Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#556 » ned 26. dub 2020, 19:17

Buď mám 6+1, vtedy vždy +1 a nabíjam to normálne zo zásobníku a potom zásobník vyberiem a doplním. Alebo ak mám náhodou so sebou veľkú s kapacitou 15+1, tak vtedy väčšinou len plný zásobník z ktorého jeden dám do komory a spätne zásobník už nedopĺňam (takže prakticky 14+1).

rumburak pozor na to, poloprázdne zásobníky alebo namixované náboje od rôznych výrobcov je jeden z veľmi častých znakov kriminálnika. Nehovorím že si kriminálnik, len hovorím že keď sa niečo stane (keď použiješ náhodou zbraň na obranu) a budú ťa vyšetrovať, tak toto bude pre policajtov indikácia že možno do tejto skupiny ľudí patríš.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#557 » ned 26. dub 2020, 19:27

@Arc: to je zajímavé, výrobce nemixuju, jen v kompaktu mám míň (12 z 15), proč to kriminálníci dělají, ty dvě věci co jsi psal?

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#558 » ned 26. dub 2020, 19:33

Kriminálnici sú notorickí v tom, že sú nezodpovední a o svoje zbrane sa veľmi nestarajú. Pre nich je to použiť a zbaviť sa toho. Tiež sa im to ťažšie zháňa, keď zoženú niečo napríklad s plným zásobníkom, tak pôjdu do lesa a 3-4x vystrelia aby zistili či a ako to funguje. To čo im ostane zoberú so sebou do akcie. Náboje od rôznych výrobcov mixujú z rovnakého dôvodu, pretože to je to čo nejako zoženú - krabička to väčšinou nie je. A niektorí tiež veria, že to zmätie balistiku.

Už si nepamätám ale odkiaľ túto informáciu mám, dal by som aj zdroj keby hej. Ale som si celkom istý.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#559 » ned 26. dub 2020, 19:39

OK, ale je pravda, že po přepočítání nábojů se budou ptát, kde jsem vystřelil ty další rány. Zatímco zastánci "+1" metody mají potenciálně jednu ránu k dobru vlastně. Tohle s ohledem na jasnou výhodu pro systém "+1" vypadá na změnu návyku :)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#560 » ned 26. dub 2020, 19:46

Jo to tiež, môže to byť podozrivé. Ale oni veľmi dobre spočítajú nábojnice aj diery. Neviem či by som toto dal ako faktor k výhode či nevýhode systému nosenia v komore, ale určite doporučujem nosiť buď kapacitu, alebo kapacitu +1.

(samozrejme, navýšenie kapacity zbrane tým, že je jeden náboj v komore je určite výhoda a veľmi citelná hlavne pri maličkých zbraniach s malou kapacitou)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#561 » ned 26. dub 2020, 20:02

Ale zase technicky vzato, vetsi unava pruziny v zasobniku a riziko selhani prebiti diky vysokemu tlaku, ja mam zasobniky naplnene na 2/3, tahle komplikace by me nikdy nenapadla...

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#562 » ned 26. dub 2020, 20:10

Únava pružiny nie je pri nových moderných zbraniach faktor, aspoň by nemala byť. Akonáhle zásobník začne byť len trošku nespoľahlivý, tak už do zbrane na nosenie nepatrí. Vymeniť pružinku je to najmenej. A aby sa unavila pružina zásobníku, no to treba veľmi veľa cyklov a tiež veľmi dlhé stlačenie. Roky.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#563 » ned 26. dub 2020, 21:22

Lidi, trochu zdravého rozumu. Já i souhlasím, že kriminálníci jsou "nezodpovědní a o svoje zbraně se nestarají", že na černém trhu si asi nevybírají, jakou preferujou spoušť, jestli mířidla s vláknem nebo tritia, že jsou rádi, že něco seženou a mají v zásobníku mix nábojů... ale bavíme se o kriminálnících s nelegální zbraní.
Pokud se ale já jako zákonadbalý bezúhonný legální držitel s čistým rejstříkem dostanu do situace, kde se budu svou legálně drženou registrovanou zbraní oprávněně bránit a soud to vyhodnotí jako nutnou obranu, tak opravdu nevěřím, že bude "problém", že jsem měl jen 12 nábojů v 15ti raném zásobníku :)
Jinak já osobně topuju +1 u zbraní s kapacitou 6 nebo 7 nábojů (G43, LCP) a většinou jsem líný topovat u kompaktu, takže většinou 14+1. Ale občas se stane, že na cestu ze střelnice si nechám posledních 10 nábojů a věřím, že na cestu domů to bude stačit. Teď to ale vypadá, že i když mě někdo po cestě přepadne a já se ubráním, tak budu stejně kriminálník kvůli chybějícím 5ti nábojům v zásobníku.... no jo, co už :)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#564 » ned 26. dub 2020, 21:32

wert ja len hovorím, ako funguje profilovanie a že to môže byť faktor hodný zreteľa pre ľudí, čo uvažujú koľko napáskovať (a či nosiť aj v komore).

Dajte si pokojne na zbraň 2 lebky a na ruku vytetovať, že 158 nevoláte. Môžete byť úplne v práve pri použití zbrane, ale súd aj polícia sa na vás bude pozerať trochu inak, ako keby tam to tetovanie a tie lebky neboli. Podobne tak, ak máte namixované náboje alebo ak máte 1/2 kapacity. Pretože sa proste podobáte na kriminálnika. Proste to vezmú do úvahy. Nikomu nehovorím čo má alebo nemá robiť, len upozorňujem na tento faktor, o ktorom možno mnohí nevedeli.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#565 » ned 26. dub 2020, 21:44

K 1911 mam 5 zasobniku. Vsechny mam uz 5 let naplnene do plna a pouzivam jen jeden na strileni. Kdyz jsem nedavno ty 5 let naplnene vyprazdnil kvuli foceni na inzerat, aby byly videt podavace a pak je znovu plnil, tak sly mnohem vic ztuha, (posledni tam sel jen velkou silou) nez ten, ktery pouzivam na strileni, ten naplnim s prstem v nose. Pruzina nejvic trpi a unavuje se pri pravidelnem cyklovani. Trvale stlaceni ji unavuje minimalne.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#566 » ned 26. dub 2020, 21:59

Arc píše:
rumburak pozor na to, poloprázdne zásobníky alebo namixované náboje od rôznych výrobcov je jeden z veľmi častých znakov kriminálnika. Nehovorím že si kriminálnik, len hovorím že keď sa niečo stane (keď použiješ náhodou zbraň na obranu) a budú ťa vyšetrovať, tak toto bude pre policajtov indikácia že možno do tejto skupiny ľudí patríš.

Kktina, nic jineho. A zdroj ti taky reknu, video Paul Harrell. V usa to ma nejake opodstatneni, v Evrope kde mas zbrojaky vubec, ale to by musel nekdo pouzivat hlavu a ne jen slepe prejimat cizi nazory bez podrobeni kriticke analyzy.


Uz vubec se nevyjadruju k tomu blabolu, ze kdo nosi +1, ma o jeden nepriznany vystrel navic pri vyslechu.
Naposledy upravil(a) Honzajan dne ned 26. dub 2020, 22:07, celkem upraveno 1 x.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#567 » ned 26. dub 2020, 22:04

Mam zasobnik, kterej mam v CZ75 od roku '93. Je naladovanej porad nadoraz na noseni. Jednou za cca 2 roky ho vystrilim, naladuju a zase se s nim dal ni nedeje. Ta pruzina je porad jako nova. Mam tech zasobniku nekolik, nektere na bezne strileni na strelnici a celkove se mi zda, ze jsou porad stejne. Rozhodne nemam problem, ze by to spatne podalo.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#568 » ned 26. dub 2020, 22:17

Honza - Paul Harrell to mohol byť, jeho videá pozerám, ale neviem s určitosťou. Ak aj hej, Harrell je dobrý zdroj.

Ja hlavu používam a nevidím dôvod, prečo by to nemalo byť pravda aj v Európe, možno ešte viac ako v USA, keďže je tu ešte ťažšie zohnať zbrane aj strelivo.

+1 nepriznaný výstrel samozrejme nie, ale +1 výstrel.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#569 » ned 26. dub 2020, 22:32

Arc: ano, samozřejmě lebky na zbrani, provokativní tetování atd, s tím vším souhlasím a určitě to může hrát podstatnou roli, já jen nesouhlasím s tím, že pár chybějících nábojů v zásobníku spadá do té stejné kategorie. Toť vše. Jinak obecně a dlouhodobě s většinou Tvých názorů a argumentů souhlasím :)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#570 » pon 27. dub 2020, 01:17

Taktez to povazuji za kktinu
( pokud mam rekneme pouhych 12 naboju, jak tu padlo, (rekneme v zasobniku kt.ma kapacitu treba 17) je to porad vic nez plne nabity revolver,nebo plne nabita pistole s jednoradakem...

A pokud pouzijes (a ty nebo nekdo nahlasi) tak pcr si strelce dukladne prolustruje (i tam kde o nic v podstate stran nasledku neslo), a nebude odkazana na "predbezne hodnoceni osoby" podle poctu naboju v zasobniku (kktina non plus ultra rekl bych, pro podminky o kterych se tu bavime, v usa at si za smes naboju pro mne za mne posilaji na kreslo..)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů