Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#646 » pon 18. kvě 2020, 21:57

Vsimli jste si, ze tady nikdo nikoho nepresvedcil o opaku, at uz jakemkoli? Proste nevyrazna vetsina ma nadrcnuto a je presvedcena o spravne volbe. O neco mensi pocet lidi nosi nenadrcnuto a je presvedceno o sve spravne volbe.

Tak to dal nereste.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#647 » pon 18. kvě 2020, 22:53

To si nemyslím. Vždyť tu někteří přiznali, že začínali bez nadrcnutí a nakonec skončili v komoře.
Dokonce tu někdo psal, že nosil nadrcnuto a nakonec to otočil. Takže změny tu jsou. Otázka jestli vlivem diskuse na fóru, nebo spíše zažitím určitých situací, nebo zkušeností.
A účelem diskuse není zlomit jednu stranu na druhou, ale argumentovat pro svůj postoj. Může to být zajímavý myšlenkový podnět.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#648 » pon 18. kvě 2020, 23:22

Presne tak, a veľa ľudí čo nosiť začínajú nie sú rozhodnutí a zháňajú argumenty pro a proti. No a takáto diskusia im môže pomôcť.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#649 » pon 18. kvě 2020, 23:45

Prosím o uvedené případu kdo kdy kde tu nějaký obránce za posledních 30 let bídně zhynul jen proto, že mu nezbyl čas ani natáhnout závěr.
Děkuji.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#650 » úte 19. kvě 2020, 05:53

http://www.drsnysvet.cz/tento-muz-se-do ... -neprisel/
https://www.youtube.com/watch?v=rVPiic-ELoM
https://www.youtube.com/watch?v=xncxROU8zEU
Dá se toho najít hromada. Případy v ČR nesleduju hlavně proto, že se z toho nedá vzít ponaučení, když není video.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#651 » úte 19. kvě 2020, 23:25

Tohle je naprosto debilní argumentační faul. Ono se těch případů obránců palnou zbraní u nás fakt stalo hodně ...
Ale je vidět, že ze států je toho mraky ...
Takže asi tak.

kiv61 píše:Prosím o uvedené případu kdo kdy kde tu nějaký obránce za posledních 30 let bídně zhynul jen proto, že mu nezbyl čas ani natáhnout závěr.
Děkuji.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#652 » stř 20. kvě 2020, 09:37

Argumentů pro i proti je dostatek, já například začínal s nošením bez náboje v komoře. Protože jsem se necítil ze začátku tak odvážně a uvědomoval jsem si že nemám valné zkušenosti tak proč pokoušet nějaký průser... Po nějakém čese, hodně hodin na střelnici, několika střeleckých kurzech a v neposlední řadě přechodu na zbraň Glock jsem začal nosit s nábojem v komoře. Arkumety "pro" u mne vyhrázli. Nicméně nikomu bych to nevnucoval protože je jasný že oba způsoby mají svoje nevýhody.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#653 » stř 20. kvě 2020, 10:09

cipis píše:Tohle je naprosto debilní argumentační faul. Ono se těch případů obránců palnou zbraní u nás fakt stalo hodně ...
Ale je vidět, že ze států je toho mraky ...
Takže asi tak.


Žádný argumentační faul to není, argumentační faul je uvést na dotaz, kolik se u nás (!) stalo případů, kdy někdo nestačil nadrcnout a skončil na to, uvedením případů z USA, kde je to jinak.

Určitě je třeba vzít v úvahu, že u nás je klid, pokud někdo žije a pohybuje se v oblastech, kde je méně bezpečno, tak s nábojem v komoře chodí, jiný, který se pohybuje v oblastech, kde je klídek, tak s nábojem v komoře nechodí, protože je to pro něj nepohodlné (manipulace navíc), určitě by poměr náboj v komoře ano/ne zlomilo a zlomí to, až se u nás začne dít něco podobného jako je na těch videích třeba z USA.
Potom bude s nábojem v komoře chodit asi kde kdo, i ten, koho by to teď ani nenapadlo...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#654 » stř 20. kvě 2020, 10:41

V kludnej oblasti vobec nepotrebujes zbran nosit. Len ked sa z kludnej oblasti z dovodu vyskytu utocnika stane oblast nekludna, moze ten naboj v komore chybat. To neni o tom kde zijes, ci v kludnej alebo nekludnej oblasti. Lebo oblastou sa mechanizmus utoku nemeni. Je tam akurat percentualne pravdepodobnejsi alebo nepravdepodobnejsi utok.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#655 » stř 20. kvě 2020, 10:55

MRBLUE: Přesně tak.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#656 » stř 20. kvě 2020, 11:06

Není to tak docela pravda, Praha je velmi klidná oblast a přesto občas nosím, jen tak pro radost, a protože je to jen tak pro radost, tak nosím bez náboje v komoře. Až se Praha stane oblastí méně klidnou, budu nosit častěji a ne tak úplně pro radost a budu uvažovat o náboji v komoře. Až se Praha stane oblastí neklidnou a zopakuje se pár kritických situací, tak budu nosit stále a už nejen pro radost a budu mít náboj v komoře.
Tak asi tak...

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#657 » stř 20. kvě 2020, 11:10

Ven chodím rád a právě v Praze jsem se dostal do několika nepříjemných situací. Nikde jinde nikdy ne.
Právě kvůli Praze jsem mimo náboj v komoře začal nosit extra zásobník.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#658 » stř 20. kvě 2020, 11:15

Ono je klid dokud se neco nestane, a pokud v takovem priapde budes prvni ... To same s tou nemocnici v ostrave, vzdyt do ted byl klid a nikdo to neresil. Proste vsechno je jednou poprve.
Jen u nas je velke stesti, ze nenoseni zbrane je jeste normalni a dekujme Bohu za to, že nosit naboj v komore nebo bez, je jen svobodne rozhodnuti a ne nutnost, jako je treba izrael a další místa.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#659 » stř 20. kvě 2020, 12:30

Paza: jaká manipulace navíc? Naopak, míň. Nepotřebuji se přesvědčovat, že mám prázdnou zbraň při každém jejích uchopení do ruky, naopak, jen se přesvědčuji, že ji mám nabitou. A vybíjím jenom v ten okamžik, kdy jdu pryč a zbraň se mnou nejde.
A už úplně totální hovadina je si říct, tak teď, TEĎ je to už horší, tak šup s nábojem do komory. Kde je dril, kde je nácvik, kde jsou zkušenosti atd.? Jestli někdo nosí bez a najednou bude chtít, z okamžiku na okamžik, nést s, tak stejně udělá chybu a bude natahovat, když by došlo na věc.
Zásadní věc je držet se stejného postupu, stejného způsobu. Pokud někdo naznal, že konstrukce zbraně neumožní nosit náboj v komoře, tak buď bude furt bez náboje v komoře anebo si tu zbraň vymění za bezpečnější. Pokud někdo nazná, že na to zkušenostmi a stavem mysli nemá, aby měl náboj v komoře, tak ať ho nemá, ale ať ho nemá furt. Hovadina to měnit podle aktuální bezpečnostní situace, to je těžce kontraproduktivní.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#660 » stř 20. kvě 2020, 13:12

Killing joke: Hm, tak to asi něčím konflikty přitahuješ, já po Praze chodím a jezdím MHD už bezmála 60 let a v životě jsem neměl konflikt, ohrožující situaci, problém...

cipis: ale jo, já Ti to přeji, já mám postupy jiné a nemusím si při každém sáhnutí na zbraň dávat pozor, o to více si uvědomuji a chovám se podle toho, je-li nabitá, neřku-li je-li náboj v komoře. O to více jsem na tom s bezpečností výše a o to zodpovědněji se pak chovám. To je také nácvik a dril, takže to máme každý po svém způsobu a je to pro nás oba v pohodičce...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů

cron