Subjektivní názory na produkty zbrojovek

Co jinam nepatří...


hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#61 » čtv 12. led 2017, 17:00

Sdelano 2016
Smutné je, že jinak má ta pistole naprosto bezchybný "Finish" a vypadá opravdu moc hezky.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#62 » čtv 12. led 2017, 17:08

No, mě by to asi vadilo. Nejsem žádná cimprlína a na povrchvku a tak dost prdim. Pistoli prostě používám a třeba patinu mám celkem na zbraních rád. Ale zpracování musím mít na nějaké úrovni. Za ty peníze bych sehnal jinou, pokud by to byla moje vysněná. Jsem strojař a tohle je mírně řečeno prasárna.

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#63 » čtv 12. led 2017, 17:25

2016 :o ..mě nejvíc sere, že CZ JE schopná udělat výbornou pistoli, a nadruhou stranu člověk potkává ty horší kusy. Doteď mi to nikdo z CZ fabriky nedokázal vysvětlit - jakto že stejná pistole je kus od kusu úplně jiná :D ..koho CZ sponzoruje, tomu dává vybrat z pistolí na export :| , nebo už dává vybrat z těch super kusů..
Ta továrna je mi záhadou, stejně jakou jejich vývoje plastů atd..



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#64 » sob 14. led 2017, 21:59

Já Ti nevím, ale mě to nepřekvapuje. Výsledný produkt je takový jaké jsou jeho výrobní tolerance. Pokud si ČZUB ustanovila tak široký etalon tak pak jen variabilita kus od kusu dotvoří tento výsledek. Jestli to je jejich strategie a jsou nuceni vlivem tlaku poptávky a slabých výr. objemů sestoupit ze svých kvalit. požadavků, to si můžeme jen domýšlet. Správně by měli nevyhovující kusy šrotovat, což se zřejmě neděje. Jen je poladí a pustí do oběhu jako standartní první jakost. To se pak projeví na popisovaných případech.
Vím však, že jiná divize ČZUB umí dělat kvalitně a přesně, mají na to lidi i strojní park (pro automotive), takže je třeba doufat, že trend se projeví i v oblasti zbraní. Uvidíme jak rychle...

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#65 » ned 15. led 2017, 20:32

Nejen CZ UB má problémy s kvalitou. Obdobně jsou na tom i zahraniční zbrojovky - i takové pistolky z "PET flašek" od pana Glocka ne vždy vynikají pověstnou kvalitou. Dnes se mi konečně podařilo nafotit vnitřní část hlavně pistole GLOCK 17, GEN 4, r. 9x19. Dle majitele o kódu se jedná o rok výroby červen - červenec 2015, kupovaná jako nová, stříleno přebíjenkami s celopláštěm a to na střelnici + závody LOS.
Někdo se tu někdo rozplýval nad povrchovou úpravou nefunkčních ploch, ale tohle je ještě větší prasečina - vypadaný vývrt. Někdo může namítnout, že to na nic nemá vliv, ale já si myslím, že má. A to proto, že se jedná o funkční plochy, které jsem měl v minulém roce si možnost prohlédnout a vývrt sice byl vypadaný, ale ne v takové míře jako jsem ho viděl dnes. A jestliže vypadává víc a víc, tak je jasné, že to rozhodně nepovede k ničemu dobrému. Kdepak asi soudruzi z Rakouska udělali chybu ? Postupné vypadávání mi potvrdil i sám majitel. Jestli a jak to bude řešit nevím, o tom jsme se nebavili.
Někde na internetu jsem četl, že to u Glocku není ojedinělá záležitost, takže pokud je tomu tak, tak jsem rád za to poctivé "ruské železo" ( :D )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#66 » ned 15. led 2017, 22:19

Glock ve svém manuálu k provozu a údržbě několikrát zdůrazňuje zákaz používání přebíjených nábojů, resp. používání pouze originálního střeliva, takže se v tomto případě bude jednat o výluku ze záručních podmínek.
Neobhajuji jejich kvalitu, ale oni vymezují podmínky provozu.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#67 » ned 15. led 2017, 22:22

Pak už jen záleží, jak se k tomu dotyčný výrobce postaví. Jsou zbrojovky co i po záruce vymění hlaveň a pak tací co neuzanají reklamaci ani u 3 měsíce staré zbraně. Takže i tohle hraje velkou váhu při názoru na tu či onu zbrojovku.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#68 » ned 15. led 2017, 22:28

AgN75cZ píše:Glock ve svém manuálu k provozu a údržbě několikrát zdůrazňuje zákaz používání přebíjených nábojů, resp. používání pouze originálního střeliva

Tak tohle má v manuálu valná většina výrobců, včetně CZUB.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#69 » pon 16. led 2017, 08:31

4mike píše:já to v návodech S&W ani STI neměl
mívají tam jinou obezličku, jež ale nelze přeložit jako automatickou ztrátu záruky, při používání přebíjenek

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#70 » pon 16. led 2017, 08:51

1. Netuším jak by mohl výrobce v reklamačním řízení zjistit, zda uživatel používá zrovna přebíjené střelivo. Ledaže ten by se přiznal a reklamačního protokolu napsal i laboraci.
2. Blbě přebité střelivo může nadělat spoustu věcí, nikdy však místní drolení vývrtu.
3. Výrobce tady v tomhle případě moc dobře ví, co se děje. O vyřízení reklamace rozhoduje firemní a obchodní kultura, ekonomické náklady v případě větších vad a hlavně......současná velikost a potenciál trhu kde se vada vyskytla.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů