Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#46 » stř 15. říj 2014, 09:28

Za nekoho to vyresi zbran. :mrgreen: Ja napriklad nosim FN 1906, coz je v oblasti biciho mechanismu vlastne Glock bez blokace uderniku a s dlanovou pojistkou misto spoustove. Jelikoz to blokator nema, tak holt bez naboje v komore. Pan Browning byl genius, ale zase tolik mu neverim.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#47 » čtv 16. říj 2014, 00:20

Náboj v komoře, ano, či ne ?
Já myslím, že to to tady opravdu nevyřešíme, všichni máme prostě názor asi tak 50 na 50.
Naštěstí nám to zákon doposud ještě neurčuje, prostě každého věc.

Ale jedno vím naprosto jednoznačně, že střílet v nákupním centru asi tak na 98 % nikdy nebudu, pouze můj názor !

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#48 » pát 17. říj 2014, 07:22

OT promazán.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#49 » sob 18. říj 2014, 12:09

naboj v komoře určite ano nema to da se rict žadny proti pokud už nosim zbran tak si nejspis verim dost a v ten moment to chce nosit i v komoře jsou pouzda ktery vylučuji nahodny stisk spoušte takže tim odpada posledni duvod proč nenosit v komoře a až dojdu domu tak vyhodit naboj neni takovy problem vetsinu utoku utočnik nepočka než si natahnete zbran a nemate volny ruce



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#50 » ned 19. říj 2014, 16:21

Já na to mám takový názor.
Nežijeme v předminulém století v Texasu. Už někdy někdo z vás potřeboval použít zbraň a také to udělal, v situaci, kdy byl napaden takovým způsobem, že nestačil natáhnout? Nebo tito "střelci" pouze planě hovoří?
Takže za mě, ne.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#51 » ned 19. říj 2014, 16:26

Zaplať bůh jsem napaden nebyl. A doufám, že nebudu. Ale nemusím řešit, jakým způsobem s ohledem na in/out by k tomu mohlo dojít. Proto in... Protože jestli k tomu dojde, tak je fuk, jestli je to v Pze, v Ústí, nebo v Texasu, takže in...

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#52 » úte 21. říj 2014, 15:18

robokop: Ten tvůj výkřik o Texasu má nějakou váhu? Byl jsi tam a poměřoval rychlost přepadávajících ať už lidí či zvířat (typicky psů) s těmi místními? A zvládls to i ve století o kterém se zmiňuješ? Tyhle bláboly mající jen dehonestovat oponenta mne fakt dokážou "pobavit". Praxe žádná, relevantní argument taky, ale o to větší pocit důležitosti, že?
Jinak za mne "v". Už jen proto, že nosím zbraň pro daný způsob nošení konstruovanou. Každý ať si vyhodnotí, jestli mu stojí větší "jistota bezpečnosti" při manipulaci za (byť mírně) pomalejší připravenost či za riziko ztíženého či v některých (zřídkavých) případech i nemožného natažení.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#53 » úte 21. říj 2014, 18:30

Bylo to přirovnání (každé přirovnání kulhá, uznávám), ale snad to nebyl blábol. nikoho jsem nedehonestoval a ani nechtěl. Onu část světa a v tak daleké historii jsem vybral jen proto, že tehdy a tam nosit zbraň bylo skoro nutností k přežití.
A v takovém světě snad zde nežijeme. Za svůj poměrně dlouhý život jsem se nesetkal se situací, kdy bych v ohrožení života musel střílet a to ještě tak neprodleně, že by natažení zbraně mohlo být rozhodující. A jen jsem se ptal, "kdo se již s takovou situací setkal?" Nebo se jen planě hovoří?
Uznávám, že nejčastěji jezdím autem a ani nebezpečnými nočními ulicemi (v Brně klasicky Cejl, Francouzská, Křenová, .....) nechodím.
Zbraň konstruovanou pro nošení "in" bych chtěl vidět. To snad umožňují všechny, ne? :lol:
Každý si noste zbraň jak chcete, jen ty kolem sebe prosím neopatrností nezraňte.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#54 » úte 21. říj 2014, 19:57

Trochu nechápu, proč se zde lidé urážejí jen proto, že mají jiný názor a proč to, že někdo nenosí náboj v komoře svědčí o jeho nulové praxi. Nakonec praxi v čem? Pochybuji, že tu má někdo praxi ve střílení do živého. Pokud ano, svěřte své dojmy.



natter
Příspěvky: 22

Příspěvek#55 » úte 21. říj 2014, 22:01

robokop píše:Já na to mám takový názor.
Nežijeme v předminulém století v Texasu. Už někdy někdo z vás potřeboval použít zbraň a také to udělal, v situaci, kdy byl napaden takovým způsobem, že nestačil natáhnout? Nebo tito "střelci" pouze planě hovoří?
Takže za mě, ne.


Tenkrát na západě se nenosilo s nábojem v komoře, protože pistole nebyly. A do revolverů se nabíjelo pouze 5, takže i válec měl prázdnou komoru. Navíc ty časy nebyly tak divoký, jak znáš z filmů.

Dnešní pistole jsou na takové úrovni, že si s nima můžeš házet proti zdi a nevystřelí. A to jak glock bez vnější pojistky, tak třeba cokoliv SA/DA s vnější zajištěnou. Jelikož s nima při nošení nebudeš nejspíš házet o zeď, tak jsou ještě bezpečnější. Jediný nebezpečí pro ně představuje jejich uživatel.

Z toho pro mě vyplývá, ať si nosí každej, jak mu to vyhovuje a jak si věří.

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#56 » úte 21. říj 2014, 22:53

marinakus píše:Trochu nechápu, proč se zde lidé urážejí jen proto, že mají jiný názor a proč to, že někdo nenosí náboj v komoře svědčí o jeho nulové praxi. Nakonec praxi v čem? Pochybuji, že tu má někdo praxi ve střílení do živého. Pokud ano, svěřte své dojmy.


AMEN!

Já nosím svoji zbraň a řídím se svým svědomím, takže je pouze a čistě na mě, jestli IN nebo EMPTY chamber. Já nosím nadrcnuto, nikdy nevím co se muže stát a rozepisovat se zde nebudu, už zde padlo mnoho situací proč IN.
Jediná relevantní věc je ta, aby s tím či oním stylem člověk uměl BEZPEČNĚ zacházet a náhodně nepostřelil sebe či někoho jiného.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » úte 21. říj 2014, 22:58

natter píše:...Dnešní pistole jsou na takové úrovni, že si s nima můžeš házet proti zdi a nevystřelí. A to jak glock bez vnější pojistky, tak třeba cokoliv SA/DA s vnější zajištěnou...
SA/DA, pokud má blokaci zápalníku, nepotřebuje zajištění vnější pojistkou (ani nošení na "pojistném" ozubu).



Mimochodem mě napadá otázka pro ty, kteří nosí mimo komoru: Vybíjeli byste zbraň okamžitě po případné zdárně vyřešené obranné střelbě aby byla opět ve stavu na který jste zvyklí? (Neberme v potaz následné jednání s policií).

Pokud jsem zvyklý nosit s nábojem v komoře je to jednoduché - dostřílím a zbraň uvedu do stavu jako před střelbou, což je otázka cvaknutí pojistky, případně sklopení kohoutu a u Glocku a spol stačí jen vrátit do pouzdra.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#58 » úte 21. říj 2014, 23:15

Nosím Wathera PP 7,65 Br, náboj v komoře nenosím - četl jsem pár příspěvků o nechtěných výstřelech při pádu a pohybuju se v Praze v celkem bezpečných lokalitách (tj. věřím, že konflikt nezačne zničeho nic, zejm. ne zákeřně zezadu).

Zbraň jsem málem použil jednou. Chytnul jsem se slovně s jakýmsi vagabundem, který na mne pořvával, že na mne pošle psa, něco jako vlčák, ve psech se moc nevyznám. Potom ukázal na mne a v tu chvíli pes vyběhl poklusem (existuje něco takového u psa? Zkrátka nebyl to plný běh) ke mně. Měl jsem čas tasit a nenatáhnout závěr - rozuměj čas na natažení by byl (zpětně mě potěšila automatická reakce levé ruky, která si sáhla na závěr), ale ukázalo se, že pes nejde po mně a natáhnout jsem nemusel.

Tolik za mne.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#59 » stř 22. říj 2014, 08:57

Ohledně případného konfliktu mám názor jako Lynx, ale na rozdíl od něj, když už nosím, tak "s". Mám totiž Makarova, a tam je vratná pružina OPRAVDU TUHÁ (!). Tedy natažení, zvláště ve stresu, s rozklepanou/zpocenou/špinavou... rukou, by se nemuselo vždycky zdařit. Navíc DA spoušť má dost velký odpor, který je tak trochu pojistkou. Kdybych měl glocka, který jde natáhnout (a spoušť zmáčknout) o poznání snáze, asi bych nosil radši "bez"...

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#60 » stř 22. říj 2014, 08:59

natter píše: A do revolverů se nabíjelo pouze 5, takže i válec měl prázdnou komoru


To mě zaujalo, prosím, bez mojí další ambice na diskuzi, můžeš to trochu rozvést?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů