Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#61 » stř 22. říj 2014, 09:06

johnnyjak píše:Mimochodem mě napadá otázka pro ty, kteří nosí mimo komoru: Vybíjeli byste zbraň okamžitě po případné zdárně vyřešené obranné střelbě aby byla opět ve stavu na který jste zvyklí? (Neberme v potaz následné jednání s policií).


Urcite, ale u me je to dano zbrani. Nicmene jsem uz na to zvykly, asi bych stejne nosil CZ-75, a tak bych ji nejspis uvedl do stejneho stavu - bez naboje v komore. Vubec jsem nejak zbrowningovatel - tam je v zasobniku 6 naboju, do CZ-75 nabijim "dvakrat 6". :)



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#62 » stř 22. říj 2014, 09:10

Urdo von Fuj píše:
natter píše: A do revolverů se nabíjelo pouze 5, takže i válec měl prázdnou komoru


To mě zaujalo, prosím, bez mojí další ambice na diskuzi, můžeš to trochu rozvést?


U puvodnich revolveru v 19. stoleti pri nabiti vsech komor lezel zapalnik nenatazeneho kohoutu primo na zapalce naboje v komore, nebo na perkusni zapalce na pistonu. Takze to vhodny pad na zem s prehledem odpalil. Pokud se tehdejsi Amik tedy vylozene nechystal na nejaky dalsi OK Corral, tak nabil jen 5 a kohout mel proti prazdne komore. Takove "praizraelske" noseni. :mrgreen:



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#63 » stř 22. říj 2014, 09:43

Na LOSce (myslím v Opařanech) byla jednou hezká obranná situace s tím, že závodník stál jakože u bankomatu a za ním byla sklopná konstrukce s terčem. Na startovní signál se člověk měl otočit, "odstrčit" terč - ten spadl na zem, pak tasit a terč vyřešit.
Zkoušeli jsme to pak u nás na střelnici s nadrcnuto/nenadrcnuto a rozdíl byl cca 0,6-1,3 s (dle rukou). Zbraň CZ75-SP01.
Obrázek o tom co člověk stihne za 1 sekundu si udělejte sami.
(já nosím revolver :) )



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#64 » stř 22. říj 2014, 09:46

robokop píše:Já na to mám takový názor.
Nežijeme v předminulém století v Texasu. Už někdy někdo z vás potřeboval použít zbraň a také to udělal, v situaci, kdy byl napaden takovým způsobem, že nestačil natáhnout? Nebo tito "střelci" pouze planě hovoří?
Takže za mě, ne.


nikdo o tom nemluvi dokud se to nestane ale až se to stane tak ne jenom že mužes zkončit s kudlou v brise ale jeste ti seberou zbran ... protože jednou rukou budes primy utok odvracet (treba utočnikovu ruku s nožem a druhou tasit zbran se kterou pouze cvaknes protože nebudes mit v komoře ... myslis že ti každej utočnik upozorni aby sis pripravil zbran ?? podle tveho texas modelu vlastne zbrane nejsou potřeba na obranu



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#65 » stř 22. říj 2014, 10:03

Tyrfing píše:U puvodnich revolveru v 19. stoleti pri nabiti vsech komor lezel zapalnik nenatazeneho kohoutu primo na zapalce naboje v komore, nebo na perkusni zapalce na pistonu. Takze to vhodny pad na zem s prehledem odpalil. Pokud se tehdejsi Amik tedy vylozene nechystal na nejaky dalsi OK Corral, tak nabil jen 5 a kohout mel proti prazdne komore. Takove "praizraelske" noseni. :mrgreen:


Myslim, ze to tak neni. Kohout se umistoval mezi pistony. Napriklad Colt na to ma na valci takove kolicky. Myslim Colt, ne repliky od Piety, ktere nic takoveho nemaji.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#66 » stř 22. říj 2014, 10:12

Tehdejší SAA revolvery neměly výklopný válec, ale nabíjecí klapku na pravé straně. Za tím účelem se zvednul kohout na "nabíjecí ozub", pak se dalo válcem volně otáčet a komory se nabíjely jedna po druhé. Pro nošení bylo třeba kohout natáhnout a spustit, přitom hrozil nechtěný výstřel, pokud bylo nabito všech 6 komor, takže se jich obvykle nabíjelo jenom 5 a spouštění kohoutu probíhalo nad prázdnou komorou. Aspoň to tak psali před časem v SR. No a taky asi kvůli pádové bezpečnosti...



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#67 » stř 22. říj 2014, 10:15

Remington i v replice má zářezy pro kohout mezi pistony. Ale u SAA i dobová literatura uvádí že v době klidu, se nosila pod kladivem prázdná komora.Ono brnknout si o kohout revolveru zastrčenýho za pasem, sedíc na koni, (tam fakt zavazí nejmíň), není nic těžkýho. S prázdnou (pod kladivem) to nestřelí, pokud palečník nedotáhneš až na doraz (to samo o sobě není tak jednoduchý) a tam to podrží spoušť. Pepa.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#68 » stř 22. říj 2014, 13:50

johnnyjak píše:
natter píše:...Dnešní pistole jsou na takové úrovni, že si s nima můžeš házet proti zdi a nevystřelí. A to jak glock bez vnější pojistky, tak třeba cokoliv SA/DA s vnější zajištěnou...
SA/DA, pokud má blokaci zápalníku, nepotřebuje zajištění vnější pojistkou (ani nošení na "pojistném" ozubu).



Mimochodem mě napadá otázka pro ty, kteří nosí mimo komoru: Vybíjeli byste zbraň okamžitě po případné zdárně vyřešené obranné střelbě aby byla opět ve stavu na který jste zvyklí? (Neberme v potaz následné jednání s policií).

Pokud jsem zvyklý nosit s nábojem v komoře je to jednoduché - dostřílím a zbraň uvedu do stavu jako před střelbou, což je otázka cvaknutí pojistky, případně sklopení kohoutu a u Glocku a spol stačí jen vrátit do pouzdra.


Nedostal jsem se zatím nikdy do takové situace. A neřekl jsem nikdy a nikde, že je chyba nosit náboj v komoře. Zmínil jsem se jen o tom, že se s tím setkávám stále více u lidí, kterým se ještě maže razítko ve zbrojáku. Naprosto souhlasím s názorem, že každý podle svého úsudku, svědomí a schopností. A když se tady dočtu, že někdo nosí pistoli do školy nebo do banky a považuje to za normální, nevím, co si o tom mám myslet. Každopádně mi to normální nepřipadá.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#69 » stř 22. říj 2014, 13:57

No.. nějak si neumím představit nosit zbraň na obranu a odkládat ji před vstupem do banky, obchodu, školy.... Ale to se už taknějak řešilo jinde. Když nosím, tak nosím. Nenosím jen trochu. Nebo jen někde... Jsou okolnosti, kdy nenosím, ale to pak nenosím ani na ulici, tedy leží doma. Ale to je diskuse už o něčem jinym. Ale to je spíše normální, než myslet si, že se v bance budu s ohledem na zbraň chovat jinak, než kdekoli jinde.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#70 » stř 22. říj 2014, 14:02

O.K. V případě školy porušuješ minimálně školní řád. Neznám banku, která by povolovala vstup se zbraní a v případě zjištění ochrankou si koleduješ celkem o malér (bude určitě řešno za přítomnosti policie). A když tedy nosíš pořád, jak tedy řešíš vstup do institucí jako je třeba soud a další režimované objekty?

Nošení ve škole, bance, obchodě...se řeší jinde. sided

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#71 » stř 22. říj 2014, 14:16

robokop: Chtěl bys takovou vidět? Není problém, nalistuj si cokoli třeba o 1911, strejda gůůůgl ti jistě pomůže.
Je mi jedno, kudy chodíš, ale já nosím pro případ, kdy bych musel střílet, kdybych nosil proto, abych nemusel, tak pistoli mít nemusím.
A jestli mám osobní zkušenost? Bohužel ano, byť jen se psem...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#72 » stř 22. říj 2014, 20:15

Biggles: jakkoliv 1911 rád obhajuji, musím informaci upřesnit.
Ano, je fakt, že se dnes 1911 běžně nosí v C1, nikdo se nad tím nepozastavuje a je to obecně považováno za správné, ale původní záměr konstruktéra nebyl takový, aby se pistole nosila s nataženým kohoutem.
1911Tuner píše:The 1910 prototypes had a grip safety but no thumb safety. That was added on request of the U.S. Cavalry, so "Cocked and Locked the way JMB intended" is a myth. His first offerings didn't even have a lock, so it couldn't have been his intent.
.
.
So...If he had an intent at all on how the gun should be carried...it was probably with a chambered round, with the hammer on half-cock. That was the way that he designed all his other exposed hammer guns. Of course, the U.S Army had its own ideas, and essentially forbade the practice...but as we know...sometimes with the Army, (Or Air Force, or the Marines, or the Navy) "There ain't any reason for it. It's just policy."
Nejznámějším propagátorem C1 je až pan Cooper.



Gimly
Příspěvky: 17

Příspěvek#73 » čtv 30. říj 2014, 15:56

Ze začátku jsem byl proti náboji v komoře, aktuálně po zkušenosti z Aegis kurzu... už jen s nábojem v komoře. Po ukázce situace, každá desetina vteřiny může hrát ve váš prospěch či neprospěch. Plus si přidejte stres, tasení, volbu oblečení či další komplikace. Na to natažení nemusí být čas ani prostor.



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#74 » čtv 30. říj 2014, 16:07

Já bych otázku položil sám sobě. Potřebuješ nosit nataženou ? Máš práci se zvýšeným rizikem,že budeš muset tasit,hlídáš někoho,jsi policista ve službě,vyhrožuje ti někdo,jsi v černý uličce v černý čtvrti atd. Pokud ano,tak ano a trénuj. Pokud ne,rozhodni se sám.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#75 » čtv 30. říj 2014, 16:36

Myslím, že paradoxně větší riziko hrozí tam, kde je případný útok méně očekávatelný. A to platí v jakékoli oblasti lidské činnosti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů