustále u sebe "S", tak mám bezpečnostní pravidla tak vrytá do mozku, že se už ke zbrani ani jinak nechovam. Automaticky kontroluju stav, automaticky jakoukoliv zbraň beru jako nabitou, třeba ikdyž beru pušku z trezoru na par minut, tak ji automaticky kontroluji. Někdo se možná bude smát, ale prostě je to základ a věřím, že díky tomu minimalizuju rizika.
(Chci tím říct, že díky tomu, že se zbraní manipuluju tak často, že mi to nepřijde divné.)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#428 » úte 7. úno 2017, 08:24

Nosím "BEZ". Považuji se za omylného.Takže předpokládám, že někdy v budoucnu udělám nějakou chybu. Pokud se tak stane bude dle mého mírně větší pravděpodobnost, že ta chyba projde bez úhony, protože nebylo nadrcnuto. Dělám vše co je popsáno v příspěvcích výše pro to aby se ta chyba nestala.
Existuje však také pravděpodobnost, že v případě nutnosti použít zbraň nestihnu nabít náboj do komory. Tuto pravděpodobnost jsem vyhodnotil jako nižší než pravděpodobnost, že nosit "BEZ" bez mi pomůže v případě chyby. Naprosto chápu, že většina nosí "S". Pokud třem výše uvedeným pravděpodobnostem přidělí jinou váhu než já vyjde jim jiný výsledek. Pokud by mi vyšel jiný výsledek také bych se přikláněl nosit "S" (je to logické). Mě to vychází takto. Výsledek mojí chladné úvahy.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#429 » úte 7. úno 2017, 09:51

No, moje úvaha je zase ta, že NIKDY nedávám prst na spoušť u ŽÁDNÉ zbraně, dokud nechci střílet. V tom případě je pistole "S" vždycky bezpečná. Takže tak nosím.
Doma vybíjím a nechávám dokonce zvlášť zásobník, tam by bylo dost času nabít, než povolí bezpečnostní dveře.
Důležitý je, dělat to všechno furt stejně a bez výjimek - když vám bude někdo šermovat kudlou před ksichtem, těžko si vzpomenete, jestli jste dnes podle nálady nechali v komoře nebo ne... A pak to může dopadnout špatně.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#430 » úte 7. úno 2017, 10:35

Když Ti někdo bude šermovat kudlou před obličejem a ty už nemáš pistoli v ruce a náboj v komoře, tak máš opravdu velký problém.

Takže BEZ potřebuješ obě ruce a čas na natažení. Já vím, jsou i jiné způsoby, než oběma rukama, ale ....



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#431 » úte 7. úno 2017, 11:25

Jirik.fx: vidis, me se chyba uz prihodila, a diky pravidlum bezpecnosti jako vzdy mirit do bezpecneho prostoru se nic nestalo... ale jinak s tim vyhodnocenim mas pravdu, zalezi na kazdem a jeho potrebach zda nenosit vubec, nebo nost s nebo bez.

kolombo: ja osobne se na ty jine zpusoby prave spolehat nechci... tudle v noci pred par dny mi zastoupilo cestu nekolik individui, ac jsem se snazil vyhnout, nakonec chteli "par drobnych na jidlo". Ale neprijemny pocit jsem z toho mel docela dost. A kdyz nad tim zpetne premyslim, na nejake natahovani bych rozhodne cas nemel, pokud bych vubec stihnul to vytahnout a pri tom se druhou rukou kryt...a to to bylo kousek od centra mesta kde bych to necekal. Celkove me tento "zážitek" utvrdil v nošení "S".

Murdoch: ano, tak to beru i já, prst mimo spoušť, a vždy se k tomu chovat jako když to je nabite.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#432 » úte 7. úno 2017, 12:07

Pokud udělám chybu, udělám si díru do zdi. Pořád je to pro mě menší zlo, než selhat v boji kdybych nedokázal natáhnout.
Variantu, že bych při té chybě někoho střelil zcela vylučuji, protože nikdy na nikoho při tom nemířím.
Jirik, tvá úvaha je smysluplná, nicméně takto do ní dosazuji já své "proměnné".



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#433 » úte 7. úno 2017, 12:49

To kk: no já bych preference a potřebu cítil spíš pro nosit "S" ale bohužel jsem vyhodnotil pro nosit "BEZ". S tou chybou bez následků souhlasím, taky dělám všechny postupy jako by byla nabitá, ale chyba může nastat např. i při vyhodnocení bezpečného prostoru nebo se může jednat o porušení zásady nedotýkat se spouště. Já absolutně nechytám na spoušť když nechci střílet, ale právě, že za sebe jsem vyhodnotil, že tuto chybu bych mohl udělat a může to být má poslední chyba se zbraní. Kdybych u sebe vyhodnotil, že se mi tato chyba nikdy stát nemůže tak bych určitě nosil.

To Warewolf: jsme v absolutní shodě, pokud jsi své proměnné vyhodnotil takto, je naprosto logické, že nosíš, tvůj názor jednoznačně chápu a naopak bych se ti divil kdyby jsi nosil "BEZ".
Nemáme se o čem přít a chápeme jeden druhého a dle mého postupujeme oba naprosto správně.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#434 » úte 7. úno 2017, 12:56

Přihodím jen takové zamyšlení - pokud uděláte chybu a skončí to dírou ve zdi, tak to taky může mít dost nepříjemné následky. Někdo uslyší ránu, policie se přijede podívat, najde díru, vyhodnotí to jako porušení povinností, které máme a může to skončit odejmutím ZP.

Jinak si myslím, že je to velmi pěkně zachyceno v těch posledních postech. Kritéria máme všichni skoro stejná, na těch se shodneme. Jen jim přisoudíme různou váhu (dle osobních preferencí, zkušeností a názorů) a podle toho se rozhodneme nakonec různě.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#435 » úte 7. úno 2017, 13:14

Rána a díra ve zdi naprosto nic neznamená. Rána může být cokoliv - hlavně když je slyšet přes zeď. U nás není úplně neobvyklé, že někdo v okolí občas odpálí petardu. Takže rána ve sklepě by nikoho nevzrušila. A díra ve zdi, pokud v ní není střela, tak neznamená vůbec nic. Taky se dá se zasádrovat za 2 minuty. Policie vyhodnotí kulové, ve správním řízení nemá šanci a dobře to ví. Protože by museli prokázat nade vší pochybnost, kdo tu díru udělal.

Hlavní zásada je, nikdy sám na sebe policii nic neříct. A druhá zásada, nestřílet do zdi:)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů