Subjektivní názory na produkty zbrojovek

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#46 » stř 2. lis 2016, 11:37

Lehce odbočím..

Jak to tady čtu...nadšený nejsem, ČZ 75 byla jako levná varianta celokovu na střelnici pro amatérskou mířenku. Zkrátka druhá pistole do domu.

Ale k věci - ví někdo na 100%, že by byla opravdu rozdílná výrobní kvalita pistolí dodávaných pro zámoří vs. pro náš středoevropský/východoevropský trh ? Všiml jsem si jedné zmínky u Shadow 2 nedávno tady někde, ale spíš mě zajímají běžné modely.

Je mi to líto, že se na to tak plive, jenže ono to má svůj důvod :( Ono totiž potíž je v tom, že nevím, kde jinde bych sháněl levnou celokovovou pistoli v 9mmL. Všichni se drží toho plastu jak exkrement košile a Norinco či Tanfoglio neplánuju.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#47 » stř 2. lis 2016, 11:45

P-07 i P-09 tu mají samostatné vlákno a tam se to řeší.

Ale kromě odírání vyhazovače a dalších kosmetických vad tam nic podstatného není ....

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#48 » stř 2. lis 2016, 18:37

Precízna výroba a kompletáž plastových dielov CZ Scorpion EVO na export - viď http://www.czfirearms.us/index.php?topic=83551.0;topicseen :roll:
Z diskusie
I called CZ and they told me this is normal believe it or not. Doesn't make sense to me.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#49 » stř 2. lis 2016, 20:23

kolombo píše:P-07 i P-09 tu mají samostatné vlákno a tam se to řeší.

Ale kromě odírání vyhazovače a dalších kosmetických vad tam nic podstatného není ....

Jistě, jenže mě prostě ty "kosmetické" vady prostě vadí. Už jen z principu, že to jsou VADY a výrobce to nijak neřeší. Dokázal bych to snad překousnout u pistole za 6-7000kč. Ale než tohle to radši Tauruse.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#50 » čtv 3. lis 2016, 08:14

jirka87 píše:Ono totiž potíž je v tom, že nevím, kde jinde bych sháněl levnou celokovovou pistoli v 9mmL. Všichni se drží toho plastu jak exkrement košile a Norinco či Tanfoglio neplánuju.


Jako levnou variantu doporučuji Jericho 941 F. Je to podstatně lépe zpracovaná CZ, s delším vedením závěru, podstatě lépe konstruovanou blokací úderniku a hexagonálním vývrtem hlavně.

Obrázek
(Dělá se i s pojistkou na rámu pistole)



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#51 » stř 11. led 2017, 16:17

Zdravím,
trochu osvěžím diskusi. Rád bych znal váš názor na následující obrázek. Je to opracování závěru uplně nové, ještě nestřílené pistole. Jde mi o tohle - akceptovali byste takové opracování u nové zbraně s tím, že to stejně není vidět a jednou se to nejspíše ohladí? Ta pistole je jinak super a nemá jinou chybu. Koupili byste takovou pistoli v případě, že by to byla vaše již dávno rozhodnutá volba? Jde mi o ANO nebo NE, případně proč. Nechci kampaň proti některým výrobcům. Díky.
Zaver-30.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#52 » stř 11. led 2017, 16:37

Jsou zbraně prémiové, kde je všechno lesklý jak psí kulky a cena tomu odpovídá. A pak jsou zbraně, kde jsou dokonale opracované jen části, která mají vliv na funkci a zbytek je holt trochu kovařina. Já na tom nevidím nic špatného - je to jako řešit u auta, že je strupatej podběh nebo vejfuk. Ovšem je to i o ceně - u drahé pistole by mě to mrzelo, u pracovního krumpáče za lidovku mi to neva. ;)



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#53 » stř 11. led 2017, 16:41

Prasor
jetý jericho za 14 nebo novou čz za 16
to jericho mi nepříde jako levná varianta a pokud nebudu střílet ocel tak je hexagonální vývrt zbytečnej

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#54 » stř 11. led 2017, 16:52

hackerjack píše:...akceptovali byste takové opracování u nové zbraně s tím, že to stejně není vidět a jednou se to nejspíše ohladí?

K tomu asi toliko, že pokud to není styčná plocha, tak se to s největší pravděpodobností nikdy neohladí. Pokud to styčná plocha je, tak potěš pánbu.
Co se týče výběru, pokud to styčná plocha není, jako že asi ne a při složené zbrani za (dobrou cenu) to nebude vidět, tak by mi to bylo asi buřt. Tedy pokud je to ošetřené proti korozi, nebo při jakém kroku výroby to takhle vlastně očunili. Pokud by takhle vypadala styčná plocha závěru, tak bych to nebral ani náhodou.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#55 » stř 11. led 2017, 17:12

mikymoto to vystihl přesně. Včera jsem prvně rozebral čerstvý přírůstek. A vsadil bych se že drtivá většina z nás by na to zpracování řekla "moc pěkný", když bych jim řekl cenu skutečnou a "docela slabota", kdybych řekl cenu dvojnásobnou. Záleží na účelu a značce/ceně...



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#56 » stř 11. led 2017, 18:53

Neuvádíš, co je to za zbraň. Pokud je to norinco či nějaká jiná "čínská" firma, kde se i jejich dobrá zbraň pohybuje spíš jako druhá jakost běžných výrobců, tak to je stav v rámci očekávání a ok. Pokud je to ale normální zbraň normálního solidního výrobce, tak to bych nekoupil.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#57 » čtv 12. led 2017, 09:47

hackerjack
https://www.youtube.com/watch?v=Vjlfzt9YtTE
cca 10:40 je patrno, co jsou oleštěný funkční plochy na vedení
a jen ocituju Rough Boy: "Pokud to styčná plocha je, tak potěš pánbu"



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#58 » čtv 12. led 2017, 09:56

Je to závěr od CZ75, za 20k peněz.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#59 » čtv 12. led 2017, 10:33

Tak já nevím pánové, ale takhle hnusně nevypadá ani moje Norinco.... Natož Škorpion ze 66.
Od zbraně za 20k bych čekal něco úplně jiného.... Vždyť za to jde pořídit nový HK a nebo levněji Glock...
A pokud to dokážou udělat číňani u pistole za nějakých 12k a ne naše zbrojovka u zbraně za 20k tak je asi něco špatně :)

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#60 » čtv 12. led 2017, 15:56

hackerjack píše:Je to závěr od CZ75, za 20k peněz.


Tak to potěš Pánbůh. :shock:
A kdy to bylo vytesáno? Myšleno rok výroby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů