Jak začít / Jak jste začínali?

Co jinam nepatří...


rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#76 » úte 28. srp 2018, 11:40

@Knop: S tím posilováním doma mezi střelnicemi samozřejmě souhlas, když odchází síla, odchází s ní jistota, a přichází třes a chyby.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#77 » úte 28. srp 2018, 11:42

Monty píše:
Quirinus píše:Nenapsal jsi to nejpodstatnější. Střílel jsi to na 5m, 15m, 25m, nebo třeba 50m?

Jaj vidíš, myslel jsem že jsem napsal. Je to na zhruba 12m.


Inu tohle na 12m je vazne trosku moc "rozhazeny". Sem myslel, ze to je na 100m jednoruc. :oops: Bylo to obouruč? Dej to do ruky někomu, kdo strili, at vyloucis, vadu zbrane. Pevnost uchytu je jasná. Tipuju, spatny uchyt a strhávaní. Mozna i postoj. Proste kumulace vsech mozných chyb zacatecnika. To tutově půjde snadno zlepsit, ze to bude vsechno v postave. Pak uz vic casu a treningu. :)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#78 » úte 28. srp 2018, 16:39

Jdi na zakladni kurz obranne střelby, za den mě tam naučili víc než já sám za půl roku střílení do terče. A HLAVNĚ tě pozoruje někdo zkušený a upozorní Tě na chyby který děláš a sám na ně nikdy nepřijdeš ať je to v postoji, držení, poloze prstu na spoušti atd.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#79 » úte 28. srp 2018, 17:11

Proč posílat někoho na kurz obranné střelby, když netrefí pořádně ani terč? To je to samé, jako posílat někoho na kurz orientačního běhu, když neumí ještě ani chodit. Je to ztráta času a peněz.
Naposledy upravil(a) Knop dne úte 28. srp 2018, 17:13, celkem upraveno 1 x.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#80 » úte 28. srp 2018, 17:11

No tady by asi bylo na místě ozřejmit, čeho vlastně chce tazatel docílit. Zda efektivní ovládání při obraně (kdy nemá moc času), nebo terčovou střelbu (kdy mám většinou času dostatek).

Jestli se jedná o začátečníka (což předpokládám), tak bych se zaměřil na spouštění, úchop a postoj. Na to musí vystřílet nějakou tu hromádku munice a pak bych teprve řešil obrannou střelbu. Určitě ale pomůže, když se na Tebe během střelby bude koukat někdo, kdo už střílet opravdu umí a odhalí nejčastěji opakované chyby.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#81 » úte 28. srp 2018, 18:45

Monty píše:Ahoj všem. Právě jsem začal (na střelnici jsem byl před ZP [rok 2011] asi 3x, dohromady tak 200 nábojů, spíše nácviky postoje a mířeni a tehdy odnaučení strhávání ) poté jen 1x na nějaké placené zážitkové střelbě - takže nic....


Promin, ze to tak reknu, ale na 12m je to hodne spatne (bez urazky). Jak tu psali, vezmi klasicky pistolovy terc (bily s cernym stredem) a soustred se na mireni na spodni okraj cerneho stredu.
Vykasli se na nejake rychle strileni a dalsi kraviny, poradne si to vydychej a nauc se prvne trefit se do cerneho na 10m. Pak pokracuj dal. Asi by nebylo spatny si i neco nasusit, protoze takhle jen prostrilis penize za munici.
Pripadne si vezmi instruktura nebo nekoho zkusenejsiho kdo ti s tim pomuze. Ja po udelani zbrojaku mel lepsi na 20m.
Myslim, ze kdyz budes chtit tak se to urcite rychle zlepsi. Ale zacni s nejakym ucenim a ne jen tak mackanim spouste (teda pokud se chces naucit trefovat).



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#82 » úte 28. srp 2018, 19:50

Na začátek na "rozstřílení" bych doporučil cca na vzdálenost 4 - 5 m na papír vytisknout malá kolečka prumer tak 3 4 cm., nebo nalepit záslepky. Do nich střílet. Výsledek je přímo vidět. A vyhodnocovat kde se stala chyba když netrefíš - postoj, úchop zbraně, dýchání, strhávání, atd. Teprve potom na cca 8m . Vše do černého. Pokud ok, 10m, atd.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#83 » úte 28. srp 2018, 20:46

Knop píše:Proč posílat někoho na kurz obranné střelby, když netrefí pořádně ani terč? To je to samé, jako posílat někoho na kurz orientačního běhu, když neumí ještě ani chodit. Je to ztráta času a peněz.


Tak úplně nesouhlasím. Kurz obranné střelby asi opravdu nebude to pravé, ale nějaký střelecký kurz pro začátečníky by pomoct mohl. Když jsem byl na Dynamic Pistol 1 od Hard Tasku tak tam byl s námi kolega, jehož výsledky na začátku vypadaly podobně jako Montyho terč. Miloš se na něj zaměřil a když jsme večer odcházeli tak už střílel o dost líp a hlavně úplně přesně věděl co dělal blbě a na co se má zaměřit. Na tom kurzu se vystřelí tuším cca 300 ran.

Uživatelský avatar
Monty
Příspěvky: 37

Příspěvek#84 » úte 28. srp 2018, 20:53

Jop díky za rady, názory a kritiku. Ano na 12 m bída, nicméně to bylo spíš hlavně proto, že jsem šel s novou zbraní na střelnici, byl jsem tam sám, tudíž nikdo ze zkušených kdo by řekl zrovna co je blbě. Tím se nevymlouvám, ani to tím neomlouvám.
Už teď po shlédnutí pár videí a troše sušení vím že úchop nebyl vyloženě špatný, ale chtěl doladit, potřebuji přehodit hřbet až se dostanu do železářství pro vyražeč a postoj byl vůbec špatně, seč jsem měl za to že je dobrý...věřím že i toto minimum pomůže k lepšímu výsledku a potom jen trénovat, sušit, zkoušet a hlavně jak bylo zmíněný vzít i dobrýho instruktora ať zkontroluje chyby a dodá cenné rady.

Kurz obranné střelby určitě později, ale chtělo by to základní střelecký kurz. Co jsem procházel příslušný thread tady a na vedlejším fóru, našel jsem jenom kurzy pro obranu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#85 » úte 28. srp 2018, 20:55

Monty: mě nejvíc pomohlo a pomáhá dodnes, když se mnou jde střílet někdo, kdo to trochu víc umí a koukne se jak stojím, jak to držím a mačkám.
pokud děláš nějaké základní chyby (což podle terče co jsi sem dal asi ano), je úplně jedno jestli si terč dáš na 5 nebo 15 metrů, ty chyby budeš dělat stále, jen při terči na 5m si budeš myslet, že to tak hrozný není. takže si sebou vem někoho na střelnici a uvidíš, že to ti dá víc než cokoli jiného.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#86 » úte 28. srp 2018, 21:27

Hribek píše:... tak tam byl s námi kolega, jehož výsledky na začátku vypadaly podobně jako Montyho terč. Miloš se na něj zaměřil a když jsme večer odcházeli tak už střílel o dost líp ...
Tak jo, měl jsem to tam napsané, pak jsem to smazal, ale asi to musím napsat: Problém taky spočívá v tom, že je to trochu bezohledné k ostatním účastníkům kurzu, protože takový člověk spotřebuje příliš mnoho pozornosti instruktorů, kteří se nemohou věnovat ostatním tak, jak by se věnovat mohli, kdyby tam člověk, co vůbec nic neumí, nebyl.

Uživatelský avatar
Monty
Příspěvky: 37

Příspěvek#87 » úte 28. srp 2018, 21:39

Knop píše:
Hribek píše:... tak tam byl s námi kolega, jehož výsledky na začátku vypadaly podobně jako Montyho terč. Miloš se na něj zaměřil a když jsme večer odcházeli tak už střílel o dost líp ...
Tak jo, měl jsem to tam napsané, pak jsem to smazal, ale asi to musím napsat: Problém taky spočívá v tom, že je to trochu bezohledné k ostatním účastníkům kurzu, protože takový člověk spotřebuje příliš mnoho pozornosti instruktorů, kteří se nemohou věnovat ostatním tak, jak by se věnovat mohli, kdyby tam člověk, co vůbec nic neumí, nebyl.


To by byla asi jedna z věcí co by mně vadila kdybych na takový kurz zamířil "v tomhle stavu" a taky že ostatní možná zdržuju....
Jak říkám, ideální by byl základní střelecký kurz..ale snad postačí nějaký dobrý instruktor na dobré střelnici.
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Terry1
Příspěvky: 57

Příspěvek#88 » stř 29. srp 2018, 00:14

Knop píše:Základ při střelbě je ZPEVNIT ÚCHOP ZBRANĚ natolik, aby se při mačkání spouště nezměnil srovnaný obraz mířidel a jejich umístění na terči. Dokud tohle nedokážete, nemá smysl chodit na střelnici.


To je zrejme myslené bez munície, bolo by vhodné podotknúť.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#89 » stř 29. srp 2018, 06:49

Třeba Aegis má pro skutečné začátečníky zavedený kurz K0. Problém ale asi bude s termínem.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#90 » stř 29. srp 2018, 08:20

Není potřeba řešit, v jakém stavu míříme na kurz - jestli kurz neříká předpoklady, co musíš umět, tak tam prostě jdi. Je to lepší než se samodomo učit blbě základy a pak se to preucovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host