Co vzít do Německa

Co jinam nepatří...


Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#31 » pát 5. srp 2016, 09:18

MM píše:Plati to pri blizkosti hranic.
Nejake informacie napr. tu :
https://www.billiger-mietwagen.de/magazin/blog/wissenswertes/verkehrskontrolle.html
Pozor, píšu tam "30 km vor und nach jeder Landesgrenze" - čiže ide aj o 60km pásy pozdĺž krajinských hranic (a pravdepodobne ešte kruh s 30km polomerom okolo každého medzinárodného letiska ;) ), a potom už veľa voľného priestoru neostáva. :shock:



dallli
Příspěvky: 44

Příspěvek#32 » pát 5. srp 2016, 09:22

Mám ho a ten sprej je skutečně velký. Na nošení to nevidím. Do auta budiž



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#33 » pát 5. srp 2016, 12:14

proc na noseni ne?



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#34 » pát 5. srp 2016, 12:27

Enerccio, protože je velký zřejmě :lol: :roll:

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#35 » pát 5. srp 2016, 12:28

Enerccio: Zkus u sebe nosit lak na vlasy... :-D



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#36 » pát 5. srp 2016, 12:44

vzdyt nemusi byt nosen skryte?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#37 » pát 5. srp 2016, 15:11

hodláš chodit po ulici a vypadat jako Ghostbuster?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#38 » pát 5. srp 2016, 20:39

No když chce tahat špunty a v když uvidí někoho podezřelého, tak je nasazovat... :mrgreen:

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#39 » pát 5. srp 2016, 20:57

janpolasek píše:lehce OT: na základě čeho je německá policie oprávněna důkladně prohledávat auto? u nás jsem teda nic podobného nezažil, a to jezdím denně. Za poslední dva roky mně policajti u nás určitě nezastavovali, za rok najedu min 30000. Za to mně nedávno zastavovali v rakousku kvůli drobnému překročení rychlosti. bylo to vyřízené za 2 minuty, podal jsem z okna ridičák, zaplatil 20 euro, poliš vypsal papír a hned jsme jeli. žádná kontrola ani nic podobného

Obdobně se podivovali účastníci jistého závodu, kterým tamní poliši v pátek zabavili auta a dostali je až v pondělí, po příchodu komisaře oprávněného podepsat jejich vydání. Prostě měli vládu, která se zas tak nebála, jim dát pravomoci. U nás by to byl policejní stát.
Jinak radím pořádně před cestou do zahraničí zjistit, co je a není povolené a nic mimo tento rámec netahat. Velice dobré je taky pořádně prohlídnout auto. Taková zakutálená hlizna, je taky malér.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#40 » ned 7. srp 2016, 15:46

wigum píše:..Velice dobré je taky pořádně prohlídnout auto. Taková zakutálená hlizna, je taky malér.

Zase bych to nepřeháněl. Německá policie většinou přemýšlí hlavou a Německo je plné střelců. Prázdná nábojnice opravdu není problém.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#41 » ned 7. srp 2016, 16:57

myslim, ze jak jsou v nemecku zakazane noze, tak ale nuz urceny "k urcite odborne cinnosti", treba potapecsky, by byl bez problemu, ale... spise v aute, nebo jinak nadosah, pokud bys nechtel chodit venku v neoprenu nebo suchaci :)
vozili jsme bez obav pres rakousko a nemecko kompletni potapecskou vybavu, ale samozrejme, ze kufr byl plny flasek, neoprenu a veci, ze kterych bylo jasne, ze se o potapeni skutecne jedna. taky ale musim dodat, ze se o me/nas jejich policajti nikdy nezajimali a ani nestavili, natoz aby prohlizeli auta
jinak jsem slysel (cetl) pripominky nemecke policie i na kuchynsky nuz, prece na co, kdyz se chleba vsude prodava uz krajeny...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#42 » ned 7. srp 2016, 20:49

:roll: vemte si skládací pilku třeba z Lidlu



MPaAD69D
Příspěvky: 10

Příspěvek#43 » pon 8. srp 2016, 07:53

Jezdíme celá rodina na Vánoční trhy do Drážďan, nikdo mě nestavil a vezl jsem s sebou. To si prostě raději zaplatím pokutu, půjdu odsedět, úmysl mi nedokážou.

S ESP teleskopem mám čerstvou zkušenost z Ibizy. Měl jsme ho viditelně z boku na batohu na palubu. Na Ruzyni se mě ptali co to je, tak jsem odpověděl, že teleskopický obušek. Následovala otázka k čemu to je, tak jsem odpověděl, že k obraně. Prošlo, ale čuměli dost divně. Přestup v Barceloně ok, nikoho to nezajímalo. Cestou zpátky byl problém už na Ibize, vysvětlil mi slušně, že nebude řešit, jestli jsem s tím přiletěl nebo ne, ale je to dle Španělského zákona zbraň se kterou na palubu nesmím. Ochotně mi nabídl, že si můžu dát teleskop do zavazadla, které bylo už odbaveno. Tak jsem mu ho tam nechal, z batohu jsem vyndal ještě plastové opaskové pouzdro :D

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#44 » pon 8. srp 2016, 08:37

MNoo tahat teleskop do letadla bych asi nezkousel. Mit ho v kufru to je asi ok.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#45 » pon 8. srp 2016, 10:31

To se divím, že to pustili, když si do letadla nemůžu vzít pomalu ani kleště.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů