Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#406 » pát 25. lis 2016, 09:59

Luky22 - já nevím, jaký jsou statistiky, ale tipuju, že spousta těch nehod se stává právě lidem, co přece ten náboj v tý komoře určitě nemaj, páč to tak přece nenosej.
Jinak majitelů psů - debilů je neúrekom, páč dneska má každá druhá smažka nějakýho pitbula nebo tak něco, takže bych si s tím zakusováním tak jistej nebyl. Zejména, když sám máš psa a chodíš s ním ven. Třeba já nosím v komoře v podstatě jenom tehdy, když jdu se psem na louku.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#407 » pát 25. lis 2016, 10:10

Luky: Pravděpodobnost se psem je malá, ale mám při stresové situaci, kdy mohu mít jednu ruku vyřazenou (a nemusí to být pes, můžu levačkou cpát za sebe dítě, aby nebylo přímo na ráně, nebo mě za tu ruku může útočník držet, dostanu přes ní ránu tyčí atd.), myslet na to, že musím ještě zakvedlat závěrem? Na natažení o kalhoty, pouzdro apod. bych ve spěchu a stresu rozhodně nespoléhal.

Ano, stávají se průsery, ale jak jsem psal, tak kolega předložil zbraň ke kontrole se zásobníkem. Stane se, člověk je omylný. Co by se asi stalo, kdyby tam měl náboj, přehlédl nebo mu to nedocvaklo (stejně jako ten zásobník), obvykle nenosil v komoře a jen by shodil závěr a uložil do pouzdra? Byl by přesvědčen, že nemá nabito? Asi ano a pokud by neudělal kontrolu před dalším "hraním" a rovnou zmáčkl, co by se stalo? Prostě před jakýmkoli zmáčknutím mimo střelnici nebo při obraně bych se měl přesvědčit, jestli není nabito. Pokud se spolehnu na svou domněnku, tak si jednou nechtěně vystřelím... Pak je jen otázka kam...
Naposledy upravil(a) P.V. dne pát 25. lis 2016, 10:13, celkem upraveno 1 x.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#408 » pát 25. lis 2016, 10:11

Luky22 píše:Joab: "No a nezlob se, argumentovat tim, že kdo se postřelil, asi nosil v komoře.. to už zní trochu divně."
To nezní divně, to zní logicky. Prostě z nějakého důvodu zapomněl vybít.


Stejně pravděpodobná možnost je, že omylem nabil...



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#409 » pát 25. lis 2016, 12:11

pelanj: Omylem nabil? Pán je nepříčetný, že si hraje se závěrem a neví o tom? To je pak jiná věc... :)



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#410 » pát 25. lis 2016, 12:30

Omylem vystřelil? Pán je nepříčetný, že pichá pracky do lučíku a neví o tom? To je pak jiná věc...

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#411 » pát 25. lis 2016, 12:56

Luky22 takže svůj LCR bych měl raději nosit jen se 4 patronema?? :lol:



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#412 » pát 25. lis 2016, 13:07

Luky22: Dostřílel, nezkontroloval, špatně spočítal náboje, myslel si, že kontrolovat nemusí. Chyba je prostě v člověku. Docela mě zaráží tvoje přesvědčení, že to všechno byli nosiči. Já bych např. spíš tipoval majoritu těch případů na služební zbraně.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#413 » pát 25. lis 2016, 13:52

Pro všechny zůčastněné, klídek. To jsou tenhle týden nějaký skvrny na slunci a nebo máte krámy, že se nedokážete bavit bez vzájemného podjebávání?



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#414 » pát 25. lis 2016, 14:47

Luky22 píše:"proto dodržovat míření do bezpečného prostoru a zbraň vždy jako nabitá.."
Tohle odříká každý majitel zbraně i když ho někdo probudí ve dvě ráno. Přesto se průsery stávají. Protože člověk není dokonalý. A když nemám náboj v komoře, nemůžu ho odpálit ani omylem.


Ano, a prave protoze to odrikam i ve spanku, tak se podle toho tak chovam a ikdyz jsem si 100% jisty, ze zbran je vybita (a neni zrovna uplne rozebrana) tak se k ni pri jakekoliv manipulaci chovam jako k nabite. A diky tomu kdyz to jednou "omylem vyslo" tak to skoncilo jen ve vybijecim prostoru.

Jinak podle meho, muzeme uplne stejne brat auto apod. Treba jit ridit auto kdyz je clovek unaveny, sam jsem mel malem autonehodu kvuli mikrospanku. A myslim, ze do takove situace se clovek driv a jednoduseji nez tim ze omylem zmackne spoust.



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#415 » ned 27. lis 2016, 11:36

Náboj v komoře zatím nenosím, ale věřím, že v budoucnosti nejspíš taková situace nastane (podle toho jak se nám to tu vyvíjí a budeme vlastně ještě mít co nosit). V současné době prostě nevidím nutnost. Nicméně nemám nic proti, je to prostě jen můj návyk. V mém okolí ani nevím o nikom, kdo by v komoře nosil.

Nedávno jsem byl s přítelkyní v lese a trošku se nám prodloužila procházka a vraceli jsme se za tmy, z nedalekého křoví se ozvalo něco jako "chrooo", nevím jak jsem to udělal, vytasil pistoli, natáhnul závěr o bok, v témže okamžiku levou rukou zastavil přítelkyni a nasměroval ji za mě. Natahování závěru o bok jsem párkrát zkusil ze zvědavosti, nikdy nedriloval, ani nevím proč mě napadlo to udělat, prostě nějaký instinkt. A fungovalo to. Zda bych byl ale schopen tohle udělat před 120kg řízkem s nožem v ruce, nevím... A propo, střelba se nekonala :)

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#416 » pon 28. lis 2016, 13:09

Se nestačím divit jaké mají lidi názory. Nejlepší byl ten že co si prostřelili nějakou končetinu byli nosiči. To je úplně scestné tohle říct, tohle se může stát jak nosiči tak nenosiči úplně stejně, protože zanedbal nebo nemá bezpečnostní návyky. I moje malé holky ví že ke zbraním se vždy chováme jako kdyby byly nabité, prst se dává na spoušť jen když chci střílet buď na střelnici nebo NO, KN, jinak tam ten prst nemá co dělat a pokud chci se zbraní jakkoli manipulovat mimo kvalitní pouzdro tak musí proběhnout kontrola/vybití zbraně. Pokud to někdo opomíjí tak je debil a měl by se nad sebou zamyslet a pořádně si tyto návyky zapsat do mozku.
Jestli si někdo řekne, já nenosím tak tam nemůže být nebo nosič však jsem vybil jak jsem přišel domů, odloží a v obou případech potom vezmou zbraň a myslí si že to už zkontrolovali před tím, tak to vezmou a hrají si, cpou prsty kam nemají aniž před tím udělali kontrolu, tak jsou oba debilové a měli to znova zkontrolovat.
Já nosím v komoře a když vezmu zbraň z trezoru tak nabiju a ihned uložím do pouzdra, pokud chci zbraň uložit nebo si "hrát" tak ihned po vyndání z pouzdra vybiju. I když nemám nabito tak vždy když si vezmu zbraň do ruky tak ji zkontroluji.
Pokud si někdo myslí že stihne nabít když ho někdo napadne tak ať se u mě zastaví (Břeclav) a já mu ukážu že nestihne a to bude mít výhodu že bude vědět kdy bude napaden a což takhle když nebude vědět že bude napaden. Vemte si parťáka a zkuste si to.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#417 » pon 28. lis 2016, 17:26

tak s timhle názorem se plně ztotožňuju

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#418 » pon 28. lis 2016, 17:38

A stejne se budou hadat :-)



Beran
Příspěvky: 24

Příspěvek#419 » čtv 19. led 2017, 15:13

Je to zřejmě jen můj suběktivní pocit, ale myslím si že nošení nenabité zbraně je pro majitele horší z pohledu manipulace než nošení nabité.
Naprosto teť pominu nevýhody vybité zbraně při nutnosti použití.
Jde totiž o to že pokut člověk tahá železo s plnou, tak má zafixováno v palici že je vždy plná.
Kdežto ten kdo nosí prázdnou, tak na to až bláhově spoléhá a pak se může stát že i opomene bezpečné náviky - vždyť je přece stejně prázdná...
Neříkám že to spousta lidí dělá, ale známe lidi jak si snažej najít snažší cestičky.
Z tohoto pohledu je tedy pro mne podstatně bezpečnější když každý spoléhá na to že je nadrcnuto (a litera zákona to přímo nařizuje) než když se spoléhá na to že tam není a ono jednou bác a je venku...
Nikoho nenutím, jen takové zamyšlení nad podstatou věci.



Adlef
Příspěvky: 3

Příspěvek#420 » čtv 19. led 2017, 19:11

Přesně jak píše Beran ! Vědět, že nosím vždycky nadrcnuto a hotovo ! Já osobně mám náboj v komoře, kohout na prvním ozubu a zajištěno. Pistole je takhle "absolutně mrtvá", než na ni začnu hrabat :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů