Subjektivní názory na produkty zbrojovek

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1 » stř 21. zář 2016, 16:01

Schválně jsem založil toto vlákno, ke kterému mne vedla hloupá poznámka od Bigglese:
Biggles píše:Linux: To není pocit, ona opravdu každá stříkačka zaváděná do výzbroje pocházející z Brodu stála a stojí přesně za ten příslovečný exkrement (obzvláště v porovnání s případnou konkurencí - v dobách například vz.70 a vz.82 tedy v porovnání třeba s PM, dnes (nejen) s G).

neboť se mi myslím, že pokračovat v diskuzi o této hloupé poznámce ve vlákně o CZ 83 je zbytečné.

Biggles měl dost času a prostoru na přednesení nějakého "fakta", které by jeho tvrzení dokazovalo, ale nestalo se tak. Jediný, kdo aspoň částečně dovedl odpovědět byla reakce od Igrlika:
Igrlik píše:Ak by si si dal tú námahu a vyhľadal "Monografii střelecké revue červen 2012", dozvedel by si sa z prvej ruky a naozaj objektívne fakty o CZ 82 (scivilnenej ako CZ 83) pod názvom "Trudná sága čs. pistole vz.82".
Ak si následne na "sousedním či konkurenčním střeleckém servru" vyhľadáš príspevky od DPMS v obdobnej sekcii CZUB..., dozvieš sa aj viac o priemyselnej katastrofe, zvanej "Závody přibližnýho strojírenství a následně CZUB" v minulom aj súčasnom období :ugeek:
Vieš, ono z makropohľadu nejde o tú Tvoju zamilovanú hračku, ale o štatistiku poruchovosti a nekvality desaťtisícov zbraní dodaných armáde a polícii z pohľadu zbrojárov, ktorí ten marazmus musia riešiť! :evil:

Igrlik - dík za reakci, neměl by jsi nějaký odkaz na tu "Monografii střelecké revue červen 2012", kde bych si o tom mohl počíst ? A též na to "konkurenční fórum"
Já CZ 82 nevlastním, ikdyž jsem s ní několikrát střílel. Je pravda, že ne s novou a už na ní bylo vidět, že lecčím si prošla, ale že by stálo za Bigglesův exkrement ? Tak to ne.
Nejsem placen žádnou zbrojovkou a u mě doma se občas sejde pěkná multikulturní společnost (Čech, Ital, Rus, Izraelec, Němec, Číňan ...) a nikdo se nepere, nehádá a vše funguje. Vím, že CZUB někdy nevyráběla jen samé supr zbraně, ale Bigglesova hloupá poznámka o všech zbraních ve výzbroji je při vzpomínce na Samopal vzor 61 nebo Sa vz. 58 opravdu hodně směšná.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 372

Příspěvek#2 » čtv 22. zář 2016, 02:54

Georgu, zjevně si se prokousal k jednomu ze zdrojů (ostatně jsem tě i já tím směrem vysílal a úmyslně jsem nedával odkaz, doufaje ve zdravý rozum tvůj a zároveň nechtíc sem dávat link na konkurenční fórum). A o směšnosti bych příliš nemluvil na tvém místě. Je mi jedno, kdo tě platí, ale v původním vlákně byla primárně diskuze o pistolích, tedy nevím, proč sem pleteš vz.61 a dokonce vz.58 (ostatně v sériovém provedení ani jedna z nich nic zázračného kvalitou není), holt když dojdou argumenty, tak je asi dobré cokoli, že? Opět a stále trvám na tom, co jsem řekl a tvoje hloupé reakce svědčí jen o tvojí neznalosti nikoli o neexistenci důkazů toho, co říkám já. Bývá dobrým zvykem, že pokud se něco někdo chce dozvědět, tak se zeptá na konkrétní věc a nikoli si s mizerně skrývanou jizlivostí hraje na znalce. Upřímně - tím je toto téma pro mne i uzavřené, cestu k informacím (nejen ty) máš. A opravdu tvoje zkušenost "jsem s ní několikrát střílel" je zcela irelevantní a z hlediska služebního nasazení a celkové spolehlivosti směšná. Takže...slova o hlouposti si ušetři, pokud je nepronášíš před zrcadlem.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 69

Příspěvek#3 » čtv 22. zář 2016, 05:01

Ačkoli absolutně nejsem zastánce petflašek od Gastona a nejsem ani zapáleným fandou nějaké konkrétní značky, tahle diskuze mi otevřela oči při vnímání CZUB. Viz odkaz: http://www.militaria.cz/cz/clanky/zbran ... glock.html

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 619

Příspěvek#4 » čtv 22. zář 2016, 06:35

Diskusi jsem nečetl, šest let staré názory nemusí být zcela relevantní. Z aktuálního soudku:

19. 10. 2015 - "Vedle dlouhých zbraní odebere armáda od České zbrojovky také 5500 pistolí typu CZ 75 SP-01 Phantom"
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... s-miliardu
a po roce potvrzení výběru dodavatele
16. 9. 2016 - "Armáda chce pro své pozemní vojsko v příštích letech pořídit 16 000 pistolí CZ 75 Phantom"
http://domaci.ihned.cz/c1-65442160-cesk ... nych-pusek

Můj subjektivní názor jako nákupčího jediného kusu je asi takový, že pokud to střílí, dobře se mi to drží,nosí, trefuju tím a i po probuzení ve dvě ráno vím, co s tím mám dělat, pak je mi jedno, co to má za logo.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 69

Příspěvek#5 » čtv 22. zář 2016, 07:12

Pravda je, že diskuze je starší. Nové produkty CZUB mi dnes přijdou kvalitativně vyhovující a některé modely jsou opravdu na úrovni, ale být nákupčm, dal bych si, po přečtení diskuse, pozor na jednání zbrojovky. Přeci jen,šest let není tolik a ve svojí sbírce mám zbraně mnohem starší. Podotýkám, že fungují naprosto perfektně a zpracování je minimálně na stejné úrovni, jako dnešní produkty České zbrojovky.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 862

Příspěvek#6 » čtv 22. zář 2016, 11:44

Georg píše:.......neboť se mi myslím, že pokračovat v diskuzi o této hloupé poznámce ......

http://www.national-geographic.cz/clank ... -O1ToiLRpg
jasan, zvláště když ty "hloupý názory" jsou podloženy desítkami let zkušeností výzbrojních služeb s U Brodem,
na "střelectví" si ty Igrlíkem zmíněné můžeš postahovat

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 372

Příspěvek#7 » čtv 22. zář 2016, 13:40

Lynx: Opravdu si myslíš, že armáda nakupuje to nejlepší? Bohužel často nejen že ne to nejlepší, ale i to, co je nefunkční či nevyhovující zvláště ta česká) a zdaleka nejde jen o střelné zbraně...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 946

Příspěvek#8 » čtv 22. zář 2016, 14:13

Tak mohu soudit pouze služební zbraně, ale žádná sláva to ostatně nebyla. Když se budem bavit o vz.82, kdy bylo dokonce vydáno nařízení o zákazu nošení s nábojem v kmoře, protože při pádu nebo úderu pistole střílelala sama, doporučením vyměnit po 3500 výstřelech a ač to umět neměla dokázala střílet i dávkou, tak to opravdu nemluví o velké kvalitě. Plus tedy poruchovost běžných součástek při nástřelu kdy jsou jiné pistole teprve zajeté. U 75 zase po nějakých 10 000 výstřelech odcházela pružina a čep. Destrukce čepu vedla mnohdy ke zničení zbraně. Proslulé jsou taky problémy s praskajícím rámem.

Se současnou produkcí CZUB nemám osobní zkušenost, takže mohu čerpat jen z reportů uživatelů. A číst, že u nové zbraně bylo potřeba něco přihnout, trochu upilovat, aby to pořádně fungovalo, mě moc důvěry nedává. I kosmetická vada, která nemá sice na funkci vliv by mě taky štvala. Stačí tu projít pár vláken.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 619

Příspěvek#9 » čtv 22. zář 2016, 14:28

Biggles píše:Lynx: Opravdu si myslíš, že armáda nakupuje to nejlepší? Bohužel často nejen že ne to nejlepší, ale i to, co je nefunkční či nevyhovující zvláště ta česká) a zdaleka nejde jen o střelné zbraně...

Neříkám, že kupuje nejlepší, nejlevnější, nejčernější..., říkám, že kupuje právě teď CZ, ne Glock. Pokud má zbraň slabiny, služba je ukáže a každý si pak může udělat názor sám. A bude určitě založený na lepších vstupních datech než jsou subjektivní názory jednotlivců na diskusním fóru.

Mimochodem, tvou otázku bych stejně tak mohl otočit proti Glocku, Berettě, 1911, jakékoli zbrani.SansLogique
Příspěvky: 1042

Příspěvek#10 » čtv 22. zář 2016, 14:35

Podle mě je to stejná diskuze jako na jakýmkoliv fóru o čemkoliv.
Jenom blbec si koupí škodovku, to jsou sračky, jenom blbec má v PC CPU od AMD, jenom blbec má IPhone... A vice versa a jakoukoliv jinou značku nebo produkt, dosaďte si dle zájmů nebo fantazie.
O ničem.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1146

Příspěvek#11 » čtv 22. zář 2016, 16:55

Biggles, opět se mýlíš. A to hned několikrát.
Nevidím žádný důvod, proč neuvést zdroje, ze kterých si vycházel. Zvlášť, když jsi se zmiňoval o nějakých faktech. Neuvedl jsi ani jeden.
Co se týče původního vlákna, tak vím, že je o pistolích, ale ty jsi Bigglesi svůj výrok zobecnil na všechny "stříkačky":
Biggles píše:.... ona opravdu každá stříkačka....
, takže proto ty příklady o Sa 61 a Sa 58 (naštěstí tvůj názor na tyto dvě konkrétní zbraně je jen tvůj). Ta tvá poznámka o argumentech je proto mimo.
Biggles píše:.... Bývá dobrým zvykem, že pokud se něco někdo chce dozvědět, tak se zeptá na konkrétní věc....

já se zeptal:
Georg píše:A jaké konkrétní fakta máš na mysli ? Nebo to je jen tvůj subjektvivní názor ?

ale žádné konkrétní fakta jsi neuvedl. Doposud. Jen:
Biggles píše:ostatně jsem tě i já tím směrem vysílal a úmyslně jsem nedával odkaz

jako "konkurenční fórum" měl být ten fakt ? Konkurenčních fór je hromada. Nebyl problém uvést to konkrétní, které jsi měl na mysli. Pro tebe ale evidentně ano.

P.S.
Biggles píše:Takže...slova o hlouposti si ušetři, pokud je nepronášíš před zrcadlem.

tak s tím máš už nějaké zkušenosti, že ? Já to neznám.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 946

Příspěvek#12 » čtv 22. zář 2016, 19:09

Lynx píše:
Biggles píše:Lynx: Opravdu si myslíš, že armáda nakupuje to nejlepší? Bohužel často nejen že ne to nejlepší, ale i to, co je nefunkční či nevyhovující zvláště ta česká) a zdaleka nejde jen o střelné zbraně...

Neříkám, že kupuje nejlepší, nejlevnější, nejčernější..., říkám, že kupuje právě teď CZ, ne Glock. Pokud má zbraň slabiny, služba je ukáže a každý si pak může udělat názor sám. A bude určitě založený na lepších vstupních datech než jsou subjektivní názory jednotlivců na diskusním fóru.

Mimochodem, tvou otázku bych stejně tak mohl otočit proti Glocku, Berettě, 1911, jakékoli zbrani.


Protože Glocky už nakoupila ;)
Jen bych připoměl, že na vývoj pušky dostala CZUB dotaci od státu 50 mega a tím tak nějak byla předurčena pro přezbrojení AČR.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 619

Příspěvek#13 » čtv 22. zář 2016, 19:50

Pokud jsem dohledal (jen tak z rychlíku), nakoupila 1000 ks Glock 17 jako náhradu Pi vz. 82. Následně 21 500 ks CZ 75 SP-01 Phantom. Dvacetinásobek. Kdybych chtěl spekulovat, řekl bych, že se Glocky asi moc neosvědčily. (Rovnou uznávám, že je to blbost, když se osvědčily jinde.)

Fakt si myslím, že většina řadových střelců nemá šanci poznat kvalitu výrobce. Vadné kusy vyrobí každý. A pochybuju, že kdokoli zde má odstříleno tisíce ran z tisíců zbraní jednoho modelu a to od několika výrobců, aby mohl srovnávat. Proto souhlasím se SansLogique, tato diskuse nemá žádný jednoznačný závěr a neustále bude sklouzávat do flamewar.

Abych nebyl úplně OT, jako subjektivně nejlepší výrobce z toho, co mi prošlo rukama, musím uvést všechny. Nikdy jsem neměl smůlu na víc vadných kusů od jednoho výrobce (popravdě, neměl jsem smůlu ani na jeden vadný kus).DJ Die
Příspěvky: 548

Příspěvek#14 » čtv 22. zář 2016, 21:01

Nejde ani tak o to, že někdo vyrobí vadný kus, ale o poměr dobrý/špatný kus. Jednou z předností pistolí Glock jsou právě malé výkyvy v kvalitě (i když u G4 to prý nebylo nic moc). Určitě to nejsou závodní speciály, ale to ani nemají být. Je to pracovní pistole, která neoslní, ale to ani není její účel.
Jenže CZ jsou problémové právě tou nevyrovnanou kvalitou. Kamarád má CZ 75 a nedá na ni dopustit. Policejní CZ 75 D ale měly obrovské problémy a co si budeme říkat, CZ 82 taky nebyla zrovna vrcholem kvality... A k tomu je tu přístup CZUB k reklamacím....
PČR musela nakoupit Glocky v menším počtu, protože URNA odmítla po špatných zkušenostech CZ 75 D....

Když má člověk štěstí na kus tak mu nesporně i CZ 75 bude sloužit výborně, ale při situaci kdy nová CZ 75 B stojí mnohdy víc, než nový Glock 17.... Z mojí NC226 po delší střelbě leze čep (takový ten ze srolovaného plechu, ale se prostě rozklepne), ale stála mě lehce přes 6000, při takové ceně s tím může člověk počítat....

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 619

Příspěvek#15 » pát 23. zář 2016, 03:17

OK, takže prosím o ty poměry dobrý/špatný u těchto zbrojovek. Ideálně u jednotlivých modelů, ať se nebavíme o starých nebo irelevantních modelech. Vsadím se, že je nemáš. Nemám je ani já, nemají je nejspíš ani zbrojovky. Do pozadí výběrů a dodávek nevidíme. Proto tato diskuse nejde uzavřít nějakým rozumným závěrem.

A co se ceny týká, aktuálně (a co pamatuju) je cena CZ 75B nižší než Glocku 17. Navíc, naprostá většina lidí, kteří se v diskusích pochlubí nákupem Glocku, do něj ihned investuje dalších cca 20% ceny, aby jej mohli reálně používat.

Raději končím se sledováním tohoto vlákna, ale jsem k dispozici v PM :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TheAng3lus a 4 hosti